Zamknij
REKLAMA

Mistrzostwa Europy Biegów Przeszkodowych OCR

04:38, 18.06.2022 | OCR Polska
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 8-12 czerwca odbyły się Mistrzostwa Europy Biegów Przeszkodowych OCR, w których rywalizowało ponad 1500 zawodników ze Starego Kontynentu. Miejscem rywalizacji w tym roku była otoczona górami, włoska miejscowość Valdi Fiemme.

Jaki związek ma z tym wydarzeniem Kutno?

Miasto Róż jest siedzibą Związku Sportów Przeszkodowych OCR POLSKA, nasze miasto miało tam swoich reprezentantów, a kutnowski producent leków firma Polfarmex S.A. był sponsorem reprezentacji narodowej sztafet (męska, żeńska i mieszana).

Największym sukcesem polskich biegaczy przeszkodowych na Mistrzostwach Europy było ZŁOTO sztafety żeńskiej w składzie Marta Łosin (Gdynia), Małgorzata Daszkiewicz (Płock) i Klaudia Szuba-Łata (Kraków) pokonały dystans 6km z 25 przeszkodami w czasie 44 min i 10 sek., wyprzedzając sztafety z Niemiec i Włoch.

Sztafeta męska w składzie, Tomasz Oślizło, Grzegorz Szczechla i Marcel Fabian zajęła 8. miejsce, a drużyna mieszana w składzie Agnieszka Rynkiewicz, Wojciech Wojtyszyn i Bartosz Januszewski uplasowała się tuż za podium, zajmując 4. Miejsce ze stratą 3 sekund do podium!

Polacy przywieźli z mistrzostw garść medali w kategoriach wiekowych na dystansach 3km i 16 km. Pełnym sukcesem zakończyła się też europejska rywalizacja na krótkim 100metrowym torze przeszkód.

Złoty medal i tytuł Mistrzyni Europy 2022 zdobywa Katarzyna Jonaczyk – kończąc tor w mniej niż 50 sekund!, srebro Paulina Kulig; zaś u panów tytuł wicemistrza trafia do rąk Jakuba Zawistowskiego a brązowego medalisty do Roberta Bandosza!

Nie ma wątpliwości. Zawody na 100-metrowym torze przeszkód do polska specjalność.

Gratulujemy zdobywcom medali i wszystkim uczestnikom mistrzowskiej rywalizacji!

Dziękujemy Polfarmex S.A. za wsparcie narodowych drużyn dzięki któremu mogliśmy być świadkami tych niesamowitych sportowych emocji.

Związek Sportów Przeszkodowych.

(OCR Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%