Zamknij
REKLAMA

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej żychlińskich Żydów

09:20, 20.06.2022 | TPZK
Skomentuj
REKLAMA

Zapraszamy na uroczystość odsłonięcia kamienia i tablicy upamiętniającej żychlińskich Żydów z okazji 50-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej. Partnerem wydarzenia jest Towarzystwo Miłośników Historii Żychlina. 

(TPZK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

Szara codziennośćSzara codzienność

5 10

Oczywiście, odsłonięcie tablicy upamiętniającej Żydowskich Mieszkańców Żychlina jest, jak najbardziej uzasadniona i nie może budzić żadnych wątpliwości. Natomiast przy takich okazjach ZAWSZE będziemy przypominać tzw. burmistrzowi (określenie tzw. ma swoje uzasadnienie ponieważ funkcja burmistrza, jako taka, przerosła tę osobę i, co najwyżej w jego wykonaniu, mogłaby być nazywana funkcją sołtysa z wioseczki pod lasem. Z całym szacunkiem do porządnych, operatywnych Ludzi piastujących funkcje Sołtysów), że uroczystości uroczystościami, imprezki imprezkami, akademie (wczesny <gerek eduardo> się przypomina, prawda?!), ale tym sposobem tej mieściny nie podniesie się z "kolan" i nie spowodują, jakieś tam, inne spędo-biesiady rozwoju i zbliżanie się do cywilizowanego świata. No ale, póki co, jak upadła mieścina nie podnosi się z kolan, tak się nie podniesie jeszcze długo, a cała ferajna pt. bez-radni oraz niewydolne <łu-rzędasy> tworzą, niestety, zastępcze tematy do głoszenia swojej "wielkiej, urzędniczej chwały", pożal się Boże !
P.S.
Jest nadzieja, nie wiadomo jeszcze w jakiej skali, że przyszłe wybory spowodują całkowitą zmianę pokoleniową nieudaczników obsiadujących, zresztą od wielu dekad, gminne zydle i w zdecydowanej, MYŚLĄCEJ większości Lokalnej Społeczności, otworzą szeroko oczy iii... poprzez wykonanie np. <gestu Kozakiewicza> tudzież wyeksponowanie <środkowego palca>, doprowadzi tym samym, do zainwestowania w Ludzi Myślących, z wysokimi, praktycznymi kwalifikacjami, szczególnie reprezentujących młodsze pokolenia, z doświadczeniem w biznesie, a w szczególności w działaniach na rzecz rozwoju miejsko-gminnych podmiotów iii... niekoniecznie z zarośniętym, nieuporządkowanym podbródkiem oraz kwadratową posturą. Amen 12:40, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeklifTeklif

4 15

Żydzi byli są i będą a DZISIAJ podobnie jak w Tarnowie POWINNIŚMY POSTWIIĆ NA LECHA KACYŃSKIEGO 14:04, 20.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%