W listopadzie w Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie odbył się wykład pt. Podstrefa Kutno 2001 – 2023 Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Wykład poprowadził Maciej Kostrzewa Z-ca Naczelnika ds. rozwoju i obsługi inwestorów Wydział Kultury, Promocji i Rozwoju Miasta Kutna.
W związku ze wzrostem bezrobocia w Kutnie Uchwałą Rady Miasta od 1996r kupiono ponad 200ha areału ,na którym miał powstać Park Agro Przemysłowy, ale przedsięwzięcie nie powiodło się. Pierwszymi inwestorami na tych terenach były firmy ; Florian Centrum S.A., Skiold BL, Ideal Europe, AMZ Kutno. Po wejściu do Unii następne firmy inwestowały : Kofola , DS. Smith, Fuji Seal Europe Sirmax, Kelloggs , Fresenius Kabi, Florian i inne.
- Po 22 latach Podstrefa liczyła ponad 45 firm na powierzchni 130ha , które zainwestowały ok. 3,5mld zł. Miasto Kutno uzyskało w tym czasie 3600 miejsc pracy. Ważnym uzupełnieniem Strefy była budowa terminala Kontenerowego. Najważniejsze korzyści dla ludności i miasta, to zmniejszenie bezrobocia w Kutnie oraz zwiększenie dochodów do budżetu naszego miasta - informuje Janina Rychlik.
1 0
A w domu od męża nie mogla się dowiedzieć tylko przyszła na wykład?Smiechu warte.
3 0
A ile miejsc pracy było w odlewni, kraju, miflexie, polfie, zakladach drobiarskich w czasach swietnosci tych miejsc, pewnie seniorzy mogliby stosowny wyklad prowadzacemu zrobic. I tu nasuwa sie pytanie, co kiedys zrobilo miasto i powiat, ogolenie wladza, zeby te miejsca pracy utrzymac. Strefa powstala w glownej mierze dlatego, iz nie szanowalismy wlasnego przemyslu, przemiany ustrojowe po 89', dzika prywatyzacja, sprawily ze mamy to co mamy. Dziwi tez fakt, iz skoro strefa dziala tak preznie i jest tam spora rotacja pracownikow, to czemu jest tak malo ofert w powiatowym urzedzie pracy