Wczoraj rozpoczął się Festiwal Na Faktach. Obejrzeliśmy trzy filmy dokumentalne z bogatych zbiorów Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Był Szczurołap (1986), Kilka opowieści o człowieku (1983) i Aby przypodobać się cieniowi (1991) zapis rozmowy z wybitnym polskim poetą - Zbigniewem Herbertem, która odbyła się w prywatnym mieszkaniu twórcy. Kutnowski Dom Kultury zaprasza do 6 lutego na spotkania, rozmowy, dyskusje do Pawilonu muzealno-wystawienniczego na Placu Wolności. Wejściówki na czwartą odsłonę festiwalu dostępne w kasie KDK. Koordynatorem festiwalu jest Ola Kołodziejek.
Dziś Olga Drenda, czołowa polska „ducholożka”, porozmawia z Rafałem Księżykiem oraz Jerzym Jarniewiczem.
Rafał Księżyk „Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993” Autor przeprowadza nas przez pierwsze lata transformacji, koncentrując się na undergroundzie, który umiał cieszyć się wolnością i z natury był z chaosem za pan brat. Bo to właśnie na polskiej scenie muzycznej spontanicznie realizowała się idea społeczeństwa obywatelskiego, ale też bez żadnych hamulców eksplorowano możliwości, które nadeszły wraz z nową epoką.
Jerzy Jarniewicz „Bunt wizjnerów” Autor prowadzi nas przez świat wizjonerów, którzy chcieli żyć w Utopii. Bez ich spektakularnych projektów – i porażek – nasze życie w XXI wieku byłoby uboższe.
4.02 – piątek / SPOTKANIA / Pawilon muzealno-wystawienniczy
18:00 – Rafał Księżyk / “Dzika rzecz. Polska muzyka i transformacja 1989-1993”
19:00 – Jerzy Jarniewicz / “Bunt wizjonerów” Prowadzenie spotkań: Olga Drenda
5.02 – sobota / SPOTKANIA / Pawilon muzealno-wystawienniczy 17:00 – Karolina Sulej “Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady”. Prowadzenie: Agnieszka Dąbrowska-Walczak 18:00 – Jarosław Mikołajewski “Cień w cień. Za cieniem Zuzanny Ginczanki”. Prowadzenie: Michał Nogaś 19:00 – Magdalena Grzebałkowska “Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”. Prowadzenie: Michał Nogaś
6.02 – niedziela / NA FAKTACH DLA DZIECI / CTMIT16:00 – Piotr Socha – spotkanie i warsztaty plastyczne dla dzieci od 8 lat Wokół książki “Brud. Cuchnąca historia higieny”. Ograniczona ilość miejsc. Obowiązują zapisy w Sekretariacie KDK tel. 24 254 21 37
Wystawy towarzyszące: / Pawilon muzealno-wystawienniczy
1. Drobiazgi. Cząstki nas samych.
2. Kutno w stanie wojennym. Wystawa z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.
3. Plac Wolności. Historia miejsca.
0 1
Praca podologa to coraz częściej wybieramy zawód. Nie ma co ukrywać, że nie należy do najłatwiejszyc...