Zamknij
REKLAMA

Portal dyktanda.pl organizuje pierwszą edycję ogólnopolskiego konkursu wypracowań Mistrz Wypracowań

09:19, 14.10.2020 | Zespół Dyktanda.pl
Skomentuj
REKLAMA

Każdy ma szansę wziąć w nim udział - począwszy od uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej, poprzez uczniów szkół średnich, aż po osoby dorosłe.

Rywalizacja opiera się o pisanie tekstów na zadane tematy polonistyczne, mające związek ze szkolnymi lekturami, gramatyką czy innymi obszarami języka polskiego. Konkurs zatytułowano “Mistrz Wypracowań”, ale miłośnicy polonistyki mają możliwość przygotowywać także krótkie formy pisemne. Warto jednak postarać się i nie unikać napisania np. recenzji lub szczegółowego streszczenia naszej ulubionej książki, ponieważ dłuższy tekst pozwala zdobyć więcej punktów i szybciej osiągnąć pierwsze miejsce w rankingu!

A jest o co rywalizować! Serwis dyktanda.pl zagwarantował niezwykle atrakcyjne nagrody! Do wygrania są m.in. konsole do gier, tablety Samsung i opaski sportowe. Na uczestników czekają nie tylko nagrody rzeczowe - można uzyskać też 3-miesięczny dostęp do portalu z audiobookami i e-bookami Legimi.pl.

Aby bez względu na wiek każdy miał równe szanse, rywalizacja toczy się w następujących kategoriach: dla uczniów klas 1-3, 4-6, 7-8, szkół średnich oraz kategoria “wszyscy”, w której swoimi zdolnościami w operowaniu słowem mogą wykazać się wszyscy dorośli, w tym również nauczyciele.

Co warto podkreślić, żaden uczestnik nie odejdzie z kwitkiem. Zdobycie nawet jednego punktu zagwarantuje możliwość cieszenia się darmowym miesięcznym dostępem próbnym do portalu Legimi.pl!

Biorący udział w konkursie mają do wyboru listę składającą się z kilku tysięcy tematów. Decydują, czy chcą napisać m.in. streszczenie, plan wydarzeń, genezę utworu.

Za każdy przesłany tekst uczestnicy otrzymują określoną liczbę punktów. Organizatorzy oceniają długość tekstu, poprawność językowa, samodzielne pisanie wypracowania, a także to, czy autor trzymał się zadanego tematu.

Konkurs już się rozpoczął, data jego zakończenia wyznaczona jest na 22 listopada 2020 r. Serwis dyktanda.pl zachęca wszystkich, dla których pisanie to przyjemność, aby wykazali się talentem oraz wiedzą. Ogólnopolski konkurs “Mistrz Wypracowań” to także świetna okazja do przypomnienia sobie treści znanych ze szkoły lektur oraz innych tematów dotyczących naszego języka.

Udział w konkursie “Mistrz Wypracowań” jest bezpłatny. Zachęcamy wszystkich do wspólnej rywalizacji! Wartościowe nagrody oraz tytuł “Mistrza Wypracowań” czekają!

Szczegóły konkursu znajdziecie Państwo pod adresem: https://dyktanda.pl/lista-konkursow

(Zespół Dyktanda.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA