Zamknij

Perły w koronie i przyjazd Augusta III

07:03, 09.09.2023 Aktualizacja: 13:09, 11.09.2023
Skomentuj fot. Cezary Kucharczyk fot. Cezary Kucharczyk

Uroczysty przyjazd Augusta III w asyście wojsk, w tę rolę wcielił się Piotr Stasiak z Muzeum Pałac Saski w Kutnie oraz otwarcie 49. Święta Róży z pokazem kreacji kwiatowych pt. „Perły w koronie” z udziałem Borkowska Dance Company i prezentacją Królowej Róż 2023, tym razem jest nią 22-letnia Julia Zych rozpoczęły trzydniowe święto miasta.

Wydarzenie w centrum  Kutna poprowadzili Radosław Rojewski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury i Weronika Lenarczyk, zastępca dyrektora KDK. Tegoroczna Królowa Róż Julia Zych wraz z prezydentem Zbigniewem Burzyńskim dokonali uroczystego otwarcia 49. Święta Róży.

W czasie pokazu Perły w koronie w niepowtarzalnych strojach prezentowały się między innymi byłe królowe róż i nowa królowa Julia Zych. Autorkami zjawiskowych kreacji są: Joanna Kiedacz, Małgorzata Szwagiel, Anna Wawrzyniak i Dominika Wolna.

Mogliśmy też obejrzeć występ Borkowska Dance Company w składzie Katarzyna Gajewska- Kulma,  Alicja Kupczak, Milena Maciejewska, Agnieszka Wereszczyńska, Weronika Wereszczyńska, Mateusz Wojasiewicz.

Kreacje pokazu Perły w koronie będzie można jeszcze raz zobaczyć dziś o godzinie 12:00 przed Kutnowskim Domem Kultury.

(kultura)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

MOZARTMOZART

2 1

Niech to już się skończy...

13:22, 09.09.2023
Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Obajtek Obajtek

2 1

Naciągana przereklamowana iptreza zwykły wsiowy odpust

20:09, 09.09.2023

WadzaWadza

1 1

Iptreza, jak to iptreza.

20:25, 09.09.2023

essess

1 2

Panienka na zdjęciu 51 najprawdopodobniej oderwana od pługa i dlatego ma brudne buty.

10:42, 10.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wetwet

4 0

Dlaczego na zdjęciu 36 są składane ukłony przez włodarzy miasta i dyrekcje KDK ? Jeśli już to powinno , to być robione przed jakimś artystycznym wizerunkiem/tablicą/pomnikiem , który uwzględnia braci Eizyk a także szereg osób dzięki , którym w ogóle powstała ta impreza. Sądzę ,że do dnia dzisiejszego władze miasta jak i dyrekcja KDK nie mają wiedzy jak ona się rodziła i powstała. Dlaczego wcześniej nosiła nazwę Jarmark Różany ? W PRL-u ,w którym kwiatem państwowym był goździk. To nie takie oczywiste jakby się zdawało ale nie o tym te pytania. Choć jest ich bardzo dużo. ...Chciałbym się także zapytać czy jest biografia tego Pana , przed którym wizerunkiem się kłaniają wcześniej wymienieni ? Biografia uwzględniająca archiwa IPN i WSW z czasów PRL - u. Dostępna ma wiele tzw. dziur i mnoży jeszcze więcej pytań , na które brak odpowiedzi. Czasy stalinizmu, małej stabilizacji czy epoki propagandy sukcesu. Przypomina bardziej miejscową legendę niż historyczne opracowanie. Jeśli komuś stawia się popiersia zwane pomnikiem a także nazywa ulicę miasta , to wypada mieć niepodważalne historyczne opracowanie. A w tym wypadku według mojej subiektywnej wiedzy brak. Nie licząc legend tworzonych przez nadwornych regionalnych historyków. Czas najwyższy udać się do wymienionych archiwów i zrobić kwerendę. Przyzwoitość tego wymaga.

12:58, 10.09.2023
Odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%