Zamknij
REKLAMA

REKLAMA
11:41, 20.10.2019
Ponad 40-osobowa grupa pielgrzymów z Ameryki nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Pielgrzymi spędzili w Licheniu dwa dni, w trakcie których zwiedzili sanktuarium i odpoczywali korzystając z pięknej, złotej, polskiej jesieni. Zwiedzając kraj św. Jana Pawła II wierni podążają szlakiem Bożego Miłosierdzia.
07:04, 19.10.2019
„Z Kłodawy pochodzi, znana jest jej sława. Dzięki niej smakuje nam każda potrawa”. Dnia 17 października 2019 r. uczniowie klasy IIA i IIB ,,przenieśli" sale lekcyjne szkoły głęboko pod ziemię a zajęcia zamienili na wesołą wędrówkę solnymi korytarzami. Tak, podziemia kłodawskiej Kopalni stanowią idealne miejsce na edukacyjną wycieczkę szkolną, podczas której można rozwijać wyobraźnię i kreatywność uczniów, rozbudzać pasję zwiedzania, ciekawość świata i zachęcać do zdobywania wiedzy przez doświadczenie.
07:18, 18.10.2019
W dniu 17 października br. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Kutnie wzięła udział w Powiatowych Zawodach Strzeleckich Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej o Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego Lok w Kutnie w Konkurencji „Dwubój Ogniowy.
10:26, 15.10.2019
Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży „Intersum" przy współpracy wychowanków z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii Domostwo w Żychlinie realizuje projekt „#Profilaktyka jest OK" . Projekt jest finansowany przy udziale środków Urzędu Gminy Żychlin.
09:53, 15.10.2019
Dziś, 15. października w licheńskim Sanktuarium w ramach obchodów Dnia Dziecka Utraconego, wierni będą modlić za rodziców, którzy doświadczyli poronienia czy śmierci dziecka w czasie porodu. Msza Święta w ich intencji zostanie odprawiona przed Cudownym Obrazem o godzinie 19.00. W czasie Eucharystii zostaną zapalone świeczki, będące znakiem ofiarowania cierpienia bliskich po utracie swoich dzieci. Wcześniej, o godzinie.18.00 w głównej nawie bazyliki będzie można uczestniczyć w modlitwie różańcowej.
6
22:47, 07.10.2019
3000 pasażerów dziennie korzystało z połączeń autobusowych uruchomionych we wrześniu na wniosek Województwa Łódzkiego z wykorzystaniem pieniędzy rządowych. - A od stycznia szykujemy kolejne trasy – zapowiedział na dzisiejszej (7.10) konferencji prasowej podsumowującej pierwszy miesiąc funkcjonowania nowych kursów marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.
11:13, 07.10.2019
W piątek 4 października w salezjańskim Oratorium im. Bł. Michała Rua w Woźniakowie odbyło się kolejne spotkanie edukacyjne zatytułowane „Bohaterzy przeszłości – duchowni niezłomni”.
10:57, 07.10.2019
Taśmy Jana Krzysztofa Ardanowskiego to dla jednych sensacja a dla drugich powszechnie znane zarzuty wobec pracowników Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. W odpowiedzi na zarzuty głos zabiera prezes ARiMR Tomasz Nowakowski w oświadczeniu "Cała prawda o ARiMR" przesłanym nam przez Łódzki Oddział Regionalny ARiMR.
08:46, 07.10.2019
Wczoraj w Krośniewicach odbyło się widowisko historyczne Był taki dzień... Datę 1 września 1939 r. zna każdy Polak. To jak wyglądał początek II wojny światowej w Krośniewicach pokazali mieszkańcy nauczyciele i uczniowie LO w Krośniewicach, pracownicy Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach i członkowie sekcji prowadzonych przez instytucję, osoby zrzeszone w krośniewickim kole Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, pracownicy Muzeum im. Jerzego Dunin- Borkowskiego oraz inne chętne osoby, które wyraziły chęć, by zaangażować się w realizację spektaklu. Spektakl historyczny został zaprezentowany dzięki współpracy podmiotów realizujących projekt ,,Stąd do przeszłości od niepodległości do okupacji"
09:30, 05.10.2019
Datę 1 września 1939 r. zna każdy Polak. Wszyscy wiemy, że tego dnia Niemcy zaatakowały nasz kraj, dając początek II wojnie światowej. Czy umiemy wyobrazić sobie dzień, gdy wojna wkroczyła w życie mieszkańców Krośniewic osób pracujących, rodzin, młodzieży wchodzącej w dorosłość, dzieci, starszych ludzi? Jak wyglądało wtedy życie krośniewiczan i mieszkańców okolicznych wsi oraz setek innych polskich miasteczek? Widowisko historyczne ,Był taki dzień 1 września 1939 unaoczni tę dramatyczną sytuację, pomoże zrozumieć, jak wojna wpłynęła na codzienność zwykłych ludzi i jak tragiczną cezurę stanowiła w ich życiu. Spektakl historyczny zostanie zaprezentowany dzięki współpracy podmiotów realizujących projekt ,,Stąd do przeszłości od niepodległości do okupacji"
REKLAMA
09:30, 04.10.2019
Dziś Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiechnij się, podaj dalej, bo uśmiech leczy – zachęca Fundacja „Dr Clown”. Dziś, w piątek 4 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Przy tej okazji warto wspomnieć o licznych, dobroczynnych właściwościach uśmiechu - od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po budowanie więzi międzyludzkich a nawet… odchudzanie i zwalczanie chrapania. Uśmiechnij się, podaj dalej – zachęca, specjalizująca się w „Terapii śmiechem” Fundacja „Dr Clown”, która rozda dziś uśmiechy na ulicach 24 miast w tym w Łodzi.
10:32, 03.10.2019
1 października w Żychlińskim Domu Kultury odbyła się Inauguracja Roku Akademickiego 2019/ 2020 na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Podczas uroczystości zaproszeni goście Przewodnicząca Rady Miejskiej w Żychlinie p. Elżbieta Sikora, Burmistrz Gminy Żychlin Grzegorz Ambroziak oraz słuchacze UTW mieli możliwość wysłuchać niezwykle wstrząsającego i poruszającego świadectwa młodego człowieka Dobromira Mak Makowskiego.
09:55, 03.10.2019
Żychliński Dom Kultury z dniem 27 września 2019 r. zakończył ogólnopolską zbiórkę „Okulary dla Afryki”. Zbieraliśmy okulary korekcyjne oraz przeciwsłoneczne. Sami nie dalibyśmy rady uzbierać, aż ponad 60 par okularów. Dlatego serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcą za wasze okulary. Dzięki Wam w poniedziałek wysłaliśmy je do Fundacji „Dzieci Afryki” skąd pojadą one dalej do potrzebujących ich mieszkańców Afryki.
09:49, 03.10.2019
1 października mieliśmy przyjemność gościć p. Dobromira „Mak” Makowskiego, 36 letniego Pabianiczanina, autora projektu Rap Pedagogia, projektu muzycznego „NieBo Rap”. Dobromir to raper z zamiłowania, nauczyciel akademicki w trakcie pisania pracy doktoranckiej, kochający mąż i ojciec już „prawie” czwórki dzieci, który w przeszłości otarł się o problem narkotykowy. Razem z żoną założył fundację dla młodzieży mającej problemy z narkotykami.
20:12, 02.10.2019
30 września uroczyście przywitaliśmy naszych najmłodszych podopiecznych i ich Rodziców na pierwszych zajęciach w Klubie Krasnala.
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone