Zamknij

Atrakcje turystyczne na Sri Lance. Co warto zobaczyć?

09:10, 29.10.2019 | (.)
REKLAMA
Skomentuj

Atrakcje turystyczne Sri Lanki Sri Lanka to państwo należące do Azji Południowej. Znajduje się ono na wyspie Cejlon, nad Zatoką Bengalską. Jest to kraj w przeważającej ilości pokryty nizinami. W środkowej jego części znajduje się masyw górski. Sri Lanka leży w strefie klimatu zwrotnikowego, ma ona bardzo bogatą i ciekawą faunę. Warto wybrać się do tego odległego państwa, aby móc na własne oczy zobaczyć największe atrakcje turystyczne.

Kolombo

Kolombo to stolica Sri Lanki. Warto właśnie od niej rozpocząć swoją podróż. W mieście znajduje się wiele atrakcji. W pierwszej kolejności można się wybrać do Colomco Fort. Znajduje się tam dworzec kolejowy i autobusowy. Przechadzając się po dzielnicy, można zobaczyć pozostałości epoki kolonialnej. W centrum samego fortu znajduje się wiktoriańska zegarowa wieża. W dawnych czasach służyła ona jako latarnia. Będąc w stolicy Sri Lanki, warto także zwrócić uwagę na dzielnicę Pettah. Składa się ona z sieci wąskich uliczek towarowych. Będąc w tamtym miejscu, warto także zwrócić uwagę na The Jumiual Alfar Mosque. Jest to budynek utrzymany w stylu architektury muzułmańskiej o charakterystycznym biało - czerwonym wzorze. 

Najbardziej ekskluzywną dzielnicą Kolombo jest Cinamon Gardens. W czasach holenderskiej kolonizacji znajdowała się tam plantacja cynamonu, a obecnie obywają się tam wyścigi konne. 

Aukana i Mihintale

Będąc na Sri Lance, można napotkać wiele symboli buddyzmu. Jego kolebką jest wzgórze Mihintale oraz miasto Aukana, w nim znajduje się słynny na cały świat, bardzo popularny, pochodzący z V wieku naszej ery pomnik Buddy, który ma 13 metrów wysokości. Z kolei w Michintale, na szczycie góry znajduje się ważna świątynia. Warto podkreślić, że aby dostać się na górę, trzeba pokonać 1840 kamiennych schodów. Wysiłek towarzyszący wdrapaniu się na górę jest nie mały, jednak widoki, jakie można podziwiać ze szczytu, są naprawdę zachwycające. 

Anuradhapura

Będąc na Sri Lance, warto także udać się do miasta Anuradhapura. Znajduje się tam kilka niezwykłych atrakcji turystycznych, na które nie sposób nie zwrócić uwagę. Antyczne miasto jest bardzo rozległe. Zwiedzając je, warto zdecydować się na wypożyczenie rowerów. W mieście mieści się także centrum buddynzmu, w którym do dziś rośnie historyczne drzewko Bodhi. Według legend, przebywając pod nim Budda, doznał oświecenia. Wśród ruin miasta Anuradhapura, zachowało się kilka świątyń buddyjskich i pałaców, a także słynny dom jałmużny. Miasto znajduje się na liście UNESCO. 

Sigiriya - magiczna Lwia Skała 

Popularna Lwia Skała to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc podczas podróży do Sri Lanki. Jest to magmowa skała o wysokości niemal 200 metrów, na jej szczycie znajdują się pozostałości po pałacu. Warto podkreślić, że stanowi ona motyw, który powtarza się na większości pocztówek ze Sri Lanki. Na skale znajdują się dobrze zachowane freski przedstawiające nagie kobiety. Można także zobaczyć nawet 150 posągów przedstawiających Buddę. Uważa się, że mogły to być kochanki króla. Cena biletu uprawniającego do wyjścia na skałę Sigiriya nie jest zbyt niska, jednak zdecydowanie warto go kupić i udać się na spokojny spacer na szczyt.

Polonnaruwa

Analizując atrakcje turystyczne Sri Lanka, warto zwrócić uwagę na Polonnaruwa, czyli zabytkowe miasto, które niegdyś pełniło funkcję stolicy. Aby zwiedzić najbardziej atrakcyjne miejsca, trzeba sobie zarezerwować cały dzień. Na terenie miasta znajduje się kompleks ruin, łaźni oraz pałacu wodnego. Warto zobaczyć pomnik przedstawiający króla Parakrambahu. Ciekawym miejsce jest także Muzeum. Można w nim zobaczyć obiekty, które zostały wykopane podczas badań archeologicznych jak np. różne figury, statuy itd., które posiadają motywy związane z buddyzmem i hinduizmem. Interesujące się także makiety, które dokładnie ukazują jak dzisiaj wyglądałby kompleks budynków wchodzących w skład świątyni. Będąc w mieście można także zwiedzić ruiny cytadeli i budynku, który niegdyś był siedzibą ministrów. Wiele osób uważa, że obiektem zasługującym na największą uwagę jest mierząca 50 metrów stupa Rankot Wihara. Znajduje się on w centrum miasta. 

Kandy

Kolejnym ciekawym miejscem na terenie Sri Lanki, które dodatkowo jest także miejscem kultu, jest Kandy. Na wstępnie warto zaznaczyć, że jest to miasto, które charakteryzuje religia i muzyka. Kandy ze wszystkich stron otaczają wzgórza i pozostałości po zachwycającej dżungli. Aby zwiedzić je w całości potrzeba naprawdę dużo czasu. Ze specjalnie wyznaczonego punktu widokowego można zobaczyć całe miasto. Jeżeli chodzi o widoki, niewątpliwie zachwycające jest Jezioro Bogambara. Po jednej z jego stron znajdują się świątynie i pałce. Te i inne atrakcje, czekają na Ciebie podczas wyjazdu z biurem podróży. Pełen jego program można znaleźć na stronie https://logostour.pl/kraje/sri-lanka.

Sri Lanka to bardzo zachwycające państwo. Bez wątpienia warto wybrać się w tamte strony i poświęcić trochę czasu na zwiedzanie. Oprócz licznych miejsc kultu związanych z buddyzmem znajduje się tam piękna przyroda i zabytki architektury. Wakacje na Sri Lance z pewnością będą należy do niezapomnianych.  

((.))

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone