Zamknij
REKLAMA

Gmina Bedlno z dofinansowaniem na budowę rurociągu i przydomowych oczyszczalni

16.07, 23.11.2022 Ola Rzadkiewicz Aktualizacja: 10.22, 25.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Ponad 107 milionów z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dla gmin na inwestycje związane z gospodarką wodno-ściekową. Wśród nich znalazła się Gmina Bedlno, która otrzyma pieniądze na budowę rurociągu wody surowej zasilającego SUW Pniewo oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków.

 W gminie Widawa powstaną przydomowe oczyszczalnie, w rejonie poddębickim przebudowana zostanie kanalizacja, a w rejonie Błaszek pojawi się nowa oczyszczalnia ścieków. To tylko przykłady inwestycji w Łódzkiem, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu funduszy unijnych.

107 mln zł, które Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na rozbudowę gospodarki wodno-ściekowej w regionie. Pieniądze – w ramach zadania  „Gospodarka wodno-ściekowa” - trafią do 34 samorządów, związków międzygminnych oraz spółek, w których jedynymi udziałowcami są JST.

 - To bardzo duże wsparcie, które przyczyni się do podniesienia jakości życia mieszkańców. Inwestowanie w poprawę jakości wody oraz w budowę sieci kanalizacyjnych to jeden z naszych priorytetów – mówi Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Warto podkreślić, że jest to pomoc, która nie wymaga od samorządów wkładu własnego. Zwiększyliśmy również limit dofinansowania z 2 mln zł na beneficjenta do 5 mln zł  na obszar gminy – podkreśla marszałek.

 Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na: budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów służących do zaopatrzenia w wodę lub odprowadzenia ścieków oraz zakup czy montaż urządzeń kanalizacyjnych lub wodociągowych. Nowością jest możliwość wykorzystania dotacji na inwestycje w podziemne zbiorniki retencyjne o pojemności minimum 100 metrów sześciennych z możliwością budowy lub przebudowy kanalizacji deszczowej.

Wśród 34 instytucji dofinansowanych znalazły się m.in: Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Poddębicach Sp. z o.o., Gmina Witonia. Natomiast operacje, które nie mieszczą się w limicie środków i oczekują na sprawdzenie warunków przyznania pomocy w przypadku ich dostępności to między innymi Gminy Kutno, Daszyna, Łęczyca, Góra Świętej Małgorzaty, Piątek i inne. 

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%