Fotorelacje

Zamknij
11:17, 09.10.2013

Plan naprawczy Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. był dziś tematem posiedzenia Komisji Polityki Społecznej i Zdrowia przy Radzie Powiatu w Kutnie. Niestety nie zabrakło niezdrowych emocji wywołanych przez Konrada Kłopotowskiego, wicestarostę kutnowskiego, który spokojnie nie mógł wysłuchać co ma do powiedzenia Anna Baranowska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Kutnie. Nie zabrakło też mowy trawy uprawianej przez niego oraz wątpliwości radnych względem wartości planu naprawczego. - Program naprawczy nigdy nie był rzeczą tajną, opuszczę jedynie te fragmenty, które dotyczą naszych zamierzeń związanych z działaniem konkurencyjnym wobec innych podobnych placówek w regionie, bowiem skutki ujawnienia naszych planów mogłyby zwyczajnie kutnowskiemu szpitalowi zaszkodzić – zaczął Andrzej Musiałowicz, prezes KSS sp. z o.o. - Zamierzamy szpital zmienić tak, aby stał się dominującym centrum leczniczym w północnym regionie województwa łódzkiego. W czym upatrujemy szansę aby ten cel osiągnąć? Na tle sąsiadujących placówek działamy na najszerszym terenie, powiat kutnowski liczy 103 tys. mieszkańców. Jesteśmy dużą placówką i możemy oddziaływać na sąsiednie powiaty. Naszym atutem jest położenie, przy A1 i A2. Zamierzamy przy pomocy miasta doprowadzić do używania lądowiska, aby spełniało normy prawne. Dogodne trasy kolejowe Poznań, Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk – to kierunki z których możemy pozyskać lekarzy, ale i pacjentów. W kontekście turystyki medycznej będziemy mogli złożyć oferty w innych kasach chorych. Cele operacyjne to ustabilizowanie sytuacji finansowej i rozpoczęcie procesu naprawy, umocnienie systemu dotychczasowych świadczeń, świadczenie nowych usług medycznych z wykorzystaniem inwestorów. - Od lipca już nie padają pytania od pracowników, kiedy wypłata, udało nam się na tyle ustabilizować sytuacje i wejść w proces naprawy. Myślę, że udaje nam się rozmawiać ze związkami zawodowymi, innej formuły osiągnięcia porozumienia nie ma. Teraz potrzebny nam jest kredyty restrukturyzacyjny. Jesteśmy w trakcie przetargu. Zobowiązania spółki to około 14 mln zł w tym ponad 6 mln zł wymagalnych – mówił prezes szpitala. - Głównym zagrożeniem są gry polityczne na tym terenie, prawie codziennie je odczuwamy, również w komentarzach internetowych. Nie mamy żadnego wsparcia od kierowników medycznych. Postawa wierzycieli, którzy oczekują realizacji długów też nam nie sprzyja. W zagrożeniach jest również brak długoterminowego finansowania. Jeśli chodzi o drugi cel operacyjny czyli umocnienie i doskonalenie oferty świadczeń medycznych prezes upatruje szansę w neurologii z pododdziałem udarowym, rozpoczęto też realizację leczenia trombolitycznego wymaganego przez NFZ. - Przed nami wdrożenie nowych zasad istnienia oddziałów, chcemy uzależnić zasady rozliczeń z szefami oddziałów od osiągniętego wyniku. Rozwój działalności komercyjnej. Zagrożenia to brak finansowania ze strony NFZ. I tu muszę od raz stwierdzić, że jeśli NFZ nie rozwiąże finansowani udarów, będziemy musieli rozmawiać o likwidacji oddziału udarowego, choć w północnej części województwa łódzkiego to jedyny taki oddział – tłumaczył prezes. - Zagrożenia dalej to kontrola interesów z pracownikami i ich odejścia, już oglądamy się za zastępstwami, ograniczenia finansowania przez NFZ interny, uważają że interna jako przechowalnia osób starszych jest zbędna. Rozwój zakresu nowych świadczeń medycznych w związku z zamiarami NFZ, mam tu na myśli wentylację mechaniczną, rehabilitacja kardiologiczna to nowe nasze świadczenie, wiemy, że utworzenie takie oddziału pozwoliłoby nam uzyskać niewielki kontrakt, ale z czasem większy. Uruchomienie oddziału opieki długoterminowej, to szansa dla zatrudnienia pracowników, którzy będą musieli być zwolnieni. Musiałowicz mówił również o podnajęciu pomieszczeń dla potencjalnych inwestorów, to szansa dla szpitala nie tylko uzyskania stabilnego dochodu, ale również jakości usług oferowanych przez inwestora, którym na przykład może być Allenort.

Jeżeli Twój wizerunek przypadkowo znalazł się na tych fotografiach, a nie wyraziłeś na to zgody, prosimy zgłoś to na adres: redakcja@ekutno.pl

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz