Zamknij

Czar polskiej muzyki w 100-lecie odzyskania niepodległości

11:10, 29.07.2018 Aktualizacja: 10:01, 31.07.2018
Skomentuj

IX Letni Festiwal Muzyczny Kutno rozpoczęty! W sobotę, 28 lipca  na balkonie Muzeum Regionalnego rozbrzmiała polska muzyka, której słuchali wielbiciele operowych głosów i kutnowskiego festiwalu pod przewodnictwem prof. Anny Jeremus-Lewandowskiej. To właśnie ona wraz z wiceprezydentem Jackiem Boczkają powitali licznie zgromadzoną publiczność.

W koncercie pt. Muzyka polska jest najpiękniejsza w 100 -lecie odzyskania niepodległości prze Polskę wystąpili Małgorzata Pawłowska sopran, Katarzyna Drelich sopran, Wiktor Kowalski baryton, Monika Kolasińska fortepian, Tadeusz Melon skrzypce, Adam Czopek prowadzenie.

W programie festiwalu 2 sierpnia o godz. 19.00 Spotkanie z Gwiazdą Od opery do musicalu… Zbigniew Macias baryton, Martyna Mykhaylovska-Kominiarczuk sopran, Michał Gucma baryton, Kinga Książczyk, Konrad Książczyk: fortepian Anna Jeremus-Lewandowska prowadzenie. Hotel Restauracja Rondo. Wstęp za wejściówkami.

Następnie w niedzielę o 18.00 Artystyczna oprawa Mszy Świętej  oraz Koncert kameralny Śpiewamy Tobie Panie. Wystąpią uczestnicy X Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych Kinga Książczyk, Konrad Książczyk: fortepian. Kościół św. Jana Chrzciciela 

9 sierpnia o godz. 18.00 Muzyka w Teatrze Z muzyką polską w tle. Tutaj też usłyszymy uczestników X Międzynarodowych Mistrzowskich Warsztatów Wokalnych: Kingę Książczyk, na fortepianie zagrają Jarosław Domagała, Konrad Książczyk. Anna Jeremus-Lewandowska powie słowo o muzyce. Wstęp do Centrum Teatru Muzyki i Tańca za wejściówkami.

(Kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(8)

wstrętwstręt

5 1

Ile podwyżek przydzielono w tym roku Jackowi Boczkai? Czy oddano już mieszkania, które przydzielono radnycm i urzędnikom Panie Jacku ?

13:41, 29.07.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pytaniepytanie

6 1

Czy Żona Jacka Boczkai, wiceprezydenta Kutna jest szefem banku, który daje kredyt Miastu Kutno? Czy prowizja za udzielenie pożyczki wynosi procentową część pożyczki ? Czy im bardziej Jacek Boczkaja zadłuża miasto tym większą prowizje dostaje jego żona szef banku? Mógł by mi ktoś to wyjaśnić? Martwi mnie ta sytuacja

13:44, 29.07.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BjklBjkl

5 3

Zygac się chce od tego pseudo patri(di) otyzmu. Proponuję patriotyczne gotowanie gróchowki z Jackiem B.

15:46, 29.07.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M.M.

4 2

Drodzy Państwo Komentujący! Naprawdę? W Kutnie coś się dzieje, można wyjść z domu, ale nadal jest źle? Przecież taka muzyka również ma swoich odbiorców. Niestety wszystkich się nie zadowoli.

21:27, 29.07.2018
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZartyZarty

2 3

To, że jest koncert zwalnia wiceprezydenta Jacka Boczkaje z wytłumaczenia pytania odnośnie kredytu i ewentualnej prowizji dla jego żony?

21:38, 29.07.2018

JaJa

3 2

Drogi Zarty - nie zwalnia na pewno społeczności z narzekania na wszystko.

21:41, 29.07.2018
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ZartyZarty

3 4

Nie zwalnia więc narzekam, nie podoba mi się co wyprawiają z moim miastem Pan Jacek Boczkaja, Zbigniew Burzyński i ich radni więc mogę ponarzekać prawda?

21:56, 29.07.2018

FelekFelek

0 1

Zdjęcie Boczka i profesor the best!

14:41, 31.07.2018
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%