Zamknij
REKLAMA

Lekkoatleci z Kutna coraz bliżej imprez mistrzowskich

18:52, 09.09.2019 | J. Kudła
REKLAMA
Skomentuj

Lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie mieli bardzo pracowity weekend. W sobotę na stadionie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi wystartowali młodzicy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U – 16, natomiast w niedzielę trójka zawodników „Dziewiątki” wystąpiła na mityngu w Warszawie.

Podczas sobotniego startu bardzo dobrze zaprezentowała się trójka kutnowskich młodzików walcząca o prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego).

Przemysław Gajewski zdobył tytuł wicemistrza makroregionu centralnego młodzików w konkursie pchnięcia kulą (5 kg). Przemek przyzwyczaił nas do poprawiania w kolejnych startach swoich rekordów życiowych. Tak było i tym razem kiedy pchnął kulę na odległość 13,09 m, dodając do „życiówki” 1 cm. Nasz kulomiot wystartował także w konkursie rzutu dyskiem (1 kg) , w którym zajął dziewiąte miejsce z wynikiem 31,56 m.

- Jeśli chodzi o kwalifikacje na mistrzostwa kraju Przemek może spokojnie przygotowywać się do imprezy, która za dwa tygodnie będzie rozegrana w Tarnowie. Dodatkowo cieszy fakt, że jest cały czas w przysłowiowym „gazie” i w fazie wzrostowej formy sportowej – podsumował występ swojego zawodnika trener UKS Jacek Kudła.

Julia Tulińska zdobyła w biegu na 200 m ppł. brązowy medal, przebiegając dystans w czasie 32,48 s ( rekord życiowy 32,27 s). Julka startowała także na 80 m ppł. zajmując siódme miejsce z czasem 13,29 s.

Michał Michalak wywalczył także brązowy medal w konkursie skoku wzwyż, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 164 cm. Nasz najlepszy skoczek wzwyż wystartował także w konkursie rzutu oszczepem w którym osiągnął odległość 27,60 co pozwoliło mu uplasować się na 10 pozycji.

- Zarówno Julia jak i Michał muszą dalej walczyć o prawo startu w Mistrzostwach Polski Młodzików. Na zawodach w Łodzi nie mieli sprzyjających warunków atmosferycznych na uzyskanie lepszych wyników(zimno i przeciwny wiatr dla biegaczy). Obydwoje są w bardzo podobnej sytuacji i jeżeli za tydzień nie poprawią swoich najlepszych osiągnięć (minima można uzyskiwać do 15 września br.) mogą nie uzyskać kwalifikacji na imprezę mistrzowską. Życzę im szczęścia i wierzę, że wszystko zakończy się po ich myśli – powiedział trener Jacek Kudła.

Inni młodzicy także walczyli o jak najlepsze miejsca;

- Kornel Grzelak zajął szóste miejsce w pchnięciu kulą (5 kg) – 10,28 m i szóste miejsce w biegu na 200 m ppł. w czasie nowego rekordu życiowego 32,35 s,

- Kacper Matusiak w swoim debiucie na dystansie 2000 m zajął dziewiąte miejsce z czasem 7;29,47 min;s,

- Igor Marciszewski zajął jedenaste miejsce w pchnięciu kulą (5 kg) z wynikiem 8,94 m.

- Bardzo dobra postawa pozostałych młodzików. Kornel cały czas walczy o jak najlepszy wynik w biegu na 200 m ppł.. Kibicujemy mu wszyscy i wierzymy nawet w kwalifikacje na mistrzostwa. Wszyscy młodzicy zdobyli punkty do klasyfikacji drużynowej, która będzie podana w późniejszym terminie – podsumował Jacek Kudła.

Startujące na tej imprezie poza konkursem dziewczęta młodsze i starsze ( rocznik 2008 – 2006) pobiegły na dystansie 100 m, uzyskując czasy;

- Agnieszka Bryszewska – 14,45 s,

- Julia Karasiewicz – 15,22 s,

- Weronika Wikinska – 15,67s,

- Sandra Gałaj – 16,56 s.

W niedzielę w Warszawie wystartowała trójka zawodników UKS „Dziewiątka” :

- Filip Góreczny (junior młodszy) pchnął kulę (5 kg) na odległość 13, 82 m (rekord życiowy 14,39 m),

- Przemysław Gajewski (młodzik) rok młodszy od swojego klubowego kolegi posłał kulę na odległość 12,78 m (rekord życiowy 13,09 m),

Michał Michalak 160 cm w skoku wzwyż.

- Niestety ten start pod względem warunków atmosferycznych był bardziej pechowy niż sobotni w Łodzi. Mokre koło rzutni i mokry rozbieg do skoku wzwyż nie pozwoliły na uzyskanie rekordowych wyników – podsumował niedzielny start trener UKS „Dziewiątka” Jacek Kudła.


 

(J. Kudła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone