Zamknij

Koszykarze ?Staszica? najlepsi w powiecie

13:03, 17.02.2018 Redaktor
Skomentuj

Reprezentacja Zespołu Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie okazała się najlepsza w Mistrzostwach Powiatu Kutnowskiego w Koszykówce Mężczyzn w ramach „Licealiady”.  W turnieju finałowym organizowanym przez kutnowski MOSiR wzięły udział cztery szkoły (po dwa najlepsze zespoły  z dwóch grup eliminacyjnych): Zespół Szkół Nr 1 im. St. Staszica w Kutnie, Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. A. Troczewskiego w Kutnie, II LO im. J. Kasprowicza oraz I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego w Kutnie.

W pierwszym meczu „Staszic” wygrał z „Dąbrowszczakiem” 116:42. W drugim spotkaniu, „Kasprowicz” pokonał „Troczewskiego” 71:40. W meczu o trzecie miejsce I LO w Kutnie wygrało z ZSZ Nr 2 w Kutnie 75:65. Natomiast w finale, koszykarze ZS nr 1 w Kutnie pokazali swoją dominację w całych rozgrywkach pewnie pokonując 118:50 II LO w Kutnie.

Zawody odbyły się 15 lutego 2018 w Zespole Szkół Nr 1 w Kutnie.
W mistrzostwach wystąpiła jeszcze reprezentacja ZS Nr 3 im. W. Grabskiego w Kutnie, która swój udział zakończyła w eliminacjach. Wszystkie szkoły otrzymały dyplomy, a trzy najlepsze puchary.

ZSZ Nr 2 im. A Troczewskiego w Kutnie

Skład drużyny Staszica: Jakub Łukasiewicz, Mateusz Ćwirko-Godycki, Michał Popławski, Maciej Wiercioch, Marcel Haczyk, Kacper Grontkowski, Bartosz Moszczyński, Mateusz Trembaczyk, Mikołaj Lewandowski, Paweł Stasiak, nauczyciel Mariusz Łubiński

Drużyna Staszica będzie reprezentowała powiat kutnowski w zawodach rejonowych, które odbędą się 22 lutego w  Kutnie.