Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie poleca wakacyjne lektury dla najmłodszych Czytelników.
Nina prowadzi własny kanał, gdzie publikuje „niesamowite i niegłupie” filmy. Problem w tym, że jedynymi widzami są jej babcia i najlepszy przyjaciel. Mimo to Nina nie poddaje się – wierzy, że jej twórczość zasługuje na światową uwagę.
Z pomocą kota, który być może jest najbrzydszym zwierzakiem w okolicy, oraz niezłomnego przyjaciela Nina postanawia osiągnąć sukces. Jednak droga do internetowej sławy wcale nie jest łatwa, a rzeczywistość może okazać się zupełnie inna niż oczekiwania…
Idealna książka dla fanów serii takich jak „Dziennik cwaniaczka” czy „Lottie Brooks” – pełna humoru, żywych ilustracji i ciepła – opowiada o przyjaźni, rodzinie i wytrwałości w dążeniu do celu. Nina szybko stanie się ulubioną bohaterką młodych czytelników, którzy marzą o tym, by być niesamowici na swój własny sposób.
Ślizgacz Maślacz dba, żeby chleb zawsze spadał masłem do dołu. Głośnik Telewizorek troszczy się, żeby reklamy zawsze wrzeszczały przeraźliwie. Nuda Maruda pilnuje, żeby chore dzieci zawsze wynudziły się porządnie. Funio tak jak inni z jego Plemienia bardzo chciałby pomagać ludziom, ale nic nie umie. Już zawsze będą nazywać go Głupim?
Empatyczna bajka poruszająca potrzebę przyjażni – Jak masz na imię? Z czerwonego dzióbka wydobyło się, tym razem głośniejsze: – Cip-cip. – Nazywasz się: Cip-cip? – Cip-cip – powtórzyła żółta plamka i poruszyła się. – Wiem! Jesteś Cipciaczkiem! – Chłopiec ucieszył się, że zrozumiał jego imię.
Nie wiemy, jak wszechświat się pojawił, ale wiemy, że wszystko zaczęło się w bardzo małej przestrzeni. Wydaje się to NIEMOŻLIWE, ale..,
Srebrna bombka z cienkiego dmuchanego szkła pojawiła się na choince podczas pierwszej Wigilii po przeprowadzce rodziny Jacynów do Poznania w 1911 roku. W niemal magiczny sposób spełniło się wtedy marzenie małego Ambrożego, który kilka godzin wcześniej dostrzegł ją na wystawie sklepowej i nie mógł oderwać od niej wzroku.Od tej pory srebrne cacko stanie się najważniejszą bożonarodzeniową ozdobą, rodzinnym amuletem przechodzącym z pokolenia na pokolenie i gromadzącym w sobie pamięć o kochającej się rodzinie, jej szczęśliwych i trudnych chwilach, przywiązaniu do polskości i zwykłym byciu dobrym człowiekiem.Czytelnik uczestniczy w świętach Bożego Narodzenia kolejnych pokoleń tej rodziny w latach ważnych dla historii Polski: 1918, 1944, 1981 i całkiem współcześnie; obserwuje, jak zmienia się świat, a jednocześnie niezmienne pozostaje to wszystko, czym promieniuje cacko.Piękna i wzruszająca opowieść o poznańskiej rodzinie na przestrzeni stulecia.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz