Zamknij
REKLAMA

Koncert „Jest taki Kraj" w Kasprowiczu

12:07, 12.11.2018 | Zespół historyczny II LO
REKLAMA
Skomentuj

W II LO im. Jana Kasprowicza w Kutnie obchodzono stulecie odzyskania niepodległości. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu narodowego odbył się koncert muzyczny będący częścią inicjatywy realizowanej już od roku pod nazwą Kasprowicz dla Niepodległej. Zapoczątkował on jednocześnie 35. Dni Historii odbywające się pod hasłem „I powstała Niepodległa". 

Koncert pod tytułem „Jest taki Kraj" składał się z utworów, które organizatorom i wykonawcom kojarzą się z pojęciem ojczyzna. Nie były to klasyczne pieśni patriotyczne, ale nawiązywały do wolności, wierności, wiary, czy miłości. Artyści zaprezentowali: „Kolędę warszawską", „Miejcie nadzieję", „Biały krzyż", „Modlitwę o wschodzie słońca", „Nim wstanie dzień", „Wolność", „Ojczyznę", „Kantyczkę z lotu ptaka", „Po co wolność", „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos", „Taki kraj". 

Poruszające teksty w pięknej interpretacji własnej wykonali: Agata Daniel, Zuzanna Jóźwiak, Sylwia Kogucińska, Maja Kondras, Maria Nodzak, Adrian Koguciński, Julian Kozanecki i Michał Lewandowski. 

Koncert przygotował zespół historyków: Dorota Stańska, Renata Saramonowicz, Piotr Staniszewski. Pomysłodawcą koncertu i wykonawcą wizualizacji multimedialnych był matematyk - Marcin Michalski.

Foto: Wiktoria Kapica, Marcin Michalski, Mateusz Ozdowski, Paweł Cegiełka

(Zespół historyczny II LO)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone