Daniel Kowalik Starosta Kutnowski oraz Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego byli obecni w sobotę na 25-leciu młyna A&S Jujka w Kutnie.
- Z całego serca gratuluję 25-lecia istnienia Państwa działalności. Jesteście Państwo ogromną inspiracją dla wszystkich przedsiębiorców na terenie naszego Powiatu. Pragnę podziękować za wsparcie, jakim darzycie społeczność Powiatu Kutnowskiego, zwłaszcza w ostatnich trudnych chwilach. Ogromne chapeau bas za pomoc, której każdorazowo jesteście inicjatorem. Jeszcze raz dziękuje Państwu i życzę kolejnych pięknych jubileuszy i nieprzerwanej działalności - mówił Daniel Kowalik Starosta Kutnowski.
- Gratuluję pięknego jubileuszu 25-lecia i składam wyrazy wielkiego uznania. Dziękuję za dotychczasową działalność i współpracę oraz życzę dalszych sukcesów, realizacji ambitnych planów i zamierzeń oraz wszelkiej pomyślności. Od 25 lat, w rodzinnej firmie, łączą Państwo najlepsze tradycje, niech trwa to wiecznie - dodaje Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.
Właściciele, Państwo Aurelia i Stanisław Jujkowie, rozpoczęli swoją działalność 2 lutego 1998 roku i od 25 lat wdrażają nowe technologie i rozwijają zakład, budując jego tożsamość wewnątrz i na zewnątrz firmy, nie zapominając i nie uciekając od tradycji oraz historii.
Z okazji jubileuszu 25-lecia młyna, Państwo Jujkowie podziękowali współpracującym firmom oraz docenili swoich wieloletnich pracowników, którzy zaangażowaniem i ciężką pracą przyczynili się do sukcesu firmy. W dowód uznania wręczono im specjalnie przygotowane, okolicznościowe statuetki. Nie zabrakło również okolicznościowego tortu, występu Kordiana i mnóstwa wzruszeń oraz podziękowań.
Pan Henryk Kowalczyk Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi przyznał odznaczenie „Zasłużony dla rolnictwa” Państwu Aurelii i Stanisławowi Jujka. Podczas uroczystości Tadeusz Woźniak Poseł na Sejm RP wręczył medal w związku z tym wyróżnieniem.
Młyn zbudowany został w latach 1908-1909. Jest to budynek murowany, trzypiętrowy, z płaskim dachem pokrytym papą. W dwudziestoleciu międzywojennym należał do firmy A. Oliński i Spółka. W 1930 r. dzierżawiła go firma Kutnowski Związek Handlowy dla Skupu i Sprzedaży Ziemiopłodów, której głównymi wspólnikami byli M. Wolman, Sz. Falc, D.L. Brajtsztajn i Sz. Ajzensztab. Młyn początkowo napędzał silnik koksowo-gazowy o mocy 160 km, jednak w latach 30. zamontowano silnik elektryczny, który był w stanie przemielić 80 ton zboża na dobę. Młyn był wyposażony w magazyn na 800 ton zboża. W 1929 r. w kutnowskim młynie Komisja Ministerstwa Rolnictwa przeprowadziła próbny przemiał żyta i uzyskano nowy typ mąki – mąkę żytnią typ 580, który wpisano do Polskich Norm. Po II wojnie światowej młyn został upaństwowiony i został własnością Państwowych Zakładów Zbożowych. Miał wówczas 28 par walców (18 par przedwojennych) i zdolność przemiałową ok. 140 ton zboża na dobę. Od 1998 r. funkcjonuje tu Młyn A&S Jujka prowadzony przez rodzinę Państwa Jujków.
Kutnowianka11:27, 20.02.2023
Czy to jest najistotniejsze w pierwszym zdaniu, że Kowalik i Walczewski byli na uroczystości?
Chyba Nie?
Jeśli już przedsmak?- to ja nie chcę takiej kampanii?
Tata wariata12:03, 20.02.2023
A ilu tam zasłużonych PSL-owców z Samoobory się bawiło! A wśród nich wspaniale poruszał się poseł Woźniak - no wspaniale, nawet się nie kryją.
Tortowa od babuni12:26, 20.02.2023
Jak mielą młyny ziemskie to widzimy a czy medal dostanie też ten od młynów niebiańskich - też mielą
Marek 13:42, 20.02.2023
Życzę wszystkiego najlepszego na kolejne lata
Kotek13:55, 20.02.2023
Życzę sukcesów na długie lata działalności. Mąka pochodząca z Młyna Państwa Jujków jest najlepsza! Polecam!
Sąsiad17:30, 20.02.2023
Mąka bardzo dobra, ale ta pisowska otoczka do bani???????
Wyborca17:59, 20.02.2023
Nie chcę Kowalika za 15.000 złotych na m-c? Jeśli dużo mniej to poprawcie?
Nie chcę Walczewskiego za ok. 10.000 złotych na m-c? Jeśli dużo mniej to poprawcie?
W Starostwie Powiatowym w Kutnie powinno dojść do zmian???
Ola19:27, 20.02.2023
Kowalik ustalił sobie najniższą pensje na jaką pozwala prawo w przypadku starosty. Gdzieś pisali, że jest najmniej zarabiającym starostą w Polsce. Z tego co pamiętam to inni starostowie dawali sobie zawsze najwyższe widełki.
Peyk20:39, 20.02.2023
Młyny historii też mielą ale wójt Jasińskiej to nie przemielą bo ona jest wszak ze spiżu a nie z owsa i ryżu
Owsiano-ryżowy13:29, 21.02.2023
Z wielkim szacunkiem do Peyk, niestety nie do końca jest prawda?
Znając realia życia wątpię, aby wygrała kolejne?
Wyborcy ją rozliczą? A rozliczenie może okazać się sromotne?
3 6
Rozumiem, że nie napisałabyś komentarza jeśli widziałabyś nazwiska osób odpowiadającym Twoim sympatiom politycznym. Są to przedstawiciele władz, demokratycznie wybranych.