W ramach Grantów Oświatowych odbyło się pierwsze spotkanie uczniów klasy III G Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Dzieci pod opieką wychowawcy Marioli Lewandowskiej odwiedziły Muzeum Bitwy nad Bzurą. Wysłuchały ciekawej historii przekazanej przez przewodnika na temat dramatycznych walk, jakie toczyły nad Bzurą oddziały polskie dowodzone przez gen. Tadeusza Kutrzebę oraz obejrzały zgromadzone eksponaty. Najbardziej spodobała się im część dolnej kaplicy. Obok gablot z bronią i fotografiami na środku sali umieszczona została plansza ukazująca położenie wojsk polskich i niemieckich. We wnęce zostały wystawione urny z prochami Mniewskich oraz ich portret. W czasie spaceru po Parku Wiosny Ludów dzieci szukały pomników przyrody.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz