Zamknij
REKLAMA

Żona wójta Łaniąt zwolniona. Dyscyplinarka dla dyrektor GOKiS

12.52, 01.10.2022 Ola Rzadkiewicz Aktualizacja: 14.49, 04.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Łanięta poprosiła o głos Milena Nęcka, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach. To siódma dyrektor od listopada 2018  na cztery lata kadencji wójta Tomasza Szczęsnego. Zaczęło się od zwolnienia Barbary Bawej i dalej dyrektorami ośrodka byli m.in.  Cezary Górczyński, Michał Łuczak, Jarosław Pucek i inni. W przerwach kiedy jeszcze nie było nowego dyrektora pełnomocnikiem do reprezentowania ośrodka, podpisywania umów itp. była główna księgowa Karolina Szczęsna, żona wójta Łaniąt, zatrudniona tam na początku kadencji. 

- 10 października kończy mi się powołanie na stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Łaniętach. Z dniem 10 odchodzę, wójt podjął taką decyzję, że nie chce ze mną współpracować. Drodzy radni jako jedyny dyrektor od 2019 zgłaszam się do was, ja mogę nie pracować, bardziej chodzi mi o to aby mieszkańcy mieli tego swojego dyrektora panie wójcie. Nie żeby był tylko na sześć miesięcy, zrobić jakieś imprezy, to co wójt by chciał. Żeby dyrektor kierował tą jednostką i mógł kierować jednostką. Ja nie oczekuję cudów, nie będę miała do wójta pretensji, to są wójta decyzje. Wójt kiedyś mi powiedział, że "wójt dużo może". No może, tylko czasami trzeba się troszeczkę zastanowić i porozmawiać z radą, mieszkańcami jak oni widzą współpracę - mówiła dyrektor Milena Nęcka. - Nie wiem czy radca prawny ze mną się zgodzi, ale chodzi mi o kompetencje pana wójta, o to że wójt zarzuca mi, że robię zajęcie bez jego wiedzy. Jako dyrektor mam prawo organizować zajęcia nawet bez jego wiedzy, bo to jednak ja kierują tą jednostką. Wypisałam sobie kompetencje nadzorcze są nieuprawnionym naruszeniem samodzielności i autonomiczności instytucji kultury, która jest osobą prawną. Jeśli będzie tu nowy dyrektor bardzo bym prosiła aby kierował tą jednostką, wójt jest od tego, żeby pilnował finansów a nie na przykład dlaczego zrobiłam klocki Lego na Dzień Chłopaka, a dzień wcześniej po 21.00 wójt dzwoni i kasuje wiadomości, które wstawiłam na FB o zajęciach tanecznych i plastycznych. Wójt je wykasował bez mojej wiedzy. Proszę o jedno, szanowna rado, zastanówcie się trochę. Dyrektor powinien kierować tą instytucją a nie żeby ktoś inny kierował. Od 2019 roku jestem siódmym dyrektorem, obudźcie się proszę w końcu! Nie wymagam, że mam tu pracować, bo nie chcę, ale dajcie kierować dyrektorowi. 

- Z czego wynika taka duża rotacja na stanowisku dyrektora w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Łaniętach? -zapytała sołtys.

- Nie będę odpowiadał na to pytanie, bo to jest dla dobra ośrodka - odparł wójt Tomasz Szczęsny. - Pani dyrektor kończy się umowa, miała świadomość, że to umowa czasowa na pół roku. Nie wiem skąd teraz taka sytuacja. Pewne zastrzeżenia do pracy pani dyrektor miałem, mam, i myślę że pani dyrektor wie o czym mówię, i nie będziemy tego roztrząsać na sesji. To jest wójta decyzja.

Za dyrektor GOKiS stanęła społeczność lokalna, mieszkańcy przyszli na sesję zabrali głos. Pytali dlaczego wójt Szczęsny nie przedłuża umowy Nęckiej. 

- Jesteśmy zbulwersowani, jakie są powody nie przedłużenia umowy pani dyrektor? Nie znamy powodów wcześniejszych decyzji wójta przy innych dyrektorach  - mówiła mieszkanka. - Żaden z dyrektorów nie może zagrzać tu dłużej miejsca, do żadnego dyrektora nie ma pan zaufania i nie spełniają pana oczekiwań co do rozwoju ośrodka. Dlaczego nie bierze pan pod uwagę głosu mieszkańców? My nie mamy nic do zarzucenia pani dyrektor.  Liczymy na to, że pan wójt podejmie inną decyzją i pani dyrektor zostanie. Ona nie jest dla pana tylko dla nas, społeczności. 

- Kto w okresach między zwolnieniem a powołaniem nowego dyrektora pełni rolę zwierzchnią, nadzorczą nad ośrodkiem? - spytał radny Jacek Marszał.

- Pełnomocnictwo miała pani księgowa (Karolina Szczęsna, żona wójta - przyp.red.) - odparła Milena Nęcka.

- W ostatnim czasie tak, a wcześniej pan mecenas był pełnomocnikiem - powiedział wójt gminy Łanięta. - Odbywały się zajęcia, indywidualne są kosztowne, a wówczas prowadził je dyrektor bo był nauczycielem. 

-10 kończy mi się umowa, to kto będzie pełnił obowiązki, jakie zajęcia będą? Chociaż wójt mi powiedział, że żadnych zajęć nie będzie bo nie ma funduszy i jeszcze wójt chce zabrać z budżetu GOKiSu - mówiła M. Nęcka. 

- Zajęcia mieliśmy uzgadniać razem, bo ja też mam pomysły. Miała pani przygotować harmonogram zajęć, który nie był przygotowany, tylko dopiero ja pani powiedziałem - mówił wójt. 

- Co? Miały być zajęcia taneczne, ale wójt stwierdził, że jest mało i dlatego skasował z fb. W ogóle wójt nie powinien mieć dostępu do fb - powiedziała dyrektor. - Dla dobra mieszkańców proszę się zastanowić kto będzie dyrektorem i kto będzie pełnił obowiązki pomiędzy.

- Tak zastanowię się - powiedział wójt.

- Dziwi mnie, że nigdy nie pokusiliśmy się o zrobienie konkursu na dyrektora, tylko zawsze było to powołanie. Przy takiej rotacji kierowników i dyrektorów albo kryteria są nie takie, albo coś innego - mówił radny Marszał. 

Jedna z radnych należąca do grupy Kobiet Aktywnych zasugerowała wójtowi, że liczyły one na dalszą współpracę z dyrektor Nęcką. 

Radny Jacek Marszał zapytał mecenasa Macieja Kucharskiego czy brał on  wynagrodzenie za pełnomocnictwo do zarządzania GOKiSem.

- Złotówki nie wziąłem ani z gminy ani z GOKiSu. To było pełnomocnictwo do reprezentowania i składania dokumentacji do instytucji - odpowiedział adwokat. - Nie zajmowałem się merytoryczną działalnością ośrodka. 

- Czy inne osoby, które pełniły funkcję pełnomocnika, pracowały rzeczywiście za free czy dostały gratyfikację? - spytał radny J. Marszał.

- Jeżeli ktoś ma dodatkową pracę to jasne jest, że ma dodatkowe wynagrodzenie - odparł wójt Szczęsny. 

- Czy w sytuacji kiedy nie ma dyrektora GOKiSu pełnomocnictwo do zarządzania miała Karolina Szczęsna, żona wójta, nie zachodziła wówczas konflikt interesów, jeśli chodzi o podległość służbową? - spytał radny. 

Adwokat odpowiedział, że formalnie nie zachodzi, jeśli już to moralnie.

- Dyrektor instytucji kultury jest samodzielnym dyrektorem, tak jak powiedziała pani dyrektor. Ma osobowość prawną, ma pani dyrektor prawo podejmować samodzielne decyzje  - odparł mec. M. Kucharski. - Jako takiego konfliktu nie ma. Pełnomocnictwo dla pani Karoliny Szczęsnej do zastępowania dyrektora podczas jego nieobecności jest podpisywane przez dyrektora. To nie jest tak, że pan wójt osobiście wskazuje osobę, która będzie zastępować podczas nieobecności dyrektora. O ile wiem pan wójt nie wydał żadnego pełnomocnictwa dla księgowej.

- O ile wiem w okresie przede mną pani Karolina podpisywała przelewy i robiła wypłaty, nie wiem czy pani skarbnik asygnowała - mówiła dyrektor Nęcka. 

Po sesji dyrektor GOKiS w Łaniętach Milena Nęcka wręczyła Karolinie Szczęsnej głównej księgowej wypowiedzenie umowy o pracę w związku z utratą zaufania. Z kolei wójt wydał zarządzenie w sprawie cofnięcia powierzenia obowiązków dyrektora GOKiS w Łaniętach Milenie Nęckiej z dniem 30 września. Cofnięcie powierzenia obowiązków jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy bez zachowania okresu wypowiedzenia, artykuł 52 paragraf 1 punkt 1 kodeksu pracy.

W uzasadnieniu wójt pisze, że przyczyną rozwiązania stosunku pracy jest postępowanie pracownika, które w sposób jednoznaczny należy odebrać jako działanie na niekorzyść kierowanej jednostki, nie mające charakteru merytorycznego, a będące jedynie osobistą zemstą pracownika za podjętą przez wójta jako organizatora decyzję o nieprzedłużeniu z pracownikiem stosunku pracy, który zgodnie z umową miał się rozwiązać z dniem 10 października.

Zdaniem Tomasza Szczęsnego wręczenie głównej księgowej, a prywatnie żonie wójta wypowiedzenia umowy o pracę bez obowiązku świadczenia pracy zaraz po sesji Rady Gminy Łanięta w trakcie, której poruszana była kwestia nieprzedłużania umowy z pracownikiem, jawi się jako oczywista retorsja w stosunku do decyzji wójta. - Nie ma ona żadnych racjonalnych podstaw w relacjach pomiędzy dyrektorem instytucji a główną księgową. Kierowanie się osobistymi animozjami a nie dobrem kierowanej jednostki stanowi ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracownika w rozumieniu artykułu 52 paragraf 1 punkt 1 kodeksu pracy - kończy zarządzenie wójt.

Pani dyrektor przysługuje odwołanie do Sądu Rejonowego IV Wydział Pracy w Kutnie.

(Ola Rzadkiewicz)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (110)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


MieszkankaMieszkanka

3 7

Eeeeee drugą kadencję ma jak w banku! 14:34, 01.10.2022


 Elvis Elvis

7 6

Bardzo zaradne to "dziecko", skoro potrafiło naprawić tyle dróg. 14:44, 01.10.2022


dzieckodziecko

14 4

O witam członka rodziny Pana Wójta. Tak wiem że go kochacie. Każde dziecko jesli ma dobrego opiekuna to wszystko zrobi ;) Mama napisała wypracowanie dziecko sie podpisało i 5 do dzienniczka jest. Dziecko szczęśliwe mama dumna przykład dla całej klasy XDDDD 14:48, 01.10.2022


MieszkankaMieszkanka

47 5

Natychmiastowa kontrola finansów. Natychmiastowa kontrola przetargów i umów. Przesłuchać świadków i radnych. PROKURATOR. Dość Szczęsnych! Już raz wyrok mieli... 13:59, 01.10.2022

Odpowiedzi:9
Odpowiedz

PauletaPauleta

3 1

Za co mieli wyrok? 17:58, 01.10.2022


   K.k. K.k.

5 22

Nie za daleko się pani posunęła? żeby Pani ni zagroził prokurator za opluwanie innych... 18:04, 01.10.2022


statystyka statystyka

5 2

W polsce mieszka 14673 o nazwisku Szczęsny/Szczęsna takze najpierw trzeba wiedzieć o jaką osobę chodzi zanim zacznie sie straszyć. Osobiście do głowy przychodzi mi Wojciech Szczęsny bramkarz reprezentacji polski w piłkę nożna. No za niektóre wpuszczone piłki nie dziwie się że ludzie mogą być zdenerwowani na niego. 23:40, 01.10.2022


DamianooDamianoo

2 14

Szczesnych moze duzo, ale IP komputera tylko jedno, nikt anonimowy w internecie nie jest 11:33, 02.10.2022


XyzXyz

19 3

Zastraszanie sie zaczelo, czyli norma! 12:53, 02.10.2022


StraszenieStraszenie

15 3

Klasyczna metoda w naszej gminie. Zastraszenie, grożenie i odwalcie sie od króla. 13:23, 02.10.2022


Wszyscy czekamy Wszyscy czekamy

5 1

Czyli będziemy wzywani na posterunek tak ??? 14:40, 02.10.2022


 Ozo Ozo

5 1

Tak, na 13 posterunek. 16:11, 02.10.2022


do statystyka do statystyka

1 0

Już pełno w gaciach? Artykuł dotyczy konkretnej osoby, kometarz również. Jestem ciekaw jak sąd przyjmie informację, że chodziło o bramkarza. 16:51, 05.10.2022


swój swój

37 4

Brawo dla Pani Mileny. W końcu ktoś się postawił. Skończy się rządzenie. A radni obudźcie się w końcu. 13:59, 01.10.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

radni bezradniradni bezradni

18 0


Radni śpia bo im to odpowiada. Przyjsc posiedziec podniesc reke jestem za i kasa jest. Kilku jest co chca walczyc o ta gmine ale to garstka. Wczoraj o dziwo niektorzy mnie pozytywnie zaskoczyli ale mam nadzieje ze reszta tez sie obudzi. 14:12, 01.10.2022


HehehHeheh

0 0

Jej już się skończyło heheheh 21:19, 05.10.2022


MieszkaniecMieszkaniec

40 2

Dodać do tego jeszcze trzeba że podczas sesji mieszkańcy i pozostali bardzo się zdziwili że mecenas pełnił rolę dyrektora. Mam wrażenie że mecenas sam nie wiedział nawet o tym samym. Same osoby były zszokowane bo nawet tego pana na oczy nie widzieli 14:11, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PaulettaPauletta

47 4

Panie Wójcie. Pana czas się kończy. 14:39, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

akdemia Pana tomaszaakdemia Pana tomasza

24 2

Witajcie! W naszej bajce
Słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa,
Zatańczą wkoło drzewa.
Tu wszystko jest możliwe,
Zwierzęta są szczęśliwe,
A dzieci, wiem coś o tym,
Latają samolotem.
Nikt tutaj nie zna głodu,
Nikt tu nie czuje chłodu
I nawet - ja nie kłamię
Nikt się nie skarży mamie.
Witajcie! W naszej bajce
Słoń zagra na fujarce,
Pinokio nam zaśpiewa,
Zatańczą wkoło drzewa,
Bo z wami jest weselej,
Ruszymy razem w knieje,
A w kniejach i dąbrowach
Przygoda już się chowa
My ją znajdziemy sami,
My, chłopcy z dziewczętami,
A wtedy daję słowo,
Że będzie kolorowo. 14:40, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KamaKama

40 3

Brawo dla wszystkich którzy mieli wczoraj odwagę wystąpić i powiedzieć to co się dzieje. Brawo dla KGW której sprawa nadal utkwiła w martwym punkcie brawo dla mieszkanki która powiedziała o tym że furtka jest niewycięta brawo dla pozostałych mieszkańców którzy byli i bronili Mileny i sytuacji która się dzieje od kilku lat i z którą nikt nic do tej pory nie zrobił i wszyscy udają że jakby tego nie było. Jednym słowem brawo dla tych którzy mieli odwagę wczoraj 14:51, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

 Do dziecka Do dziecka

9 12

Biedne dziecko, drogi ci nie zrobili..... 14:58, 01.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

ZenadaZenada

15 2

Najważniejsze że wójt zrobił sobie drogę od łaniat do domu i koniec ;).mieszkańcy kątów mogą jeździć po dziurach 15:28, 01.10.2022


EloElo

5 7

Radny z tego rejonu jakoś o drogę dla was nie wnioskował i nie wnioskuje ;) wybraliście to wystarczy, teraz radźcie sobie sami ;) 15:45, 01.10.2022


WniosekWniosek

10 0

Bo może nie chciał ściemniać we wniosku jak kazali sołtysowi ;) 15:54, 01.10.2022


Mieszkanka K.Mieszkanka K.

8 1

Jakby zrobił drogę od Kątów do Bud , to mieszkańcy Kątów też jeździli by po dziurach, tylko na innym kawałku. 17:16, 01.10.2022

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

XDXD

7 0

No są równi i równiejsi tak? ;) Bronicie go jak lwyy xD 17:27, 01.10.2022


 Do XD Do XD

0 3

Droga, to droga, jaka jest każdy widzi, . Całej drogi i tak by nie zrobili, a mieszkańcy Kątów i tak by mieli połowę drogi dziurawej, jadąc do Łaniąt, to o co właściwie chodzi,? Tamta część jest chyba w projekcie na przyszły rok. 17:52, 01.10.2022


Sam Sam

2 0

Ale sobie drgę zrobił. Brawo wójtek! Pospólstwo niech jeździ po dziurach bo na nic lepszego nie zasługuje!!! To ci wójcio!
17:28, 02.10.2022


 Do pana Sama Do pana Sama

1 4

Sobie to wójt może zrobić drogę, ale na pole. Ta droga jest dla wszystkich. Co nie pozwala ci jeździć? 19:20, 02.10.2022


koteczekkoteczek

13 4

Czyli podobnie jak w gminie Kutno będzie odszkodowanie dla pracownika za zwolnienie w trybie art 52 KP🤣🤣🤣🤣?
18:26, 01.10.2022

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

PaulettaPauletta

5 0

Ciekawe za co je zapłaci... 18:48, 01.10.2022


Mieszkaniec tego cyrMieszkaniec tego cyr

16 0

My zapłacimy. W podatkach rachunkach. W tym roku szok na dożynkach bo za kiełbaskę trzeba było 5 zł zapłacic i wszyscy wyborcy wściekli na ich kochanego wójta bo jaaaak to? Jo mom płacić. Obiecoł mi
22:39, 01.10.2022


jaja

3 10

Dzieci miały na dożynkach wszystko za darmo, ty jak pracujesz to sobie kup, a nie chciałbyś się zawsze załapać na darmochę. 14:20, 02.10.2022


 Prawniczka Prawniczka

0 0

Poczekajmy na zakończenie sprawy, po co z góry zakładać, że będzie płacił. Nie znamy wszystkich faktów. 10:55, 03.10.2022


B.b.bB.b.b

1 5

Chyba musialo byc cos na rzeczy skoro majac obok radce prawnego wojt dal dyscyplinarke.. 11:36, 03.10.2022


tak musialo byctak musialo byc

4 0

Tak, dyscyplinarka za to że przyszła na rade i powiedziała jak jest. To jest działanie na szkode gminy i gokisu :D Norma tu 14:55, 03.10.2022


??? ???

13 1

Pani redaktor, zgodnie z ustawą minimalny okres powołania dyrektora instytucji kultury to 3 lata. Także nie wiem co tu jest napisane. 18:37, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GminaGmina

9 1

Raczej co zrobiła gmina 🤣 bo pani jest dyrektorem 18:51, 01.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlaAla

32 2

Dokładnie tak, trzeba Prokuraturę zawiadomić i przetrzepać wszystko .Mysle ,ze w tej sytuacji to radni-bezradni maja pole do popisu teraz.To ich ludzie wybrali jako przedstawicieli spoleczenstwa, zeby w ich imieniu załatwiali sprawy.A tymczasem na niczym się nie znaja i nie mają pojęcia co się dzieje i przez to się wziął całkowity brak kontroli pracy szanownego Wójta, oni nie wiedzą jakie mają uprawnienia, bo myślą- że tak jak jest im wmawiane-nie mogą nic .A to oni powinni decydować o wszystkim.Wstyd -tylko kasę biorą i nic kompletnie przez 4 lata nie próbują zmienić.Wiec może teraz gdy już taka sytuacja nastała zrehabilitują się i coś dalej zrobią z tymi faktami , które wyszły na sesji.Bo inaczej sami za to bekną.Za tą całą bezradność. Jako wyborca z tej gminy bardzo o to proszę. 22:51, 01.10.2022

Odpowiedzi:8
Odpowiedz

wyborcawyborca

21 2

W punkt, z tym ze wyborca w tej gminie jest nikim. Zagłosowałes to spier....ja tu rządze i nic ode mnie nie dostaniecie. Najwazniejsze inwestycje? Drogi na które dał kase pis i remont biura Pana wójta. Piękne znaczki w suchodebiu z numerkami których nie widac nawet przy nich stojąc. Dla mnie radni są już i tak skończeni. Marionetki! Dieta się zgadza, wójt zadowolony mieszkańcy wściekli ale kto by sie nimi przejmował, grunt że kasa jest. Czasami czuje że nasi radni to uchodzcy nie znajacy jezyka polskiego bo jedyne co potrafia powiedziec to JESTEM ZA, JESTEM ZA 23:01, 01.10.2022


 Wyborca2 Wyborca2

5 16

Patrząc obiektywnie , to wszystkie pomieszczenia w gminie są remontowane, nie tylko biuro wójta, Urzędnicy mają to do siebie, ze odchodzą, a pomieszczenia zostają. Może ty lubisz syf... 09:46, 02.10.2022


 Urzędas Urzędas

7 1

Zgadzam się z przedmówcą, raz na 40 lat remont należałoby zrobić. 10:06, 02.10.2022


biedna gminabiedna gmina

5 3

Zgadzam sie. Remont trzeba zrobic. Mieszkamy w biednej gminie. Kiedyś wystarczył czajnik elektryczny szklanki i kawa herbata. Teraz po wejsciu do sekretariatu wita nas wielki ekspres do kawy za kilka tysięcy. To sie nazywa gospodarność 13:26, 02.10.2022


 odp. do biedna gmin odp. do biedna gmin

6 3

Kiedyś wystarczył cep, po co teraz kombajn? 13:41, 02.10.2022


Tak Tak

13 0

Ale wizerunek buduje się nie ekspresem do kawy czy czajnikiem wyremontowanym pomieszczeniem nowymi meblami tylko profesionalizmem oraz kultura osobistą moralnością też oraz umiejętnością przekonywania do swojego pomysłu wiarygodnymi argumentami 14:32, 02.10.2022


 Do Ali Do Ali

2 0

Pani Alu, Jeżeli pani coś wie, to pani obowiązkiem jest zawiadomić odpowiednie organa, 13:38, 03.10.2022


do biedna gminado biedna gmina

1 0

Kiedyś nawet tego nie było. Pracownicy musieli sobie sami kupować papier toaletowy i mydło więc o czym ty piszesz? Całowali po rękach Stasia że woda bieżąca była. Nie pracujesz to nie wiesz 22:01, 05.10.2022


TT

49 3

Krośniewice gm Kutno i Łanięta mają ten sam problem....przerost formy nad treścią,arogancja i buta 09:34, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DanusiaDanusia

8 2

Czyli jak mowi naglowek jednak zostala zwolniona za bycie zona wojta a nie jako ksiegowa?? 11:19, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

YoulYoul

38 3

Pozostaje w trybie pilnym zrobić referendum o odwołanie włodarza....szkoda marnować czas 12:30, 02.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JarekJarek

0 3

Dlaczego? 10:46, 03.10.2022


MiMi

26 2

Mam wrażenie, że w końcu mieszkańcy zaczynają widzieć i mówić, ale można też wyczuć atmosferę jednak przyzwolenia na takie zachowanie naciskania na pracowników w brzydki i niekulturalny sposób, delikatnie mówiąc. Wszyscy mówią, szepcą, ale nic się nie dzieje radni bezradni, bo wmówiono im że nic nie mogą albo że im się nie opłaca bronić mieszkańców czy pracowników, bo i po co. To straszne, że nie ma kontroli nad tym i moralność też jest ważna na takim stanowisku, bo jest się wiarygodnym, jak się to posiada, a jak nie to jest się śmiesznym i żałosnym tyle na ten temat. 13:25, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Moralność Moralność

18 0

W tej gminie nie ma moralności. Ma być lojalność! Wobec wodza. Ilu pracowników już tu zostało zwolnionych. 7 kierowników gokis. Przynajmniej 2 GOPS, z gminy musieli odejść Pan sekretarz, Pan Paweł, Pani Ela, zwolniona Pani z GOKISU, teraz zwolniona Pani Milena. W szkole też ciągłe zmiany. Pan wójt nawet księdza chciał zmienić bo mu nie pasuje. Dobrze że mu nie wyszło. Niedługo ludzie pracujący np. w sklepie spożywczym będą musieli uzyskiwać zgodę na pracę od gminy żeby czasami ktoś na urząd krzywo nie patrzył. Nie zapominajmy że nie dość że Pan Tomasz był prezesem spółki będąc wójtem to jeszcze korzystał z mienia gminy(lokal). Ciekawi mnie wynik przetargu na ciągnik. Dlaczego kolejna Kubota? Dlaczego pierwsze postępowanie przetargowe unieważniono a w drugim wygrywa inna firma? 16:14, 02.10.2022


  Weź nie szukaj dzi Weź nie szukaj dzi

0 15

Dlaczego piszesz nieprawdę? Część osób sama się zwolniła, część odeszła na emeryturę. A kawałek pustego lokalu ci szkoda, żeby było gdzie przyjąć petentów, bądź co bądź mieszkańców gminy. Sam nie zjesz i komuś nie dasz. 16:25, 02.10.2022


     Znawca przedmio Znawca przedmio

0 11

Człowieku, gdyby było zabronione pełnienie tych funkcji , to niektórzy radni natychmiast donieśliby o tym do prokuratury. Piszesz o rzeczach , o których nie masz pojęcia. 16:32, 02.10.2022


Zaciekawiona Zaciekawiona

9 1

A którzy radni by donieśli którzy??? Bo ja nie widzę by ktoś cokolwiek wyjaśniał z radnych może robią bardzo cicho bardzo z zaciszu domowym ale nie na radzie. Dlatego napewno jest wszystko dobrze ja im wierzę ???!!! 16:45, 02.10.2022


Wotum nieufnościWotum nieufności

22 1

Wotum nieufności przez radnych i dalsze działania... 20:35, 02.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mieszkanka Ł Mieszkanka Ł

19 1

Drogę zrobił - mieszkańcy mówią na nią Tomaszówka śmiech na sali. Robi se co chce i kasę z tego trzepie nie małą i do tego całą rodzinke wdrążył. Wstyd przynosi tej gminie tylko. 21:16, 02.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

   Ala Ala

3 13

Zrobił wiele innych dróg, ale to jest dla ciebie nie ważne , nie możesz przeżyć tej jednej. Przecież każdy może z niej korzystać. Dalej na razie są załatane dziury, a w przyszłym roku ma być robiona, tak przynajmniej mówili kiedyś na sesji. 21:44, 02.10.2022


 Jestem ze Zgody Jestem ze Zgody

4 9

My jesteśmy zadowoleni, bo do tej pory tonęliśmy w błocie. 21:51, 02.10.2022


rskrsk

2 0

Zrobił wiele dróg (i nie tylko dróg)i jeszcze wiele zosta ie zrobionych. Wystarczy spojrzeć na wzrost budżetu gminy. Mógłbyś wyjaśnić w jaki sposób " trzepie kasę ". Ostatnio tam jechałem i nikt opłat za przejazd nie pobierał. 17:09, 05.10.2022


Tak Tak

17 0

Ciekawe czy przywrócić żonę na stanowisko ??? Nooo ?? I ponownie będzie jak było wszyscy będą się kochali i pieniądze brali a drogi będą ich niosły do sukcesu. Ludzie obudźcie się 22:25, 02.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

 Nie Nie

0 6

Twoim zdaniem drogi nie są ważne? Tobie już zrobił, to teraz krytykujesz. Może dla niego drogi są priorytetem, bo najciężej zrealizować. 10:44, 03.10.2022


DrogiDrogi

9 0

No dla niego drogi są priorytetem
Drogi podatek
Drogie ścieki
Droga woda
Drogie śmieci.

Wszystko drogie!!! 15:06, 03.10.2022


 Moja Droga Moja Droga

3 3

I to jest wina wójta że wszystko drogie? Przecież koszty ustala Rada Gminy. 16:21, 03.10.2022


IpIp

23 3

Mieszkańcy musicie się zorganizować i na najbliższych wyborach pokazać wójtowi jak go darzycie zaufaniem. Ale trzeba pamiętać zebybtakze nie głosować na jego wystawiona marionetkę ;). 22:44, 02.10.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

 Wyborca Wyborca

1 5

Ja będę sam wiedział na kogo głosować,i niczego nie muszę. Nie znam jeszcze kandydatów. A może ty startuj i dopiero pokarzesz jak się rządzi Powodzenia. 11:05, 03.10.2022


GHGH

17 1

Ja liczę, jak i większość forumowiczów, że trzeba go odwołać???)))
Ja liczę tu na mądrość radnych, którym leży na sercu dobro gminy Łanięta???))) 09:40, 03.10.2022

Odpowiedzi:7
Odpowiedz

 r.r. r.r.

3 7

A co on takiego złego zrobił, bo nie jestem w temacie? 10:24, 03.10.2022


ob.ob.

1 7

No dalej GH, jakie masz zarzuty, skoro tak podjudzasz. Jesteś taki mądry, bo anonimowy? 10:58, 03.10.2022


dewastacjedewastacje

6 0

1 arugment to że ciągle coś jest nie tak. Jak nie afery przystankowe to jakieś ściemnianie we wnioskach, afery z KGW i wiele wiele innych. Drugi to niszczenie majątku gminy. Spytacie jak? A no tak ze sie oszczedza na wszystkim i park po rewitalizacji to sie tnie i dba o niego tylko tam gdzie koledzy z parti i tv przyjezdza. Przy stawie ścieżki JUŻ ZAROSŁY! Na wszystkie imprezy w tym roku było tam nie wyciete. Ławki ludzie niszczą nie ma odwagi wezwać slużb mimo ze park monitorowany i wszystko popada w ruine. Trybuny na stadionie. Fajne nowe platikowe na tak malo ludzi za tyle kasy. Kij, zrobione tylko po co zniszczono reszte? Taśma biało czerwona tańsza. Ot nasz patriota całe łanieta by na biało czerwono otaśmował. 3 lata temu mieszkańcy 2 kamienicy zgłaszali ze przepust jest niebezpieczny na chodniku. Zamiast barierki co? Dwa patyki i TAŚMA! Furtka w szkole wkomponowana w siatke 2 lata? MOŻNA, dobrze ze mieszkanka sie odezwała, no cóz ma skleroze nasz wódz. Dzieci w szkole chyba są szykowane do nowej edycji ninja warior w skoku przez płot. 15:05, 03.10.2022


 Temat Dewastacje Temat Dewastacje

1 2

To uważasz ,że powinien wzywać służby, na swoich mieszkańców? No gratuluje. Może sami rozwiązują takie problemy, bez donosicielstwa. 16:01, 03.10.2022


 Temat dewastacje. Temat dewastacje.

1 2

Od tego masz radnych, żeby im zgłaszać swoje uwagi, po to oni są. Byłeś? Jak nie, to na przyszłość będziesz wiedział gdzie się udać. 16:13, 03.10.2022


ślepyślepy

0 1

To wójt jest ślepy? Pracownicy są ślepi? W altance jest grill na dozynkach itp, penisy, wulgarne napisy wewnatrz, dziury nozami porobione w stole. Przykład idzie z góry, SKoro oni nie reaguja to co ja mam robic 16:54, 03.10.2022


rskrsk

1 0

Skoro większość forumowiczów ( 5 osób piszących komentarze z różnych nicków) jest za odwołaniem to chyba już musi się pakować hehehe. Jesteście idiotami nuepotrafiacymi żyć w społeczeństwie. Kozak w necie piz.da w świecie jesteś i tyle. 17:16, 05.10.2022


xxzxzxzxxxxzxzxzxx

9 1

a jak tam w szkole - grzeją czy oszczędzają na dzieciach? 10:03, 03.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

SuziSuzi

3 0

Mają fotowoltaikę. 10:41, 03.10.2022


 Matka Matka

3 0

Wszystkie szkoły mogą mieć problemy. 11:10, 03.10.2022


xyzxyz

1 0

A ty węgiel kupiłeś ?Żebyś nie musiał iść do szkoły się ugrzać. 16:16, 03.10.2022


TrakTrak

15 2

Choć Szczęsny z nazwiska to Nieszczęsny Los Gminy 12:36, 03.10.2022

Odpowiedzi:5
Odpowiedz

 Wyborca Wyborca

2 9

Raczej podniósł gminę z niebytu. 13:20, 03.10.2022


No łałNo łał

7 2

Obrońca się znalazł może z kolan wstaliśmy. Żałosne!!!! Jak obronić ich nie przypudrują faktów że ciągli kasę obrońcy macie coś do powiedzenia że dobrze się działo ? To piszcie swe argumenty ale ludzie nie są *%#)!& i puzzle się składają same na oczach całej gminy 13:51, 03.10.2022


 Do no łał Do no łał

1 7

Najpierw podaj swoje argumenty, że ciągli kasę, może przykłady. 14:05, 03.10.2022


No łał No łał

7 0

Adwokat powiedział formalnie ma żadnych zakazów by być na dwóch stanowskach chodź to bardzo dziwne ale moralnie. Rozumie że moralność to nie bardzo już argument czamy nie było odpowiedzi na pytanie dlaczego to 7 kierownik jak jest z tym no i kto czeki podpisywał jeśli ksiegowa i zastępca kierownika to jedno wszystko bardzo ciekawe 14:16, 03.10.2022


Do no łałDo no łał

0 6

A skąd tę kasę ciągli? 14:19, 03.10.2022


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


 Może innym razem Może innym razem

4 7

Ble, ble, ble, czyżby cię nie wybrali? Inteligent od siedmiu boleści. 13:18, 03.10.2022


Wolałbym Wolałbym

13 3

Wolałbym żeby mnie do końca życia biczowali i palili ogniem niż wejść w układy z naszymi Panami politykami a szczegolnie z Panem Wójtem gminy Łanięta. Gorzej niż cyrograf z diabłem albo mafią pruszkowską 14:59, 03.10.2022


 p. p.

3 1

Czego ci serdecznie życzę. 15:55, 03.10.2022


 Obrzydzenie piszę d Obrzydzenie piszę d

1 3

Hej, obrzydzenie, czy tam uwaga zaraza bis! , Bo to samo piszesz na różnych a artykułach -ktoś ci napisał treść i robisz tylko kopiuj- wklej? 17:03, 03.10.2022


Koci Koci

1 4

Do obrzydzenie. Nie wybrali och szkoda no ale z taką pisownią nie dziwię się 17:53, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

polkpolk

3 3

Obrzydzenie bierze jak czyta się takie wypociny jak przemowa Gomułki. 18:24, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

awastawast

2 13

Narzekacie ale podajcie lepszego kandydata na wójta 18:34, 03.10.2022

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Ja Ja

8 1

No napewno już nie ON. 07:58, 04.10.2022


odpowiadamyodpowiadamy

Zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


 Wykształciuchu Wykształciuchu

1 4

A ty swoją wypowiedzią przebiłeś go 100 krotnie. 14:06, 04.10.2022


mieszkaniecmieszkaniec

15 0

No i wiemy dlaczego taka rotacja. Dyrektorzy obsadzani na krótkie okresy potrzebni byli aby były długie okresy między nimi w czasie których jednoosobowo i dwupensyjnie spokojny żywot wiodła księgowa - małżonka!! Szanowna Rado Gminy to Wy do tego dopuściliście, pozwoliliście i tolerowaliście, czy dla was też tylko kasa na koncie powinna się zgadzać!!
22:30, 03.10.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

 Do mieszkańca Do mieszkańca

2 0

Coś mi się tu nie zgadza. Na którejś sesji przedstawiony był zwrot środków finansowych z gokisu w kwocie bodajże 60000 zł do budżetu gminy. To skąd je wzięła? 09:08, 04.10.2022


rakrak

1 1

Czyś ty *%#)!& czy *%#)!& Pewnie jedno i drugie. Dwupensyjnie? Co najwyżej jakiś śmieszny dodatek 17:21, 05.10.2022


MarciaMarcia

21 2

To oczywiste że w ośrodku kultury gminy Łanięta żądzi żona wójta i wójt. Dyrektor jest tylko figurantem, dlatego taka rotacja na stanowisku. Pani wójtowa powinna być stamtąd usunięta! 22:48, 03.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Jarosław JarosJarosław Jaros

6 2

A zmarszczał co tam tak się pruje? Pozdrawiam JJ 12:44, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Mihał KarwadzkiMihał Karwadzki

6 0

Ale gówno, w bornym takie żeczy są niedo pomyślenia 13:09, 04.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Co dalej Co dalej

4 1

Czy ktoś wie co z GOKIS-em ? Jaka ksiegowa jaki derektor co z tą sprawą? 13:33, 05.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Głos rozsądkuGłos rozsądku

2 3

Zapewne zaraz zarzucicie mi, że jestem rodziną bo według was tylko rodzina może pisać pozywne komentarze. Otóż mylicie się i to bardzo. Jest mnóstwo osób, które są zadowolone, które latami czekały na zmiany. Ale co wy możecie o tym widziedziec skoro od lat jesteście zamknięci w bańce nienawiści i zawiści do wszystkich i wszystkiego. Wasz rozum nie może tego pojąć. Na łamach portalu, generując dużą liczbę niby anonimowych komentarzy ( i wyświetleń )od lat łechtacie własne ego. Eskalujecie błache problemy byle tylko afere kręcić. Nie macie odwagi stanąć twarzą w twarz tylko ukrywacie się pod niby anonimowymi nickami.

Piękna nagonka stworzona przez zawistnych ludzi zaczynających kampanię wyborczą. W bieżącym roku odbyło się 10 sesji rady gminy, portal opisuje jedną. I to jeszcze zanim sie zaczęła. Przypadek? Nie sądzę.
1. Zmowa radnych opozycji i ich przydupasów/popleczników, których bolą zmiany na lepsze lub takich, których dzieci/rodzina zostały bez pracy w gminie i innych jej podległych jednostkach. Dotychczas spijali kawę, zbywając petentów, a teraz musieli zacząć pracować. Radnych, którzy jeszcze nie tak dawno sami podnosili rękę mówiąc jestem za, ale wtedy jeszcze nie było nagrywania sesji niestety. Radnych opozycji, których uwiera, że w końcu coś dobrego się dzieje. Że można coś zrobić dla dobra społeczeństwa. Radnych, którzy ówcześnie byli za opcją rządzącą, która ostatnimi laty właściwie nic robiła. Nie zrozumieli, że ludzie chcą zmian na lepsze, zmian które od 4 lat są konsekwentnie wdrażane. Teraz pojawił się problem, bo są działania mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, pozyskiwania na te cele środków zewnętrznych, zwiększenia budżetu gminy, a tym samym możliwością realizowania dodatkowych inwestycji bez nadmiernego obciążania środków własnych w tak biednrj gminie. To zbyt trudne dla was? Działacie dla dobra ludzi czy tylko i wyłącznie z chęci zemsty? Doskonały przykład: głosowanie nad zatwierdzeniem wykonania budżetu. Pięknie was wyjaśnił Pan radny Dominik. Mordy schowaliście w kartki na stole bo nie mieliście nic do powiedzenia.

2. Sołtyski co nie umie wniosku wypełnić o przystanek, którego nigdy nie było. Jakoś i mne sołectwa potrafiły sprostać baaardzo trudnemu zadaniu i przystaki stanęły. Może zamiast przystanku trzeba wam kupić zegarki, aby być na czas gdy autobus podjeżdża?. Temat wałkowany wielokrotnie, już chyba prościej wytłumaczyć się nie da, a ona dalej nie rozumie. Dawać kase bo się należy.!

