W ramach Grantów Oświatowych odbyło się pierwsze spotkanie uczniów klasy III G Szkoły Podstawowej nr 1 w Kutnie. Dzieci pod opieką wychowawcy Marioli Lewandowskiej odwiedziły Muzeum Bitwy nad Bzurą. Wysłuchały ciekawej historii przekazanej przez przewodnika na temat dramatycznych walk, jakie toczyły nad Bzurą oddziały polskie dowodzone przez gen. Tadeusza Kutrzebę oraz obejrzały zgromadzone eksponaty. Najbardziej spodobała się im część dolnej kaplicy. Obok gablot z bronią i fotografiami na środku sali umieszczona została plansza ukazująca położenie wojsk polskich i niemieckich. We wnęce zostały wystawione urny z prochami Mniewskich oraz ich portret. W czasie spaceru po Parku Wiosny Ludów dzieci szukały pomników przyrody.
2013-10-03 21:02:31