Zamknij
REKLAMA

W powiecie kutnowskim 366 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu dojrzałości

14:21, 04.05.2021 | O.R
Skomentuj Zespół Szkół nr 3 w Kutnie fot. Marek Gołębiewski
REKLAMA

W powiecie kutnowskim 366 tegorocznych absolwentów zdaje dziś egzamin dojrzałości. W 2021 r. egzamin maturalny w sesji głównej jest prowadzony od 4 do 21 maja, w tym: część pisemna – od 4 do 20 maja, a część ustna – od 19 do 21 maja, z zastrzeżeniem że część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Jak mówi Wojciech Banasiak, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie w tym roku sale na matury zostały odpowiednio przygotowane, wcześniej sprzątane, dezynfekowane. Uczniowie przed wejściem na salę korzystali z płynu antybakteryjnego, mieli maseczki. 

Matura 2021 poziom podstawowy:

I LO 120, 120 polski i matematyka, 119 angielski 

II LO 80, 80 j.polski i matematyka,  79 angielski 

ZS nr 1 145, 145 j.polski i matematyka, 144 angielski 

ZS nr 2 60, wszystkie trzy przedmioty

ZS nr 3 104, 103 wszystkie przedmioty

Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach 28, 25 wszystkie trzy przedmioty

Zespół Szkół w Żychlinie  16, wszystkie trzy przedmioty

Zespół Szkół Nr 1 w Żychlinie 17, wszystkie trzy przedmioty

Zespół Szkół Nr 4 w Kutnie-Azorach nie miał tegorocznych absolwentów klas maturalnych.

W tym roku zadania w arkuszach egzaminacyjnych będą sprawdzały poziom opanowania przez absolwentów wiadomości oraz umiejętności określonych w wymaganiach egzaminacyjnych stanowiących załącznik do rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 16 grudnia 2020 r.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

a propos maturya propos matury

3 1

Życzenia pomyślności i końcowego pozytywnego wyniku w uzyskaniu świadectwa dojrzałości składać każdy może, prawda? Ale jest jedno... ale, na Boga niech nie kusi się w tym względzie, o jakieś tam dyrdymały, politykierski bełkot, paplanine <czerwonym> (post-pzpr) jęzorem, pospolicie zwany tawariszcz-vice-matoł z "kościuszki", nasadzony na politykierski, urzędniczy zydel pomimo, iż ma tylko jakieś tam zawodowe papiery (czyżby - pytamy: ówczesne papiery czeladnika wystarczą na kierownicze stanowisko?!), ponoć "niesamowite" doświadczenie, jako szeregowy robol z żelechlinskiej <manufaktury>, bo to zakrawa nie tylko na kpinę, ale upokarza całą rzeszę wcześniejszych maturzystów, jak i obecnych, utrzymując, iż nie musisz edukować się na wysoki poziom wyższego wykształcenia I-go stopnia, mgr, dr etc. etc. No właśnie, bo wystarczającym jest, że wciśnie się taki czy inny polityczny kacyk-nieuk na poletko takiej czy innej organizacji politycznej, a stołek jest dla nich/niego zarezerwowany, booo... na zasadzie starej, jak najbardziej aktualnej przypowieści - nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie "urzędniczynę-oficera" (otrzymasz fuche na stołku tzw. członka zarządu, precyzyjniej nie-rządu).
P.S.
Zupełnie przy okazji pytamy kolejny raz - kiedy w końcu zostanie wywalony na polityczny, zbity pysk vice-komuch "sołtysina" <jedrejoczek> z peło-wiacikowego nie -rządu, za skandal w DPS Pniewo, booo... pod tego "nału-kowca" podlega (ponoć?!!) obszar związany z opieką społeczną, tak?!! Toż to zaistniałe zdarzenie wpisuje się żywcem w praktyki stosowane w pospolicie zwanym burdelu (sorry za kolokwializm)!!! Szanowni Państwo Forumowicze - nie dzieje się nic w powyższym względzie, aby ukarać, wyrzucić z poważnego urzędu na przysłowiowy bruk nieudacznego urzędniczynę, w związku z zaniechaniem oraz sprawczą niemoc w sprawowaniu nadzoru nad podległym pionem przez określonego osobnika - członka zarządu! Poza tym, jak wielokrotnie opisywały różne media, to m.in. ten aparatczyk nasadzał kolejno na kierownicze zydle swoje kompanki, ba, "kierował" jakimiś komisjami, aby dać upust w zatrudnieniu swoich protegowanych, tak?!. Czyżby i to było niewystarczające, aby taki gostek, po prostu, w ramach przepisów Prawa Pracy otrzymał art 52 KP ?! Tak, wiemy doskonale, że w administracyjno-politycznym-wsze-samorządowym szambełku Kodeks Pracy jest traktowany marginalnie, ale tzw. wilczy bilet mógłby taki dyzma-matoł otrzymać i, tym samym, raz na zawsze pozbyć się takiego elementu z obszaru rynku pracy i zatrudniania go na jakimkolwiek, nie tylko odpowiedzialnym stanowisku. Tak przy okazji, to temu politycznemu pajacykowi krzywdy się nie zrobi, booo... ponoć otrzymał (nie)zasłużoną emeryturę plus kosmiczną (jak na jego talenta i możliwości) odprawę, oczywiście z Naszych podatków. Pytamy - kiedy w końcu nastąpi w lokalnym rozdaniu tzw. dobra zmiana, booo... Pan Prezes czeka, a w nieskończoność nie będzie czekał !?! 17:09, 04.05.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%