Zamknij
REKLAMA

Polska a Ukraina. Doświadczenia, wyzwania i perspektywy współpracy w gospodarce, polityce i dziedzinie społecznej

10.25, 28.11.2022 ANSGK w Kutnie Aktualizacja: 14.52, 28.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W Akademii Nauk Stosowanych Gospodarki Krajowej w Kutnie odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa „Polska a Ukraina. Doświadczenia, wyzwania i perspektywy współpracy w gospodarce, polityce i dziedzinie społecznej". Współorganizatorem konferencji był  Lwowski Uniwersytet Narodowy im. Iwana Franki.

Konferencja z 26 listopada 2022 r. w ASNGK w Kutnie stała się okazją do  zaprezentowania wyników badań naukowych, obserwacji i spostrzeżeń dotyczących m.in. skutków rosyjskiej agresji na Ukrainę. Zgodnie z przyjętym programem konferencji tematyka poruszana przez prelegentów dotyczyła nowych wyzwań i perspektyw współpracy w obszarach polityki, gospodarki i organizacji pozarządowych pomiędzy Polską a Ukrainą. Nie zabrakło tematów związanych z migracją, bezpieczeństwem i działaniami w obszarze polityki społecznej. Otwarcia konferencji dokonała dr hab. Sławomira Białobłocka – Rektor ANSGK w Kutnie.
W imieniu współorganizatora głos zabrał prof. Anatoliy Romanyuk – Kierownik Katedry Politologii Wydziału Filozofii LNU. Słowa do uczestników konferencji skierowali: Zastępca Prezydenta Miasta Kutno Pan Zbigniew Wdowiak i płk. rez. dr Ryszard Chodynicki.

Szczególnym wyróżnieniem dla organizatorów konferencji było przesłanie listu i objęcie jej Patronatem Honorowym przez Ambasadora Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej  Pana Wasyla Zwarycza. Honorowego patronatu konferencji udzielili również Starosta Kutnowski Pan Daniel Kowalik, Prezydent Miasta Kutno Pan Zbigniew Burzyński,  Stowarzyszenie Generałów Policji Rzeczypospolitej Polskiej i Warszawskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 r.

W konferencji uczestniczyły delegacje: Warszawskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r z Prezesem ZG - Panem Michałem Krzysztofem Wykowskim oraz ZG Związku Oficerów Rezerwy Rzeczypospolitej Polskiej - Panem Stefanem Pawłem Wyszyńskim.

W organizację przedsięwzięcia zaangażowało się również Studenckie Koło Naukowe kierunku Bezpieczeństwo Narodowe oraz Stowarzyszenie VERITAS – Nauka, Edukacja, Kultura działające przy ANSGK w Kutnie.

(ANSGK w Kutnie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

DlaczegoDlaczego

6 4

decydenci tak bardzo nie nawidzą Polski i Polaków - robicie z naszego kraju przechowalnie dla "potomków" oprawców i współpracowników hitlerowców z Wołynia. Mam nadzieję, ze historia kiedyś wam wytknie zakłamanie i obłudę w stosunku do pomordowanych i w sposób właściwy rozliczy was za to 😡 13:04, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LufaLufa

5 3

I co pan panie na to iż pradziadowie wyklętych mordowali na Haiti tubylców a inni najechali Hiszpanię 13:24, 28.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%