Zamknij
REKLAMA

2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

08:42, 02.04.2021 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Dziś, 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. To już drugi rok, kiedy wspólne obchody są niemożliwe z powodu epidemii. 

Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu (Word Autism Awareness Day) obchodzony jest w dniu 2 kwietnia, a ustanowiony został w 2007 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dzień ten rozpoczyna Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Od kilku lat zarówno w Polsce, jak i na całym świecie każdy może wyrazić swoją solidarność z osobami z autyzmem dzięki ogólnoświatowej akcji Na niebiesko dla autyzmu (Light It Up Blue), której inicjatorem jest amerykańska organizacja Autism Speaks.

- Dziś po raz kolejny nie możemy być wszyscy razem, przejść w niebieskim marszu i zamanifestować, że jesteśmy, że w Kutnie, Żychlinie, Krośniewicach, w całym powiecie kutnowskim są dzieci ze spektrum autyzmu. Przypominamy bądźcie dziś, w piątek 2 kwietnia na niebiesko, wyjdźcie na balkon z balonem, albo zróbcie niebieskie ozdoby na Wielkanoc, załóżcie niebieską koszulkę. Zostańcie w domu, ale bądźcie dziś z nami! - mówi Marzena Woźniak, założycielka Grupy Wsparcia Wiatrak, mama Kamila w spektrum autyzmu.

(O.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%