Zamknij
REKLAMA

Spotkanie z pisarzem w szkole w Grabowie

17.34, 23.11.2022 Elżbieta Krawczyk Aktualizacja: 17.38, 23.11.2022
Skomentuj fot. Elżbieta Krawczyk
REKLAMA

W wyniku złożonego wniosku Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Grabowie otrzymała wsparcie finansowe dla oddziału przedszkolnego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025, w ramach którego zostały zakupione książki do biblioteki o wartości 2.500,00zł. Oprócz zakupu książeczek szkoła realizuje wiele działań promujących czytelnictwo dla najmłodszych i zakupiła nagrody za 625 zł.    

W ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci, zaproszono do naszego przedszkola specjalnego gościa. W dniu 10 listopada przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniu autorskim z Rafałem Klimczakiem, autorem książek dla dzieci i młodzieży, twórcą serii przygód o Nudzimisiach, sympatycznej Kropeczce i leśnych skrzatach. Spotkanie poprzedzone było cyklem zajęć poświęconych pisarzowi, które w atrakcyjny sposób pomogły dzieciom poznać wiele pozycji autora. Zorganizowano także w bibliotece szkolnej wystawę prac plastycznych, która powstała na podstawie jego utworów.

Na początku pan Klimczak przeczytał fragmenty pochodzące z książki ,,Nudzimisie”, wprowadzając  tym samym przedszkolaki do cudownej krainy. Następnie odpowiadał na pytania zadawane przez czytelników. Maluchy z zaciekawieniem wsłuchiwały się w miły głos przybyłego gościa. Dzieci również chętnie opowiadały o ulubionych książkach i chwaliły się, że rodzice chętnie czytają im przed snem. Pisarz przybył do przedszkola w towarzystwie Nudzimisia Hubka, który zajął na stałe zacne miejsce w bibliotece szkolnej w specjalnie zorganizowanym kąciku poświęconym twórczości przesympatycznego pisarza. Spotkanie autorskie było sporym wydarzeniem w przedszkolu.

Każda grupa przygotowała wcześniej opaski z wizerunkiem wybranego przez siebie bohatera z książki pana Klimczaka. Pod koniec zajęć dzieci otrzymały smakołyki z Krainy Nudzimisiów, naklejki oraz kolorowanki. Wizyta pisarza z pewnością przyczyniła się do promocji czytelnictwa.

(Elżbieta Krawczyk)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%