Zamknij
REKLAMA

Kutno TV: Państwo Anna i Andrzej Stawowscy świętowali Złote Gody

09:55, 22.11.2021 | Kutno Tv/Urząd Miasta Kutna
Skomentuj
REKLAMA

Od pół wieku idą tą samą drogą, łączy ich miłość, wierność i wspólne cele. Przez lata udało im się stworzyć szczęśliwy duet. Państwo Anna i Andrzej Stawowscy świętowali Złote Gody.

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce uroczystość Złotych Godów Państwa Anny i Andrzeja Stawowskich. Z tej okazji Zastępca Prezydenta Miasta Zbigniew Wdowiak uhonorował Dostojnych Jubilatów Medalami Prezydenta RP oraz okolicznościowymi dyplomami. W słowach skierowanych do czcigodnych Jubilatów pogratulował wspólnie spędzonych lat, podczas których doświadczyli wiele radości i szczęścia, ale również i trosk. Jak podkreślił wiceprezydent: "... Na pewno nie bez obaw podejmowaliście decyzję o wspólnej drodze przez życie zadając sobie pytanie czy sprostacie wyzwaniom, czy podołacie? Bo wszakże ożenić się jest bardzo łatwo, tylko niełatwo być żonatym Daliście radę - przede wszystkim wychowaliście Wasze dzieci, macie pięcioro wnucząt, których wychowanie wspieracie, bo babcia i dziadek to pogotowie rodzinne; macie rodzinę i przyjaciół, którzy darzą was miłością i szacunkiem. I macie od 50 lat niezawodnie siebie." Wiceprezydent podziękował również Jubilatom za ich dorobek zawodowy, dzięki któremu miasto Kutno na przestrzeni minionych lat rozwijało się.

Państwo Stawowscy ślubowanie złożyli 25 grudnia 1971 roku w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Zawodowo pani Anna związana była z Zakładami Podzespołów Radiowych "Miflex", pan Stefan pracował w Polskich Kolejach Państwowych. Ich pasje to m.in. podróżowanie, czytanie książek i majsterkowanie. Jak podkreśla Jubilatka w ich wspólnym życiu bywały różne chwile, dobre i złe, ale tych lepszych było więcej. Te pięćdziesiąt lat minęło im bardzo szybko. Jednej recepty na udany związek nie mają, jak twierdzą potrzeba wszystkiego po trochu. Jak dodaje pan Stefan przede wszystkim to dużo miłości, odpowiedzialność za rodzinę. Są szczęśliwymi rodzicami córek Ewy i Anity oraz dumnymi dziadkami nastoletnich wnucząt Sylwii, Karoliny, Kacpra, Julii i Karola. Czerpią wielką radość i szczęście z życia rodzinnego. Niezmiennie od ponad 50-ciu lat darzą się wielką miłością i szacunkiem.

Dostojnym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje i życzymy kolejnych lat wypełnionych miłością, szczęściem i zdrowiem.

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli minimum 50 lat, mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie wniosek o przyznanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalu za długoletnie pożycie małżeńskie. Następnie wnioski są przesyłane do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 4 do 6 miesięcy.

Pary, które szczęśliwie doczekały jubileuszu Szmaragdowych (55 - lecie), Diamentowych (60-lecie) czy następnych Godów również mogą zgłaszać taki fakt do USC. Podczas zorganizowanej uroczystości Jubilaci otrzymują listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Kutna.

Więcej informacji pod numerem tel. 24 254 28 84.

 

 

(Kutno Tv/Urząd Miasta Kutna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KLUB WNZK PDKLUB WNZK PD

0 0

Przyłączamy się do najserdeczniejszych życzeń dla SZANOWNYCH JUBILATÓW !!!
50LAT RAZEM TO NAPRAWDĘ BRZMI DUMNIE !!!
___________________________________________________________
W pierwszym kwartale 2021 roku w Polsce rozwiodło się 16 tys. par, 200 zdecydowało się na separację. Jednocześnie zawarto 13,3 tys. małżeństw. Różnica budzi zaniepokojenie wielu osób. Czy słusznie?
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>😭😭😭😭😭<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
W 2020 roku w tym samym okresie zawarto 14,1 tys. małżeństw, orzeczono 15,8 tys. rozwodów i 200 separacji. Różnica na niekorzyść małżeństw nie była duża – 1,7 tysiąca. W 2019 małżeństw było 15,1 tysiąca, rozwodów 17,5 tysiąca, separacji 300. Daje to różnicę (bez separacji) wynoszącą 2,4 tysiąca.

Jeszcze rok wcześniej mieliśmy 15 tysięcy małżeństw, 18,5 tysiąca rozwodów i 400 separacji. W 2018 roku różnica wyniosła 3,5 tysiąca. W 2017 było to 2,5 tysiąca. Na tle wyników z ostatnich lat tegoroczny wynik nie wygląda więc tak źle.
______________________________________________________________________
____________________________________________________________
W związku z powyższym wnosimy o natychmiastowe wprowadzenie w życie następujących rozwiązań -
- karanie mężatek za zdradę bezwzględnym pozbawieniem wolności
- deportowanie na wsch. granicę do jej pilnowania wszystkich mężczyzn wyciągających łapy po nie
swoje żony (księży też)
- karanie chłostą na środku bunkra po sumie wszystkich romansujących w pracy
- wprowadzenie tzw. bykowego( dla kobiet też)
- 100krotnie większa opłata za ślub w przypadku rozpoczęcia współżycia przed jego zalegalizowaniem
- itd.itp.etc.
Służymy wszelką pomocą !!!
08:00, 23.11.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%