Zamknij
REKLAMA

Kutnowska Fundacja „Pro Aperte” ze Specjalnym Wyróżnieniem

13.38, 21.11.2022 Fundacja Pro Aperte Aktualizacja: 16.04, 22.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

17 listopada w Pałacyku Konopackiego w Warszawie, odbyła się uroczysta Gala Konkursu (eS) na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku im. Jacka Kuronia. Fundacja „Pro Aperte” zdobyła Specjalne Wyróżnienie Rady Konkursowej.

Konkurs (eS) im. Jacka Kuronia na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku to wydarzenie cykliczne. Komisja ekspertów i ekspertek nagradza najlepsze polskie przedsiębiorstwa społeczne.

Eksperci ekonomiczni oceniali sprawozdania finansowe a eksperci społeczni  rozmawiali na żywo z organizacjami, chcąc je lepiej poznać. W drugim etapie eksperci ekonomiczni i społeczni oceniali niezależnie od siebie.

Nagrodę Główną w 11 edycji konkursu na Najlepsze Przedsiębiorstwo Społeczne Roku otrzymał Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia Radość w Dębicy. ZAZ z Dębicy otrzymało również Nagrodę Publiczności.

Fundacja „Pro Aperte” zdobyła Specjalne Wyróżnienie Rady Konkursowej i nagrodę finansową w wysokości 1000 zł. Fundacja otrzymała wysokie oceny w kategoriach ekonomicznych i społecznych, a szczególną uwagę Jury przykuły innowacyjne działania organizacji.

Wyróżniamy to przedsiębiorstwo za wysokiej jakości kompleksowe usługi wsparcia, szczególnie potrzebującym. Za profesjonalną odpowiedź na palące potrzeby społeczne. Doceniamy za innowacyjność w działaniu, konsekwencję i spójność oraz świadome planowanie swojego rozwoju  – zapowiedział Krzysztof Rykowski Dyrektor. Ds. Marketingu i Komunikacji w Towarzystwie Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych.

Członkowie Fundacji są dumni z nagrody. To wyróżnienie ich pracy na tle ogólnopolskim i potwierdzenie, że Fundacja „Pro Aperte” obrała dobre tory rozwojowe. Nagrodę odebrali: Przemysław Saczuk Prezes Zarządu Fundacji „Pro Aperte” oraz Sylwia Frydrysiak-Saczuk Fundator Fundacji, Psycholog.

Misją naszej Fundacji jest tworzenie przyjaznych przestrzeni dla osób z niepełnoprawnością a szczególnie osób w spektrum autyzmu. To czynimy od 4 lat wspólnie z naszym całym zespołem i wspierającymi nas, którym bardzo dziękujemy. Gdyby nie Wy, nie byłoby tego wyróżnienia – powiedział Przemysław Saczuk Prezes Zarządu Fundacji „Pro Aperte” odbierając nagrodę.

Po uroczystej części Gali, zaproszeni rozmawiali w kuluarach. Był to czas na nawiązanie nowych kontaktów i wymianę doświadczeń organizacji.

Sam fakt, że nasza Fundacja znalazła się już w ścisłej 12-stce finalistów, a dodatkowo Wyróżnienie Specjalne, które otrzymaliśmy w tak prestiżowym, ale jednocześnie bardzo proludzkim i prospołecznym konkursie to ogromny zaszczyt i ukoronowanie wielkiego wysiłku i działań całego zespołu Fundacji oraz osób ją wspierających. Mnie jako Fundatorowi łezka się w oku kręci, że zdecydowaliśmy się 4 lata temu na, można powiedzieć, przełomowy krok w naszych osobistych i zawodowych ścieżkach i stworzyliśmy Fundację. Jestem z niej bardzo dumna, a nagroda dodatkowo motywuje, aby jeszcze bardziej się starać i rozwijać, szukając różnych możliwości do wspierania tych szczególnie potrzebujących – mówi Sylwia Frydrysiak-Saczuk,  Fundator Fundacji, Psycholog.

Wydarzenie było w całości transmitowane na żywo na You Tube i Facebooku.

Link do YT: https://www.youtube.com/watch?v=zd1idDruAwg

Fundacja była jednym z dwunastu finalistów konkursu:

1.      Centrum Wsparcia Sp. z o.o., Wrocław, dolnośląskie

2.      Fundacja "Pro Aperte", Kutno, łódzkie

3.      G&G Sp. z o.o., Iwierzyce, podkarpackie

4.      Kuźnia Społeczna Banku Żywności w Olsztynie, Olsztyn, warmińsko-mazurskie

5.      Społeczna 21 sp. z o.o., Kraków, małopolskie

6.      Spółdzielnia Socjalna "Grupa Alivio Spn.S", Zielona Góra, lubuskie

7.      Spółdzielnia Socjalna "Jasne, że alternatywa 21", Częstochowa, śląskie

8.      Spółdzielnia Socjalna "MULTISERVICE", Myszków, śląskie

9.      Spółdzielnia Socjalna OPOKA, Chechło, małopolskie

10.  Spółdzielnia Socjalna Osób Prawnych "Centrum Usług Środowiskowych", Drobin, mazowieckie

11.  Spółdzielnia Socjalna PROMYK NADZIEI, Opoczno, łódzkie

12.  Zakład Aktywności Zawodowej Stowarzyszenia "Radość" w Dębicy, Dębica, podkarpackie.

 

(Fundacja Pro Aperte)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

AveAve

1 0

A dlaczóż to nie doceniono wiekopomnych dokonań fundacji Wszystko Co Mamy Caritasowi Oddamy 19:29, 22.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%