Zamknij
REKLAMA

Obóz sportowy UKS Dzięwiątka

17:54, 14.08.2019 | J. Kudła
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj wieczorem, wróciła z Ustki czternastoosobowa grupa dziewcząt i chłopców Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie. Młodzi kutnowscy lekkoatleci przebywali tam (02-12.08.2019 r.) na obozie sportowym pod opieką Małgorzaty i Jacka Kudły.

- Obóz w Ustce organizujemy już dwunasty raz (wcześniej przez kilkanaście lat letnie obozy odbywały się w Międzyzdrojach). W tym roku był on zorganizowany wspólnie z klubem lekkoatletycznym MUKS Park Zduńska Wola i połączony z obozem Kadry Województwa Młodzików. Z naszego klubu w obozie kadrowym uczestniczyli młodzicy; Julia Tulińska, Przemysław Gajewski, Kornel Grzelak i Michał Michalak. Wymieniona grupa zawodników ma szansę zakwalifikować się do Mistrzostw Polski Młodzików (Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego), które odbędą się 21-22.09.2019 r. w Tarnowie – powiedział trener „Dziewiątki” Jacek Kudła.

Podczas pobytu nad morzem młodzi sportowcy trenowali na plaży, w lesie i na pobliskim boisku z krótką bieżnią tartanową. Oprócz zajęć sportowych korzystali także z urokliwych plaż i kąpielisk usteckich. Były także zajęcia kulturalno-oświatowe;

- zwiedzanie bunkrów Bluchera, z przewodnikiem

- rejs po morzu galeonem Dragon,

- zwiedzanie Muzeum Figur Woskowych,

- zwiedzanie Muzeum Minerałów,

- organizacja i uczestnictwo w zabawach tanecznych i grillach.

- Grupa obozowa okazała się bardzo zdyscyplinowana i solidna zarówno w treningach jak i codziennych obowiązkach obozowych. Praca jaką wykonaliśmy podczas treningów w Ustce zaowocuje lepszymi wynikami podczas startów w drugiej części sezonu startowego – podsumował trener. 

 

(J. Kudła)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA