Zamknij
REKLAMA

czytaj z eKutno.pl Gotycka opowieść o ambicji, miłości i sekretach

13.15, 29.09.2022 Paulina Kabalak Aktualizacja: 13.36, 29.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

12 października premiera książki Dany Schwartz Anatomia. Love story. Gotycka opowieść o ambicji, miłości i sekretach – nie tylko tych zakopanych głęboko pod ziemią.

Edynburg, 1817. Hazel to dobrze urodzona, lecz postępująca na przekór konwenansom dziewczyna, która marzy o tym, by zostać chirurgiem. Jack jest rezurekcjonistą – złodziejem cmentarnym. Zarabia na życie, sprzedając naukowcom i studentom medycyny ciała, na których mogą przeprowadzać sekcje. Kiedy ich drogi się skrzyżują, Hazel i Jack będą musieli współpracować, aby odkryć tajemnice zakopane nie tylko w nieoznaczonych grobach, ale i w samym sercu edynburskiego społeczeństwa, gdzie kryć się mogą ciemne moce.

Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” oraz książka Reese’s Witherspoon Book Club.

„Zuchwała, inteligentna i wnikliwa – Dana Schwartz jest jedną z najbłyskotliwszych autorek młodego pokolenia”. Neil Gaiman

O autorce

DANA SCHWARTZ to scenarzystka telewizyjna oraz autorka bijącego rekordy popularności podcastu historycznego Noble Blood. Artykuły dziennikarskie i krytycznoliterackie jej autorstwa pojawiały się w „Entertainment Weekly”, „Marie Claire”, „Glamour”, „GQ”, „Cosmopolitan”, „Vanity Fair”oraz w wielu innych magazynach. Mieszka w Los Angeles wraz ze swoim narzeczonym oraz kotami Eddiem i Beetlejuice’em. Jest autorką książek Choose Your Own Disaster oraz The White Man’s Guide to White Male Writers of the Western Canon.

 

 

(Paulina Kabalak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%