Zamknij
REKLAMA

Moc medali. Mistrzostwo Polski w Futsalu zdobyła SL SALOS RÓŻA KUTNO

22:05, 12.10.2021 | Sl Salos
Skomentuj
REKLAMA

Mistrzostwo Polski w Futsalu na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie zdobył SL SALOS RÓŻA KUTNO. 25 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu odbyły się w Krakowie. Trwały od 8 do 10 października 2021r.

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej "Salos" na to zadanie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

OIMS FUTSAL to wydarzenie o charakterze rywalizacji sportowej, w którym udział bierze młodzież ze stowarzyszeń SALOS z całej Polski. Wzięło w nich udział ponad 250 zawodników/czek z następujących stowarzyszeń lokalnych SALOS: Kutno, Czerwińsk, Lubin, Kraków Piast, Kraków Różana, Połczyn Zdrój, Przeczno, Suwałki, Świętochłowice, Żyrardów.

Było to wielkie wydarzenie sportowe, które przygotowała grupa organizatorów skupionych przy SALOS Kraków – Różana oraz klerycy salezjańscy z seminarium. Uczestnicy znaleźli zakwaterowanie w domu seminaryjnym studentów teologii przy Tynieckiej 39 w Krakowie, a głównym obiektem sportowej rywalizacji była hala RCS „KOLNA” oraz Hala sportowa w Piekarach koło Tyńca.

Celem Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu jest przede wszystkim popularyzacja sportu, a co za tym idzie – dobra zabawa podczas aktywności fizycznej. Rywalizacja o miejsce na podium odbywać się będzie w myśl zasad fair play. OIMS Futsal to spotkanie i świętowanie w salezjańskim klimacie radości, przyjaźni, dobra, prawdy, odpowiedzialności, solidarności i miłości - wyjaśnia ks. Henryk Chibowski. 

Ponad 250 uczestników rywalizowało w piłce nożnej 5 - osobowej, m.in. o Puchar Prezesa PKOL - Andrzeja Kraśnickiego. W zawodach starowało 19 zespołów sportowych.

- W sobotę - 9.10.2021r przystąpiliśmy już po raz ostatni do sportowych zmagań w ramach Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu rozgrywanych w przepięknym i słonecznym Krakowie. Graliśmy systemem każdy z każdym. Oto wyniki i strzelcy bramek dla naszej drużyny w poszczególnych spotkaniach - mówią kutnowscy zawodnicy i działacze.

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SL SALOS SALESIA ŚWIETOCHŁOWICE

4 - 0

1- 0 Jędrzejczak Tobiasz 6'

2 - 0 Łykowski Marcin 18'

3 - 0 Łykowski Marcin 19'

4 - 0 Jędrzejczak Tobiasz 20'

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SALOS WIŚLANIE CZERWIŃSK

4 - 1

1 - 0 Rzymkowski Bartek 2'

2 - 0 Wieczorkowski Piotr 8'

3 - 0 Łykowski Marcin 10'

3 - 1 17'

4 - 1 Łykowski Marcin 20'

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SALOS PIAST KRAKÓW

2 - 0

1 - 0 Łykowski Marcin 8'

2 - 0 Jędrzejczak Tobiasz 20'

- Po trzech wygranych meczach z rzędu wiadomo było że zagramy następnego dnia w finale. Znak zapytania był tylko jeden z którego miejsca. Tyle samo zwycięstw miał zespół SALOS SUWAŁKI. Tak więc ostatni mecz turnieju pomiędzy zespołami Suwałk i Kutna był meczem o zwycięstwo w eliminacjach, ponieważ było wiadomo że obie ekipy zmierzą się następnego dnia w wielkim finale. W meczu tym od początku narzuciliśmy swój sposób gry. Po wielu ładnych zespołowych akcjach dokumentowaliśmy swoją bezapelacyjną przewagę kolejnymi pięknymi bramkami - relacjonują dalej. 

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SALOS SUWAŁKI

10 - 3

1 - 0 Wielgosz Krzysztof 3'

2 - 0 Jędrzejczak Tobiasz 5'

3 - 0 Jędrzejczak Tobiasz 6'

4 - 0 Rzymkowski Bartek 8'

5 - 0 Wielgosz Krzysztof 9'

6 - 0 Wieczorkowski Piotr 10'

7 - 0 Wielgosz Krzysztof 12'

8 - 0 Gródecki Jakub 14'

9 - 0 Gródecki Jakub 16'

9 - 1 18'

9 - 2 22'

9 - 3 26'

10 - 3 Rzymkowski Bartek 28'

- Cieszy postawa chłopaków. W jedności siła. Jutro powtórka z rozrywki gramy w finale z Suwałkami. Ale to po naszej stronie jest zdecydowana przewaga psychologiczna po dzisiejszym bezapelacyjnym zwycięstwie – komentuje trener Robert Marzec.

Niedzielę 10 października – jak wspomina trener Robert Marzec - zagraliśmy mecz finałowy z zespołem SALOS SUWAŁKI w ramach OIMS w Futsalu rozgrywanych w Krakowie. Pojedynek finałowy zapowiadał się niezwykle ciekawie i emocjonująco. I tak było. Obie ekipy włożyły w to starcie sporo sił i serca. Stworzyły widowisko godne finału. Był dreszczyk emocji i zwrotów akcji. Od początku to my dyktowaliśmy warunki gry. Suwałki nastawiły się tylko na grę z kontry. I po jednym z takich wypadów w 5 minucie meczu tracimy nieoczekiwanie gola. Przegrywamy 0 - 1. Nie czekamy na spokojny rozwój sytuacji. Od razu bierzemy się szybko do roboty i odrabiania strat. Duża liczba oddanych strzałów ale żaden z nich nie znajduje drogi do bramki przeciwników. Kiedy Suwałki są myślami już na przerwie ich dobre humory psuje pięknym strzałem Jędrzejczak Tobiasz i mamy remis 1 - 1. Po przerwie nasz zespół nie zwalnia tempa. Suniemy z kolejnymi akcjami po których ręce same składają się do oklasków. Brakuje tylko skuteczności. W 19 minucie spotkania po kolejnej bardzo dobrej akcji całego zespołu z dużej odległości na strzał decyduje się Tobiasz Jędrzejczak i bramkarz Suwałk musi wyjmować piłkę z siatki. Wygrywamy 2 - 1. W poczynania zespołu z Suwałk wkrada się coraz większa nerwowość i brutalna gra, która skutkuje grą w osłabieniu. A z naszej strony mądra gra w przewadze i po zespołowym kombinacyjnym rozegraniu piłki wynik w 21 minucie meczu na 3 - 1 strzałem z bliskiej odległości ustala Piotr Wieczorkowski. Wynik już nie ulega zmianie i mecz finałowy kończymy pewnym zwycięstwem 3 - 1.

Tym samym zdobywamy Mistrzostwo Polski w Futsalu na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie.

- Z całego serca dziękuję swoim Chłopakom – wyznaje Robert Marzec trener i wiceprezes SL SALOS „RÓZA KUTNO” - za serce pozostawione w każdym kolejnym meczu na tym turnieju. Przyjemnością było być tutaj razem z WAMI. Usłyszeć tyle komplementów na Wasz temat z ust innych Trenerów, zawodników, kibiców oraz organizatorów. Duma rozpiera a serce się kraje, że były to nasze ostatnie Igrzyska w roczniku 2004.

Złoto w XXV Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu w Krakowie wywalczyły też kutnowskie dziewczyny z rocznika 2006-2007 będąc debiutantkami na turnieju, zajęły 1 miejsce w swojej kategorii, wygrywając przy tym wszystkie mecze. Zawodniczka otrzymała od trenerów, zawodników, organizatorów tytuł: "Perełka Igrzysk" NADIA ZAWADZKA.

Dalej Złoty medal wywalczyli chłopcy w rocznika 2006, gdzie trenerem jest Jakub Szymański. Oto wyniki i strzelcy bramek dla naszej drużyny w poszczególnych spotkaniach.

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SL SALOS SUWAŁKI

2:2

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SL SALOS WIŚLANIE CZEWIŃSK

8:1

SL SALOS RÓŻA KUTNO - SL SALOS ŻYRARDÓW

13:0

SL SALOS RÓŻA KUTNO – SCS AMICO LUBIN

7:0

W niedzielę zagraliśmy o pierwsze miejsce. Naszym rywalem był SALOS Suwałki. Po zakończonych meczach jest remis: 2:2. W karnych zdobywamy 3:1. Drużyna nie przegrała żadnego meczu, były dwa remisy. Wielkie gratulacje.

Drużyna chłopców młodszych kat. C - SL SALOS RÓŻA KUTNO, której trenerem jest Emil Seklecki zajęła trzecie miejsce. U klasowali się po sobotnim turnieju na drugim miejscu zdobywając 9 punktów, ale taki samy wynik osiągnęły następne dwie drużyny i organizatorzy sięgnęli do regulaminy, który mówi kto zdobył więcej bramek, ten gra o pierwsze miejsce, a następne drużyny grają o trzecie. Kutnowska Dryżyna miała  jedną bramkę mniej niż SALOS Kraków, więc zagraliśmy o trzecie miejsce, wygrywając 2:0 z Połczynem Zdrój. Był to też debiut rocznika 2009 na Ogólnopolskich Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Futsalu.

 

WYNIKI XXV OIMS FUTSAL:

Kat. A (dziewczęta)

1.SL SALOS Przeczno

Kat. B (dziewczęta)

1.SL SALOS RÓŻA Kutno

Kat. A (chłopcy)

1.SL SALOS RÓŻA Kutno

2. SL SALOS Suwałki

3. SL SALOS PIAST KRAKÓW

Kat. B (chłopcy)

1.SL SALOS RÓŻA Kutno

2. SL SALOS Suwałki

3. SL SALOS Lubin Amico

Kat. C (chłopcy)

1.SL SALOS Kraków

2.SL SALOS Przeczno

3.SL SALOS RÓŻA Kutno

PUCHAR FAIR PLAY

SL SALOS ŻYRARDÓW.

 

(Sl Salos)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%