Czy widzisz tego dzielnego żuka na ilustracji? To Hugo – żuk gnojowy, który uwielbia toczyć przed sobą kulki. Robi je ze znalezionych w lesie kup innych zwierząt. Ale jedna kulka to dla Hugona za mało. Chce ich zrobić jak najwięcej! Dlatego ciągle jest bardzo zajęty i nie ma czasu na inne rzeczy, nawet na zabawę. Aż pewnego dnia traci wszystkie kulki. Na szczęście ma obok siebie przyjaciół, którzy wyciągną go z każdej opresji.Książka wydana w projekcie #ENJOY (Witamina Czy). Dofinansowana przez Unię Europejską w programie "Kreatywna Europa" oraz wydana przy wsparciu finansowym Komisji SLOLIA, Słowackiego Centrum Literackiego. Patronatem książkę objął Instytut Słowacki w Warszawie.
Wszyscy wiedzą, że czasami na Gwiazdkę skrzaty przeprowadzają się do ludzkich domów i pomagają ich mieszkańcom w przygotowaniach do Świąt. W tym roku odwiedziny skrzata Kłoptka zostały zaanonsowane w liście, jaki Ada i Alek otrzymali od Mędrka Bossona z Centralnego Komitetu Świątecznych Skrzatów. I jak zapowiedziano, tak się stało, Kłopotek wprowadził się następnej nocy i zamieszkał w skrzaciej norce przy podłodze. Od tej pory nieustannie pomagał rodzinie gospodarzy w rozmaitych przedświątecznych aktywnościach. Hmm… Może „pomagał” nie jest odpowiednim określeniem i bezpieczniej będzie powiedzieć, że… towarzyszył. Więc Kłopotek towarzyszył Adzie, Alkowi i ich rodzicom a to w porządkach, a to w tańcach, a to w dekorowaniu choinki. Ale wiecie co? Żaden z członków rodziny nie widział Kłopotka – taki to już niego sprytny skrzat, że nie lubi wchodzić ludziom w oczy. Jak się skończyła ta bożonoradzeniowa wizyta? Przekonajcie się sami.
Kapibara Barbara mieszka w brazylijskim Pernambuco, uwielbia taplać się w wodzie, słuchać śpiewów Feliksa i jeść trawę (koniecznie od prawej do lewej!). Jest ciekawa świata i kiedy chce coś zrobić, to po prostu to robi!W ten sposób trafia na lekcje baletu, zakłada własną szkołę tańca i pomaga prowadzić kuzynowi rodzinny biznes, choć nie ma pojęcia, co to trudne słowo znaczy.Jednak, mimo że nie brakuje jej przygód, Barbara chce czasem być sama i patrzeć na kolibry. Nie lubi skomplikowanych rzeczy i nie musi wszystkiego rozumieć. Uważa, że to, co proste jest najlepsze! I chyba ma rację…
Pewnej jesieni małe ziarenko zostaje zasiane na polu przez rolnika. Musi się bardzo zahartować, by przetrwać mrozy. Gdy nadchodzi wiosna powoli kiełkuje, wypuszczając korzonki i pędy. Wreszcie nastaje wspaniały dzień: ziarenko wypuszcza pęd nad ziemię. Świat wygląda wspaniale! Światło dzienne sprawia, że pęd szybko się zazielenia. Nabiera sił i staje się małą roślinką. Odtąd ziarenku jest już łatwiej. Dni są coraz dłuższe, jaśniejsze i cieplejsze, a zboża intensywnie rosną. Z nadejściem lata są gotowe do żniw. Zboże trafia do oczyszczalni, a następnie do młyna. To tam przejdzie przemianę w mąkę, z której powstaną wspaniałe wypieki.Seria „Mikrocuda” kieruje uwagę dzieci w stronę świata przyrody – drobnych niezwykłości, cudów natury, wspaniałych, choć codziennych zjawisk i przemian. Zaspokaja ciekawość małych odkrywców i odpowiada na ich nieoczywiste pytania.Książka zachęca nie tylko do czytania! Zawiera dodatkowe aktywności dla małych czytelników: „Pora na eksperyment”.
Po co obawiać się, co pomyślą o nas inni? Imponująca niesamowitą wyobraźnią plastyczną książka obrazkowa o przełamywaniu kompleksów i lęków.Czy czujecie czasem, że nikt was nie rozumie?A może zdarza wam się myśleć, że jesteście dziwni?Albo że wolelibyście być kimś innym?Poznajcie Gudu i Gwaia – dwie niezwykłe istoty, które mieszkają w zakamarkach wielkiej muszli ślimaka i nigdy z nich nie wychodzą. Gudu boi się, że nikt go nie zrozumie. Gwai – że dziwacznie wygląda. Pewnego dnia jednak się spotkają – i od tej pory wszystko potoczy się inaczej.Zwięzły tekst i oryginalne, pobudzające wyobraźnię ilustracje przenoszą czytelnika w niezwykły, fantastyczny świat, by przekazać mu uniwersalne treści.Książka zdobyła wyróżnienie jury wydawniczego w IV edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE.
Nowości filmowe dla dzieci:
Audiobooki:
Opis z https://lubimyczytac.pl/
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz