Zamknij
REKLAMA

Kwadrans polityczny: Tomasz Rzymkowski, wiceminister edukacji i nauki, PiS

10.01, 10.08.2022 TVP
Skomentuj
REKLAMA

Patrząc na to co robi Komisja Europejska i organy UE w stosunku do realizacji KPO należy zadać pytanie jakie kary powinny być nałożone na ten organ. Bo to jawna dyskryminacja kraju członkowskiego jakim jest Polska – mówi Tomasz Rzymkowski pytany to ile jeszcze Polska zapłaci kary za nie wykonywanie orzeczeń TSUE i brak przywrócenia sędziów do orzekania. - Trudno powiedzieć ile to jeszcze będzie trwało, ale uważam, że problem jest bardziej skomplikowany, podyktowany sytuacją ekonomiczną UE, stopami procentowymi, wartością obligacji, które mają pokryć realizację krajowych planów odbudowy w poszczególnych państwach członkowskich. Europejski Bank Centralny nie podniósł stóp procentowych, tym samym te obligacje były mało warte. Komisja Europejska tych pieniędzy po prostu nie ma i kombinuje jak się zaalimentować by utrzymać płynność finansową. Kreuje się więc temat zastępczy w postaci nieprzyznawania środków niektórym krajom członkowskim.

Zdaniem polityka PiS są instrumenty, które Polska może uruchomić jeśli chodzi o unijną politykę, a które będą bardzo dotkliwe dla przedstawicieli establishmentu UE. - To nie czas by odkrywać kurtynę, ale mam kilka pomysłów, które są bardzo bolesne, a jednocześnie mało nas kosztują i nie pociągają nas do żadnej odpowiedzialności.

Pytany o to co znajdzie się za kilka lat w podręcznikach na temat konfliktu Warszawy z Brukselą, wiceminister edukacji i nauki powiedział: Na pewno będzie pokazane na czym polega polityka UE od czasów od 1992 r., jak zmieniły się wektory polityki wspólnot europejskich, jak wspólnoty europejskie przekształciły się w UE i jakie tendencje federalistyczne, wręcz centralistyczne, wzięły górę nad ideą jaka stała u zarania wspólnot europejskich, czyli wspólnoty państw narodowych.

Gość Marka Pyzy nie zakłada by państwa narodowe utraciły swój charakter w ramach UE. - Popatrzmy na mapę politycznych wyborów w Europie. Tendencje są zgoła odmienne. W zbliżających się wyborach we Włoszech ewidentnie partie pro-brukselskie mogą nawet zniknąć ze sceny politycznej. A wygląda na to, że te ugrupowania, które mówią o włoskim interesie narodowym i chcą zerwać z dyktatem Brukseli, mogą wygrać wybory, i to zdecydowanie. Tak będzie w kolejnych państwach członkowskich.

Rzymianie mieli racją mówiąc, że historia jest nauczycielką życia – uważa Tomasz Rzymkowski. - Jeśli nie będziemy uczyć historii w oparciu o fundament prawdy, tylko o miraże, będziemy uczyć ludzi kalekiej wizji rzeczywistości.

Broniąc podręcznika prof. Roszkowskiego wiceminister edukacji i nauki powiedział: Na świecie nie ma doskonałości. Ale ten podręcznik, w mojej ocenie, jest dążeniem do doskonałości. Na podręcznikach do historii prof. Roszkowskiego wychowywały się całe pokolenia, w tym moje. Dlatego dziwię się słowom krytyki, bo ten podręcznik przypomina te podręczniki pisane 20 lat temu, z których korzysta się do tej pory.

 

Gość TVP1 przyznał, że brakuje ponad 16 tys. nauczycieli. - To blisko 4 tys. więcej niż rok temu. Przy czym wynika to również z tego, że wprowadziliśmy do szkół psychologów, stąd ta zwiększona liczba wakatów. Zbliża się rok wyborczy, nie mam więc wątpliwości, że ZNP zorganizuje strajki. Wprowadziliśmy 20% podwyżki dla nauczycieli zaczynających przygodę z tym zawodem, pozostali mogą liczyć na 4%.

(TVP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (16)

taaaataaaa

20 0

"pozostali mogą liczyć na 4%."
Czyli przy inflacji ok 15% faktycznie dostają o ok 11% mniej.

"Wielki" minister, mąż stanu którego utyskiwanie związków zawodowych nie zdziwi. 11:00, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Czytelnik pytaCzytelnik pyta

30 5

Pani redaktor. Prosze zadac posłowi następujące pytania.

Czy prawdą jest, że ojciec posła Rzymkowskiego został zatrzymany w związku z podejrzeniem dopuszczenia się czynow pedofilskich/molestowania?

Czy poseł wiedział o toczących się postępowaniach odnosnie czynów pedofilskich/molestowania jego ojca w czasie gdy na wystąpieniach publicznych w szkołach kutnowskich powoływał się na autorytet swojego ojca?

Czy uważa za moralne i zgodne z myślą kościoła powoływanie się w instytucjach, które zajmują się wychowaniem dzieci autorytetem osoby, ktora podejrzewa się o pedofilię/molestowanie dzieci?

Pedofilia jest czynem odrażającym i społeczeństwo kutnowskie powinno otrzymać te informacje. Dziwi mnie to, że pan poseł tak beznamiętnie odnosi się do kwestii pedofilskich w najbliższym otoczeniu. 11:38, 10.08.2022

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

RedakcjaRedakcja

6 1

Już Pan je wklejał i zadałam. 13:16, 10.08.2022


CiekawyCiekawy

8 0

I co odpowiedział na te pytania? 21:46, 10.08.2022


CttogyCttogy

33 3

Skoro ta UE jest okropna i obrzydliwa to może w ramach protestu niech partyjni koledzy p.R, zrezygnują z pobierania kasy za zasiadanie w unijnym parlamencie. Koleżanka od oświaty, p.Z ma możliwość protestu. B jak broszka i wielu innych. Unia jest zła bo nie chce reformy sądu zapewniającej bezkarność bandzie kulawego po utracie władzy. 14:21, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zzzzzz

31 3

Ten tzw. poseł pisoski powinien złożyć natychmiast mandat i się publicznie nie pokazywać 15:27, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BielickiBielicki

27 2

tatusia jeszcze trzymaja za czyny pedofilskie,panie ministrze od dzieci??? wstyd.... 15:38, 10.08.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

E.UE.U

6 0

Pewnie zrobią z tylnej części ciała Jesień Średniowiecza. 09:17, 11.08.2022


Powtórka?!Powtórka?!

27 1

Po pierwsze - niejaki/nijaki wędrowniczek "kukiza" psim swędem i, niestety, za ogromnym wsparciem Szanownej Pani Poseł Małgorzaty Wassermann, został namaszczony na nienależący mu się zydel w ławach PIS-u. Po drugie - kompletnie zawiódł Nasze Lokalne, Kutnowskie Środowisko Historycznej Prawicy i Ludzi "Solidarności" m.in. kumając się z bolszewo-komuszym ściekiem, patrz m.in: jego przyboczny ła-systent, stary, obmierzły komuch pt. były, na szczęście, vicek z "sali radzieckiej" na <kościuszki>. Ten przyboczny ła-p-systent <tomcia>, to nawet w nieudacznym folklorze w peło-wiacikowym sołtysostwie nie mógł się dłużej utrzymać na zydlu vicka, bo taki z niego "zdolniak i post-komuszy na-łu-kowiec" z cenzurką po zawodowym, mechanicznym, żelechlińskim "powszechniaku". Po trzecie - dopóty dopóki <tomcio> mało się odzywał lub, jak kto woli zanudzał swoją tzw. gadką na okrągło, to jeszcze jakoś można było go tolerować i znosić, ale ???, jak zaczął kreować swoje na-łukowe wywody pt. 11 tysięcy wynagrodzenia nauczycieli miesięcznie itp, to niestety, wszyscy mięliśmy go serdecznie dość, a jeszcze do tego znikoma jego lokalna aktywność i brak jakichkolwiek wyników w rozwiązywaniu lokalnych problemów, oczywiście leżących po stronie kompetencji parlamentarzystów, stawia go na równi takich "wiejskich" obiboków jak m.in. <upasły tandeo vozoczek vel kaznodzieja z bialoruskich stepów> oraz sema-for z pod-leczyckch <ugorów diabla boruty>. To, czy ten obślizgły politykierczyk będzie miał jakieś tam wywiadziki, spotkanka, odpustowe biesiadki, to w niczym nie pomoże mu jego przynależność-przechrzty do PIS-owskiej społeczności, a pozostanie mu status karierowicza i kolejnego "niewypału" we wsparciu Naszej Lokalnej Społeczności i ewentualnie oczyszczenie niegdysiejszej Porządnej Prawicy Kutnowskiej z popłuczyn elementu post-pzpr-komuszo-bolszewickich szwadronów zła i zakłamania oraz innych ścieków z post-po-kld-zsl-samo-brony. No cóż, nie udał się Nam <tomcio-paluch>, bo jest to kolejny przypadek politykiera, który zainwestował w siebie (nawet, jak w nieudaczny sposób!), bufonady, zakłamania, obłudy, fałszu oraz wykorzystania Lokalnego Elektoratu dla własnych, partykularnych interesów. Mamy nadzieję, acz bardzo małą, że, a nóż, <tomuszek> przebudzi się z tego karierowiczowskiego letargu i jeszcze przez te parę miesięcy do wyborów udowodni Nam, że się pomyliliśmy, oby ?!? 18:13, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

agataagata

19 5

Od czasów II Wojny Światowej tak źle w szkolnictwie polskim nie było, chyba to przez UE. 20:04, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Zima będzie gorąca Zima będzie gorąca

11 1

Panowie z Szin Bet mają już na oku ostrzeżenie było 21:14, 10.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alikalik

22 1

kończ waść, wstydu oszczędż!!!! 08:18, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GozGoz

15 2

Już do odwrotu głos ludu wzywa alarmując ze wszech stron, katolicka wiara w ordynku szczeliwa a ich słowa to propaganda arcykłamliwa 08:27, 11.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dfdfddfdfd

14 0

Zdjecie sprzeda urzedowania poselskiego, pewnie 40kg mniej :P 15:02, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

E.UE.U

6 0

Idzie w ślady mamy i tej żony lub partnerki. 20:19, 12.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xyzxyz

3 1

w szkolnictwie jest potrzebna duża zmiana bo szkolnictwo jest w zapaści, poziom nauczycieli tez niski .Są bardziej zajęci polityka niż uczniami .Mimo, że w szkołach mają do pomocy psychologów to dziwi że w szkołach jest tyle patologii. Ich wynagrodzenia są już przyzwoite ale im ciągle mało. A sam poziom kultury nauczycieli jest bardzo niski, bo sami potrafią dokuczać tym kolegom i koleżankom, którzy mają prawo mieć inne poglądy polityczne ,są izolowani i ośmieszani .Więc czego my rodzice możemy się spodziewać po uprawianiu lewackiej ideologii. 20:10, 14.08.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%