Zamknij
REKLAMA

Pasowanie na przedszkolaka w Przedszkolu Specjalnym nr 1

13.06, 07.12.2022 Aleksandra Zielińska Starostwo Powiatowe/ Redaktor Aktualizacja: 18.21, 09.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pasowanie to wyjątkowy dzień dla każdego przedszkolaka. Jagódki z pierwszego w powiecie kutnowskim Przedszkola Specjalnego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie już są po tym uroczystym wydarzeniu. Rodzice cieszyli się, że przedszkole wreszcie powstało i że dzieci mają tam dobrą opiekę. Przedszkolaków jest ośmioro, każde ma opiekuna specjalistę.

- Przez te kilka miesięcy Oliwier zrobił bardzo duże postępy. Wnuczek ma autyzm. Przedszkole jest dobrze wyposażone, jest dobra opieka, tak więc cieszymy się całą rodziną z tego, że jest takie miejsce dla maluchów - mówi nam Babcia Oliwiera. 

 Uroczystość rozpoczęła się powitaniem gości, następnie przedszkolaki wraz z rodzicami wystąpili w muzycznym przedstawieniu artystycznym. Po występie rozpoczęło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, którego dokonał Przemysław Błaszczyk, Senator RP oraz Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski. Marek Kubasiński, Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego każdego pasowanego przedszkolaka odznaczył wyjątkowym medalem upamiętniającym tę chwilę. Iwona Kaca dyrektor kutnowskiego oddziału Kuratorium Oświaty w Łodzi obdarowała przedszkolaków książeczkami. 

- Bardzo się cieszę, że zarząd Powiatu Kutnowskiego zdecydował się na to, by taki oddział przedszkolny powstał. A przede wszystkim cieszę się, że Państwo zdecydowaliście się, by swoje pociechy tutaj przysłać, by mogły już od najmłodszych lat rozwijać się. Ogromne podziękowania dla pani dyrektor i całego personelu za przygotowanie dzisiejszego wydarzenia, bardzo wyjątkowego. Gratuluję i życzę powodzenia – mówił Przemysław Błaszczyk, Senator RP.

 - Szanowni Państwo, chciałbym w imieniu swoim i całego zarządu Powiatu Kutnowskiego pogratulować przede wszystkim pasowanym przedszkolakom. To bardzo ważny dzień w Waszym życiu.  Mam nadzieję, że dzisiejsze pasowanie wszystkim się podobało, że będziecie dumnymi przedszkolakami tego oddziału. Gratuluję również wspaniałego przedstawienia artystycznego, które bardzo miło się oglądało – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Następnie Starosta Kutnowski wręczył przedszkolakom z okazji, podwójnej – tj. Mikołajki oraz pasowanie na przedszkolaka, drobne upominki, które wywołały ogromny uśmiech na ich twarzach.

Przedszkole Specjalne w Kutnie powstało dzięki dofinansowaniu Województwa Łódzkiego i Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

(Aleksandra Zielińska Starostwo Powiatowe/ Redaktor)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (4)

RolnikszukakorytaRolnikszukakoryta

3 1

Brawo ale czy senator Błaszczyk promuje się bez to że chce przedłużenia swej kadencji a i żonie w lecznicy 18:29, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NicnieoddamyNicnieoddamy

3 1

W Narodowej Tv Rolnik Szuka Żony a w powiatowej szkółce PiS to Narodowy Rolnik Broni Koryta 20:52, 08.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RealReal

2 1

Nareszcie pasujący te przedszkolaki znajduje się na właściwym miejscu. Niech już tam zostanie !!! 19:55, 11.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

QbaQba

1 1

Amen. Zadanie na miarę możliwości. Sprawdził się? Zdania są podzielone ... 09:12, 13.12.2022


0%