Zamknij
REKLAMA

Spotkanie policjantek z seniorami (wideo)

14:35, 01.07.2022 | Podkom. Edyta Machnik KPP KUtno
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci z kutnowskiej komendy spotkali się z seniorami w Krośniewicach. W trakcie spotkania mundurowi rozmawiali o zagrożeniach czyhających na osoby starsze ze strony oszustów. Stróże prawa poruszyli również bezpieczeństwo seniorów na drodze, a każdy senior otrzymał ulotki informacyjne oraz kamizelki odblaskowe.

Dziś, 1 lipca policjantki  z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie spotkali się z seniorami na terenie Krośniewic. W spotkaniu wzięła udział Pani Katarzyna Erdman Burmistrz Krośniewic, która przywitała zebranych seniorów i pomimo upalnej pogody podziękowała za zaangażowanie w tak ważnych sprawach jak bezpieczeństwo.  Policjantki z kutnowskiej komend podczas spotkania ostrzegli przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka", „na policjanta" oraz innych przedstawicieli różnego rodzaju instytucji. Opowiadali o metodach socjotechniki używanych przez przestępców, aby oszukać osoby starsze i samotne. Poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań i zapoznanie z mechanizmami działania przestępców funkcjonariusze podnoszą poziom bezpieczeństwa oraz świadomość seniorów w zakresie zagrożeń, z którymi mogą się spotkać. Stróże prawa podkreślali, że prawdziwi policjanci nigdy nie angażują obywateli w swoje działania, nigdy nie proszą ich o przekazanie pieniędzy. Mundurowi w czasie spotkania zaapelowali, aby każdy otrzymany telefon w sprawie podania swoich danych personalnych, numeru rachunku bankowego, czy przekazania jakiejkolwiek kwoty pieniędzy był sygnałem, że może dojść do oszustwa. Wskazali, że o każdej takiej sytuacji należy natychmiast powiadomić policję i swoich bliskich.

Podczas spotkania nie zabrakło również informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowego i apelu policjantek o korzystanie z elementów odblaskowych oraz zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Każdy uczestnik poza wskazówkami otrzymał również ulotki informacyjne oraz kamizelki odblaskowe.

 

(Podkom. Edyta Machnik KPP KUtno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%