3. KGW w Jukowie. Ostatnio gorący temat. Najpierw sołtys się rozczula na sesji rady choć z rozmowy jasno wynika, że temat obgadany ( ale trza się pokazać na wizji co to by ludzie dalej go sołtysem zostawili), później przewodnicząca koła, które w niczym nie bierze udziału? Czemu? Bo nie. Na żadnej imprezie ich nie widziałem. (Ciekaw jestem ilu aktywnych członków mają). A może ta sala jest potrzebna aby raz w roku grilla zrobić? Ale dawaj kase! Nawet nie potrafi zrozumieć słowa pisanego, musi jej radny pomagać, choć on też chyba nie zrozumiał ( zapis o zakazie użytkowania obiektu, a nie jak twierdzili zakaz funkcjonowania koła).
4. No i dyrektor GOKiS. Zemsta za brak predyspozycji i niesprawdzenia się w roli dyrektora? Zadanie przerosło? Wyszła, tkliwym i płaczącym głosem powiedziała kilka nieuporządkowanych w logiczne zdania słów i tyle. Ojej, jednak musi wrócić do swojego zespołu!? i trochę jeszcze poćwiczyć. Bo jak na scenie próbowała śpiewać to ludzie do domu zaczęli się rozchodzić. Albo do sklepu po stopery do uszu, właściwie nie jestem pewien. Jako organizator imprez powinna koordynować i nadzorować działania, nie była tam gościem tylko pracownikiem.

5. GOKiS, który był 'zarządzany' przez 4 lata. CZTERY LATA ! przez pełniącą obowiązki panią bawej. Nawet dyrektora nie mieli. Ba, nawet nie próbowali mieć. Jak to możliwe? Gdzie byli wtedy radni? Radni opozycji (nie dotyczy nowego radnego opozycji, bo on wtedy jałówki doił ;) ), gdzie byliście i co z tym zrobiliście? Gdzie mieliście oczy? Gdzie był prokurator? Osoba, która nie posiadała kompetencji do zarządzania GOKiSem pełniła tą funkcję przez CZTERY LATA! Wyobraźcie sobie jaki musiał być bur.del w papierach, skoro prowadził je ktoś, kto nie miał o prowadzeniu dokumentacji pojęcia.

6. Drogi. Drogi prąd, drogi gaz, drogi węgiel itd to jest bardzo merytoryczny zarzut do osoby , która żadnego wpływu na te koszta nie ma. Droga Łanięta Kąty od kilkunastu jak nie kilkudziesięciu lat wymagała wymiany nawierzchni, a nie łatania dziury na dziurze. Słyszałem, że niebawem będzie zrobiona na całej długości, więc jednak da się. Tylko trzeba chcieć.

Zarzuty do rodziny o pisanie kometarzy to jest odpowiedź na wszystkie pozytywne opinie. Nie przyjmujecie do wiadomości, że gminę zamieszkuje około 2500 osób i każda z nich ma swoje indywidualne zdanie. Próbujecie na siłę wcisnąć ludziom swoje kłamliwe teorie i udowodnić swoją niby rację choć merytorycznych argumentów prawie brak. Jeżeli już się takowe pojawią to dostajecie konkretne odpowiedzi i nie potraficie ich zrozumieć. Ba, dostajecie nawet gotowe rozwiązania, ale po co z nich skorzystać skoro można dalej bić pianę ( złożenie ponownego wniosku, samowola budowlana)
Polecam lekturę raportu o stanie gminy Łanięta za rok 2020 i 2021 i porównanie go ze stanem tejże gminy za lata przed 2018 rokiem.

Ktoś w komentarzu napisał, że PIS dał miliony Wójtowi. Nie dał!, tylko Wójt pozyskał. Jest różnica. Wcześniej dawała Unia. Nie dawała, trzeba było te pieniądze właśnie pozyskać i o nie wnioskować. Ile kasy i inwestycji przeszło koło nosa przez brak inicjatywy ówczesnych władz?
Śmiejecie się, że jest napisane z inicjatywy Wójta. Oczywiście, że z jego inicjatywy. Ale wy jak zwykle nie potraficie czytać ze zrozumieniem.
Mieszkam w tej gminie od urodzenia i pewnie nadal bedę mieszkał. Teraz dopiero widać ile można zrobić dla mieszkańców w tak krókim czasie. I chwała za to obecnie rządzącym, zarówno Radzie Gminy Łanięta ( radnym, którym zależy na rozwoju gminy) jak i Tomaszowi Szczęsnemu Wójtowi Gminy Łanięta. Tak Pan trzymaj, rób swoje i nie przejmuj się odsetkiem ludzi ograniczonych. 18:03, 07.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KropekKropek

5 0

Leonardo da Vinci nie miał w sobie tyle wszechstronnego talentu co wójt Łaniąt i Jego Liczna Rodzina 21:40, 07.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Paweł 1Paweł 1

3 0

Odwołanie włodarza gminy lub miasta jest w trakcie kadencji praktycznie niemożliwe - Kukiz chce zmian bo % biorących udział w referendum jest zaporowy 12:52, 09.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WitekWitek

1 0

Przez myśl mi nie przechodzi żebym zwolnił żonę z pracy w której dyrektoruję - tego samego dnia OUT 19:41, 11.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LubieniakLubieniak

1 0

Pani Milena swoją karierę w ,,kulturze,, zaczynała w Lubieniu Kuj, co takiego się stało, że zniknęła z tej gminy? Czy wójt gminy nie wiedział komu powierza obowiązki ? Swoją drogą powiem , że zakończyła swoją karierę na tym samym poziomie od którego zaczynała. Przyszła kryska na Matyska. 02:54, 16.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%