Zamknij
REKLAMA

Wystawa Życie codzienne w XX-leciu międzywojennym

15:52, 02.12.2019 | H. Sankowska D Chojnacka
Skomentuj
REKLAMA

Od 8 do 29 listopada w bibliotece Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutniu prezentowana była ekspozycja pt.,,Życie codzienne w XX-leciu międzywojennym". Zgromadzono na niej cenne pamiątki z lat 1918-1939.

Odwiedzający mogli zobaczyć m.in. dzieżę i nieckę, w których wyrabiano i przechowywano ciasto chlebowe, maselnicę, tarę do prasowania, żelazko na duszę, urządzenie do produkowania waty cukrowej, maszynę do pisania, elementy ubioru (cylinder i skórzaną czapkę-pilotkę), dokumenty zaświadczające o przyznanych odznaczeniach, świadectwa szkolne, zdjęcia rodzinne, czasopisma, liczne książki, a wśród nich egzemplarz, który otrzymał jako nagrodę patron szkoły oraz pierwsze wydanie ,,Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego.

Wystawa budziła duże zainteresowanie uczniów. Została zresztą przygotowana również dzięki ich zaangażowaniu. Pamiątki na potrzeby wystawy wypożyczyli uczniowie szkoły, absolwenci i nauczyciele. Ekspozycja - przygotowana przez p. Dorotę Chojnacką, p. Halinę Sankowską i p. Roberta Wilczyńskiego - podsumowała roczny projekt ,,Nasza Niepodległa", którego celem było przybliżenie młodzieży dorobku kulturalnego, politycznego i gospodarczego XX- lecia międzywojennego.
 

(H. Sankowska D Chojnacka)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA