Zamknij
REKLAMA

Trenuj Wing Tsun Kung fu w Kutnie!

16:53, 10.09.2020 | Tomasz Kula
Skomentuj

Chcesz zyskać pewność siebie, poprawić formę fizyczną, nauczyć się samoobrony wybierz Wing Tsun Kung fu. Zapraszamy do rozpoczęcia treningów w szkole Wing Tsun Kung fu w Kutnie. We wrześniu odbywać się będzie rekrutacja do nowej grupy początkującej. Zapraszamy!

Sifu Piotr Marczak ( 3st mistrzowski IWTA, E.E.W.T.O.) trenuje adeptów Wing Tsun Kung fu w Kutnie i przybliży nam specyfikę tej sztuki walki.

Czym jest Wing Tsun Kung Fu i co oferuje?

Wing Tsun to chińska sztuka walki stworzona ponad 300 lat temu przez mniszkę z klasztoru Shaolin. Celem było opracowanie stylu prostego w nauce i skutecznego w walce, wyrównującego dysproporcje siły fizycznej. Dzięki temu doskonale sprawdza się on w samoobronie. Oprócz tego Wing Tsun jest prawdziwym skarbem chińskiej kultury - zwieńczeniem wielowiekowej tradycji kung fu skoncentrowanej wokół klasztoru Shaolin. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom fizycznym pomaga zachować zdrowię i kondycję bez względu na wiek.

Czy Każdy może zacząć trenować? Czy trzeba mieć jakieś szczególne predyspozycje?

Każdy kto ukończył 12 lat i nie ma poważnych przeciwskazań zdrowotnych. Nie trzeba być szczególnie silnym ani sprawnym - to przychodzi z czasem. Na treningach stosujemy podział na grupy względem stopnia zaawansowania, więc nie ma się czego obawiać. Nawet GM Yip Man był kiedyś początkującym.

Na czym polegają trening i co potrzeba aby zacząć trenować?

Trzeba pokonać strach i lenistwo. Przysłowie mówi: "mistrz poniósł porażkę więcej razy niż początkujący podjął prób". Trening polega na przyswojeniu teoretycznych podstaw systemu a następnie nauce ich praktycznego stosowania. Ruchy poznane dzięki czwiczeniu form są aplikowane jako obrona przed chwytami i uderzeniami. Większość zajęć to ćwiczenia w parachkształtujące technikę, refleks i koordynację.

Czy z Wing Tsun jest związana filozofia życia i postępowania?

Oczywiście, Wing Tsun to więcej niż tylko sztuka walki. "Kung Fu" dosłownie znaczy ciężka praca. To praca nad sobą, kształtowanie charakteru. Poza tym wiele z zasad odnoszących się do walki można z powodzeniem zastosować w codziennym życiu, na przykład: "Gdy masz wolną drogę - ruszaj do przodu".

Kontakt do zapisów:

www.kungfukutno.pl

www.szkolakungfu.pl

tel: 796 095 493

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA