Zamknij
REKLAMA

W Kutnie pojawił się “uber” wśród aplikacji parkingowych

15.15, 30.11.2022 Tomasz Krajewsk Aktualizacja: 09.20, 01.12.2022
Skomentuj Obraz Daria Nepriakhina 🇺🇦 z Pixabay
REKLAMA

Od 1 grudnia w Kutnie pojawiła się nowa aplikacja umożliwiająca płatne parkowanie. Flowbird parking to aplikacja należąca do największego na świecie producenta automatów parkingowych Flowbird (firma powstała z połączenia) Parkeon i Cale). W Kutnie również działają parkomaty tego producenta . Aplikacja Flowbird pozwala na płatność za parking niemal w całej Europie a oprócz tego w USA, Australii, Hong Kongu a nawet na wyspie Reunion na Ocenie Indyjskim. Dostawca chce zapewnić użytkowników możliwe największy zasięg usługi na świecie, dlatego mocno inwestuje w przejęcia.

Kilka lat temu przejął holenderską spółkę Yellowbrick a w lutym lidera mobilnego parkowania w Rumunii firmę Piconet - właściciela aplikacji Tpark. Dwie aplikacje do płatności za parkowanie w Kutnie Dotyczas w Kutnie działała tylko jedna aplikacja parkingowa- CityPark App. Flowbird jest kolejnym dostawcą.

Czym wyróżni się od konkurenta? To jedyna aplikacja za pomocą której użytkownik może zapłacić także we Francji, Szwecji, Hiszpani czy Włoszech.

W regionie aplikacja działa najbliżej w Łodzi i Płocku.. Do końca roku planowane jest jej uruchomienie w kolejnych lokalizacjach W całej Polsce jest już ponad 40 lokalizacji aplikacji a do końca roku ma być ich 50. Wkrótce aplikacja zacznie działać w kolejnych SPP.

Dzięki uruchomieniu usług w Warszawie Flowbird znalazł się w trójce największych operatorów w Polsce. Firma dąży do uruchomienia płatności za parking wszędzie tam gdzie to możliwe - tak by stać się “uberem” parkowania. Aplikacja jest bezpłatna, niezwykle prosta i przyjazna.

Na mapie prezentowane są wirtualne parkomaty, które pozwalają upewnić się czy jesteśmy na terenie strefy płatnego parkowania czy na parkingu niestrzeżonym. Kierowca powinien oznakowywać pojazd naklejką czy kartą za szybą - naklejkę można wydrukować ze strony lub odebrać bezpłatną naklejkę w Urzędzie Miasta w Kutnie. Niedawno firma Flowbird ogłosiła zwycięstwo w przetargu na aplikację mobilną dla miasta Nowy Jork gdzie z aplikacji rocznie będzie dokonywanych ponad 5 mln transakcji.

Czy rozwiązanie przyjmie się w Kutnie? Czas pokaże.

(Tomasz Krajewsk)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

The BillThe Bill

7 1

W Kutnie jest tak samo potrzebny Uber jak wszystkim Jolom i Olom majtki !!!
00:31, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanteDante

6 1

naprawdę nie rozumiem dlaczego parkowanie ma być płatne? nie mówię o parkingach prywatnych, bo tam właściciel określa swoje warunki. Ale na publicznych drogach???? pytam: Dlaczego? za co płacić??? 10:09, 01.12.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AresAres

0 0

Cokolwiek robi miasto jest to wykonane z danin ponoszonych przez mieszkańców. Wychodzi na interes życia, za nasze pieniądze wybudowali betonozę i jeszcze musimy płacić za wątpliwą możliwość zaparkowania pod betonowym "dachem" lub w jakiejkolwiek części strefy płatnego parkowania. 12:57, 05.12.2022


yyyyyyyy

2 0

Była apka moBILET parkowałem nie patrząc na ceny za parking- zero problemów, teraz z powodu tych aplikacji, same problemy, brak-- płacenia blikiem, teraz wole zaparkować legalnie na kauflandzie i 2h mam za darmo...... 11:25, 01.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

niconico

0 0

to juz trzeba zapytac burzynskiego lub jego zastepcy rapera 11:40, 02.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%