Zamknij

Jutro Poranek Teatralny dla dzieci "Konstantynopolitańczykowianeczka"

20:52, 16.09.2017
Skomentuj

Jutro Poranek Teatralny dla dzieci w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie. O godz. 11.00 spektakl "Konstantynopolitańczykowianeczka". Bilet 12 zł. Nazwa przedstawienia to najdłuższe słowo w języku polskim z przedwojennej książki Stefana Themersona -zabawa słowna - wprowadzająca właśnie w klimat zabawy.

Teatralizowane przedstawienie słowno-muzyczne tradycyjnych piosenek dla dzieci, śpiewanych od kilku pokoleń, jeszcze do niedawna w polskich domach. Piosenki wykonywane są z akompaniamentem akustycznego, czasem nietradycyjnego instrumentarium. W zabawnych interludiach artyści imitują głosy zwierząt, wciągając dzieci w muzyczny dialog. W programie również tradycyjne wierszyki i wyliczanki. Koncert ma żywe tempo, niekiedy rozśmiesza, zaskakuje, przekracza granicę między dorosłymi - wykonawcami a dziećmi - widownią, jednakże są w nim też momenty liryczne i spokojne.


Sol et Luna tworzą:
Saba Krasoczko - śpiew, harmonium, flety proste, organki, gwizd
Mieczysław Litwiński - śpiew, harmonium, skrzypce, gitara, flety proste, kamienie, cytra smyczkowa
oraz Jacek Wudarczyk - obiekt wizualny na scenie.

Saba Krasoczko - wokalistka o wirtuozerskiej skali głosu i aktorka. Śpiewa pieśni Mieczysława Litwińskiegooraz wywodzące się z różnych kultur oraz kompozycje improwizowane i bierze udział w jamach muzyki intuicyjnej z muzykami jazzowymi i etno z Polski i zagranicy. Jako solistka Scholi Teatru Wiejskiego "Węgajty"wystąpiła w repertuarze średniowiecznej muzyki sakralnej w Polsce, Włoszech, Słowenii, Chorwacji, Niemczech. W repertuarze świeckiej muzyki średniowiecza koncertowała w ramach Letniej Szkoły Muzyki Dawnej w Sandomierzu. Jako aktorka współpracowała z warszawsko-krakowskim teatrem "Międzymiastowa", angielskojęzycznym teatrem "The Cheerful Hamlets" oraz Projektem Terenowym Wiejskiego Teatru "Węgajty".

Mieczysław Litwiński - kompozytor, multiinstrumentalista i śpiewak o "wirtuozerskiej skali głosu" ("The New York Times"). Mieszkał i tworzył w Polsce, USA i na Litwie. Wykonywał swoją muzykę w wielu krajach wschodniej i zachodniej Europy, Iranie, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych (m. in. w słynnej Carnegie Hall - z okazji 100-lecia tej sceny). Pisze pieśni, muzykę kameralną, baletową i teatralną. Wielokrotnie nagradzany (Bessie Award 1989, "kompozytor roku" w ankiecie słuchaczy American Public Radio 1986). Śpiewał solo i w chórach - m. in. NOVI SINGERS, THE HARMONIC CHOIR. Z Sabą Krasoczko tworzy duet SOL ET LUNA. Współpracował np. z teatrami: Kana, Wierszalin, Gardzienice, Węgajty, Montownia. Wykładał na uniwersytetach w USA (New York Open Center, The New School, New York University), na Litwie (Uniwersytet Księcia Witolda w Kownie) i Warszawie (Uniwersytet Warszawski).

Jacek Wudarczyk - malarz, rzeźbiarz, teoretyk sztuki, manager grup muzycznych. Współdziała m.in. z czołowymi polskimi artystami jazzowymi, takimi jak: Andrzej Mitan, Janusz Skowron, Tadeusz Sudnik, Zbigniew Wegehaupt, Krzysztof Ścierański,  Włodzimierz Kiniorski, Cezary Konrad, Michał Miśkiewicz, Grzegorz Grzyb, Tomasz Duda i inni. Podczas koncertów pojawiają się na scenie jego obiekty wizualne - rzeźby, instalacje oraz videoprojekcje. Członek Zrzeszenia Artystycznego "ZA". Uczestnik i organizator interdyscyplinarnych Festiwali Sztuki (m.in. w Lublinie, Warszawie, Łowiczu i Pałacu w Nieborowie). Publikował w "Jazz Forum", "Exit - new art of Poland", "Trwanie" - w tym wybory wypowiedzi Tadeusza Kantora i Milesa Davisa. Wziął udział w tworzeniu i wydaniu płyty "Tadeusz Sudnik & His Friends in ART" - wydanej w 2006 r. przez Polonia Records.

Zapraszamy na Poranek Teatralny dla Dzieci z grupą Sol et Luna. Tytuł to najdłuższe słowo w języku polskim z przedwojennej książki Stefana Themersona.

KDK

(Kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%