Zamknij
REKLAMA

Nadal można korzystać z dowozów na szczepienia

08:18, 19.10.2021 | Kamil Klimaszewski Biuro Prasowe Urząd Miasta Kutno
Skomentuj Kamil Klimaszewski Biuro Prasowe Urząd Miasta Kutno
REKLAMA

Kutnowski Urząd Miasta cały czas jest gotowy do pomocy przy transporcie osób na szczepienia przeciwko COVID-19. Przypomnijmy, że od września w całej Polsce można się już przyjmować trzecią dawkę szczepionki. Jest ona zalecana dla seniorów, medyków i osób z niską odpornością.

Na ten moment wszystkie osoby urodzone w 1971 roku lub wcześniej, będą mogły otrzymać przypominającą szczepionkę po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Osoby decydujące się na dawkę przypominającą otrzymają preparat firmy Pfizer.

Przypominamy, że dowozy do punktów szczepień realizowane są od początku funkcjonowania Narodowego Programu Szczepień.

- Dysponujemy profesjonalną pomocą ratowników medycznych oraz pojazdami specjalistycznymi do przewozu osób niepełnosprawnych. Aby pomoc była profesjonalna zakupiony został wózek inwalidzki, dzięki któremu osoby starsze bądź mające problemy z poruszaniem mogą być transportowane w sposób bezpieczniejszy i dla nich samych bardziej komfortowy – informuje Adam Sztonderski, koordynator ds. szczepień.

Transport na szczepienie jest bezpłatny. Osoby niepełnosprawne oraz inne mające obiektywne problemy w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień mogą zgłaszać taką potrzebę pod nr telefonu (24) 253 12 16, który czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00. Przed zgłoszeniem należy mieć wyznaczony termin szczepienia.

W ramach akcji dowozów na szczepienia przeciwko COVID-19 uruchomione zostały zespoły transportowe przy ogromnym wsparciu OSP Dąbrowszczak i MOPS Kutno, a także w niektórych przypadkach przy pomocy Staży Miejskiej, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Kutnie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy w Kutnie.

 

(Kamil Klimaszewski Biuro Prasowe Urząd Miasta Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%