Zamknij

20 tytuł mistrza Polski seniorów dla MKS Stal BiS Kutno

07.11, 19.09.2022 Grzegorz Gmerek
Skomentuj MKS Stal BiS Kutno
REKLAMA

W sobotę 17 września drużyna seniorów MKS Stal BiS Kutno dokonała historycznego wyczynu zdobywając 20. tytuł Mistrza Polski w Baseballu Seniorów.

W finałowej serii play-off do trzech zwycięstw o tytuł mistrzowski nasz zespół rywalizował z KS Silesia Rybnik. W rozegranych tydzień temu w Kutnie meczach odniósł dwa zwycięstwa pokonując rywali 8 : 7 oraz 4 :1 obejmując prowadzenie w serii 2: 0. Do tytułu brakowało jeszcze jednej wygranej.

W piątek zawodnicy wyruszyli na Śląsk aby w sobotę i niedzielę rozegrać mecze nr 3 i 4.

W sobotę 17 września o godzinie 13.00 rozpoczęto, jak się później okazało, decydujący mecz o tytuł mistrza Polski w baseballu seniorów 2022. Jak zwykle w rywalizacji pomiędzy tymi zespołami mecz obfitował w wiele pięknych akcji zarówno w ataku jak i w obronie. Początek meczu był bardzo wyrównany. Po pierwszej zmianie było 2 : 1 dla Kutna po pięknym odbiciu home run Yauheniego Kurguna za dwa obiegi.

Druga zmiana kończy się wynikiem 2 : 2. Początek trzeciej zmiany, ponownie nasz zawodnik również popisuje się wybiciem poza boisko - home run za dwa obiegi, tym razem jest to Artur Wojtczak. Wynik po trzech zmianach 4 : 3 dla Kutna.

Decydującą zmianą okazała się czwarta, w której nasz zespół po wielu odbiciach, bazach darmo i doskonałym odbiciu Artura Wojtczaka dającym trzy asysty zdobywa 5 obiegów i po dobrej obronie 0 punktów dla rywali . Wynik po czwartej zmianie 9 : 3 dla Kutna. Od tej pory nasz zespół w pełni kontroluje sytuację na boisku zdobywając w kolejnych odsłonach 6 obiegów i tracąc tylko 5. Po trzecim aucie wykonanym przez nasz zespół w obronie w dziewiątej zmianie wszystko było już jasne. MKS Stal BiS Kutno wygrywa trzeci mecz 15 : 8 zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski w baseballu w sezonie 2022.

Jak wcześniej wspomnieliśmy jest to wyjątkowy tytuł ponieważ zdobyty po raz dwudziesty w historii startów naszego klubu w rozgrywkach ekstraligi seniorów.

Zdobycze medalowe naszego klubu po 38 sezonach są imponujące: 20 złotych medali, 7 srebrnych medali oraz 8 brązowych. W sumie na 38 startów nasz klub tylko trzykrotnie nie stanął na podium mistrzostw polski. Sukces ten to zbiorowa praca zarządu klubu, trenerów oraz zawodników wsparta wolontariuszami i ludźmi dobrej woli, którzy na co dzień go wspierają.

Szczególne podziękowania zespół składa na ręce Prezydenta Miasta Kutno Pana Zbigniewa Burzyńskiego za wsparcie finansowe oraz organizacyjne. "Sukces ten oczywiście byłby niemożliwy bez naszych sponsorów i partnerów: EKOBUD reprezentowany przez Pana Roberta Liwińskiego, TRANS-MICHOR reprezentowany przez Pana Andrzeja Cichowskiego, firma SAND-BUS reprezentowana przez Pana Krystiana Ślebockiego, RADIO Q partner medialny, POWIATOWE ŻYCIE KUTNA reprezentowane przez Pana Jerzego Papiewskiego oraz CZŁONKOM KLUBU."

W imieniu zarządu klubu serdecznie dziękuję trenerom, zawodnikom za zaangażowanie, wysilek oraz wysoki poziom sportowy jak reprezentowali w tym sezonie. W tym miejscu szczególne podziękowanie wyrażam wiceprezesowi klubu i jednocześnie koordynatorowi drużyny seniorów i drużyn młodzieżowych panu Andrzejowi Pietrzakowi - Prezes Klubu – Aleksander Wysoczyński

(Grzegorz Gmerek)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%