Zamknij
REKLAMA

160. rocznica Powstania Styczniowego – obchody powiatowe

18.24, 23.01.2023 Starostwo Powiatowe w Kutnie Aktualizacja: 19.06, 29.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

- Serdecznie zapraszam na Powiatowe obchody 160. rocznicy Powstania Styczniowego bowiem tegoroczny program jest bardzo bogaty. Pierwszym wydarzeniem jest Msza Święta w Głogowcu i koncert pieśni patriotycznych. Ponadto zawody, prelekcje, wycieczka i konkursy. By uczcić pamięć poległych w Powstaniu Styczniowym przeprowadzimy symboliczną akcję wieszania kokard powstańczych oraz zapalania zniczy na mogiłach. W konkursie wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich udział wezmą placówki dla których organem prowadzącym jest Powiat Kutnowskim – mówi Daniel Kowalik Starosta Kutnowski.

- Obchody rozpoczną się Mszą Świętą w Głogowcu, 29 stycznia o godzinie 10:00, a następnie odbędzie się koncert pieśni patriotycznych przygotowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie. W planach mamy także konkursy wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich i podstawowych, konkurs fotograficzny, prelekcje, wycieczkę po Powiecie w miejsca związane z Powstaniem Styczniowym. W Żychlinie zorganizowane są także zawody strzeleckie. Program jest bardzo bogaty i zapraszam serdecznie do uczczenia rocznicy razem z nami. Konkurs fotograficzny zachęca do poznania miejsc, w sposób artystyczny, związanych z Powstaniem Styczniowym w Powiecie Kutnowskim – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. 

- Zdecydowaliśmy się na obchody właśnie Powstania Styczniowego bowiem było to jedno z największych Powstań i miało charakter specyficzny, rozpoczęło się politycznie. Do konkursu z wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół podstawowych wybraliśmy te szkoły, które noszą imię nawiązujące do Powstania bądź są najmniejsze w gminie. Konkursy poprzedzi prelekcja w dniu 16 lutego. Zawody strzelectwa sportowego w Żychlinie odbywają się już od dłuższego czasu i skupiają dużą ilość zawodników, nawet do 100 osób. Każdy może przyjść i powalczyć, do czego zachęcam. Konkursy zorganizowane z okazji 160. rocznicy Powstania Styczniowego dotyczą wydarzeń na terenie Powiatu Kutnowskiego. Wycieczka jest ogólnodostępna, niebawem zostaną podane szczegóły zapisów. Wycieczka jest bezpłatna, po terenie Powiatu Kutnowskiego do miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym. W programie wycieczki będzie także mini turniej strzelecki z pistoletów pneumatycznych oraz ognisko. Zapraszam serdecznie. – dodaje Marek Drabik Radny Rady Powiatu Kutnowskiego.

Program wydarzeń:

- Msza Święta w Głogowcu (29.01.2023r., 10:00)

- Koncert pieśni patriotycznych (po mszy)

- Konkurs z wiedzy o Powstaniu Styczniowym dla szkół średnich (17.02.2023r.)

- Konkurs z wiedzy o Powstaniu dla szkół podstawowych (24.02.2023r.)

- Rozwieszanie kokard i zapalenie zniczy na mogiłach powstańczych

- Zawody strzelectwa sportowego (4.02.2023r., Zespół Szkół w Żychlinie)

- Konkurs fotografii artystycznej miejsc związanych z Powstaniem (do 5.03.2023r.)

- Prelekcja dotycząca Powstania w Muzeum im. J. Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach 

- Koncert pieśni patriotycznych (po prelekcji)

- Bezpłatna wycieczka do miejsc związanych z Powstaniem Styczniowym (zgłoszenia do 10.03.2023r. w Starostwie Powiatowym w Kutnie w Referacie Promocji i Informacji, więcej informacji pod nr. 24 355 47 41).

 

(Starostwo Powiatowe w Kutnie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

MalikMalik

1 0

Walczewski przed wyborami zachodził nas a to z jednej mańki a to drugiej i dziś nic bez niego nie ma 17:04, 25.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%