Zamknij
REKLAMA

Polska 2050 w Łódzkiem wzmacnia struktury z kutnowskim akcentem

12:19, 02.03.2021 | Ewa Szymanowska
Skomentuj Bartosz Serenda fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

We wtorek, 2 marca, przed Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego odbyła się konferencja prasowa ruchu Polska 2050, w czasie której w łódzkie struktury oficjalnie włączyło się 6 nowych członków: Są to: Paweł Drążczyk, radny Sejmiku Województwa Łódzkiego, Bartosz Serenda, Radny Powiatu Kutnowskiego, Bartosz Zalega, Radny w Gminie Aleksandrów Łódzki oraz Renata Uznańska-Bartoszek, radna Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, Renata Gostyńska, działaczka społeczna, Przemysław Owczarek, menadżer kultury i działacz społeczny, Ewa Szymanowska, członkini zarządu województwa łódzkiego Stowarzyszenia Polska 2050,.

Osoby te będą lokalnie współtworzyć partię Polska 2050 Szymona Hołowni po jej zarejestrowaniu. To samorządowcy oraz osoby, które do tej pory aktywnie działały na rzecz Stowarzyszenia Polska 2050 w woj. łódzkim. Udział w konferencji wzięli także: posłanka ruchu Hanna Gill-Piątek oraz Michał Kobosko, który poinformował o Partnerstwie na rzecz samorządu otwartego i inicjatywie Polski 2050 na rzecz współpracy z samorządowcami. Każda z pozostałych osób krótko uzasadniła swoją decyzję dołączenia do Polska 2050.

- Dlaczego Polska 2050?

- Bo dalej będę robić to, co do tej pory, ale z silnym punktem oparcia za sobą. Bo widzę naturalność liderów i brak „aparatczyków” partyjnych. Bo działania są przejrzyste i zespołowe. I najważniejsze, bo tylko konkurencja ożywia rynek – spójrzcie na lewą lub nawet prawą stronę sceny politycznej. Zauważycie centralizację, skostnienie i waśnie. A sukcesy ?!? A nie widzicie, jak obie strony się ożywiły za sprawą Polska 2050…?!” – powiedział Paweł Drążczyk.

-Dołączyłam do ruchu Polska 2050, ponieważ widzę w nim nadzieję na przyszłość, że w końcu w naszym kraju uda się coś zmienić, że odtworzymy poczucie jedności w narodzie, który jest rozdarty, bo to co nas łączy, jest znacznie silniejsze od tego, co nas dzieli. Czasami trzeba walnąć pięścią w stół, żeby zmienić kraj na lepsze – powiedziała Renata Uznańska-Bartoszek.

- Wychodzę z Polski chorego duopolu i wchodzę  do Polski 2050 Szymona Hołowni, bo jest to formacja, która widzi w kulturze wolność, przestrzeń dialogu, szacunek dla różnic i niesamowity potencjał obywatelskiego rozwoju – powiedział Przemysław Owczarek.

- Mój dotychczasowy sposób działania idealnie wpasowuje się w ideę ruchu Polska 2050. Ponadto, moimi doświadczeniami w pracy publicznej, chciałbym podzielić się z innymi samorządowcami w Polsce – stwierdził z kolei Bartosz Zalega.

- Dlaczego 2050?

- Bo zrzesza społeczników, którym jestem bardziej niż politykiem. Bo męczą mnie wodzowskie partie polityczne. Bo marzy mi się Polska równych szans i równych możliwości. Bo Polska 2050 jest poza wojną POPiSu. I najważniejsze. Bo wierzę w to, że w końcu Polska 2050 będzie miała siłę i chęci zmienić świat. A ja chciałbym by świat zmieniony miał wartości, które reprezentuję ja i miliony Polek i Polaków. I nie zamierzam stać z boku, gdy inni będą to robić za mnie – powiedział Bartosz Serenda.

- Jak długo trzeba czekać, żeby się coś w Polsce zmieniło? Jeśli będziemy czekać, to z pewnością bardzo długo. Dlatego zdecydowałam się zaangażować w działalność społeczną, a teraz również polityczną, ponieważ jeśli chcemy, coś zmienić, to nie możemy czekać, tylko musimy działać. Polska 2050 to przede wszystkim społecznicy. Ludzie, dla których ważny jest drugi człowiek. Wierzę, że razem możemy zbudować Polskę demokratyczną, solidarną i zieloną – powiedziała Ewa Szymanowska.

Posłanka Hanna Gill-Piątek, radny Bartłomiej Dyba-Bojarski, mec. Patrycja Borkowska i Ewa Szymanowska, będą tworzyć i tymczasowo zarządzać strukturami wojewódzkimi partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Polska 2050 Szymona Hołowni to partia stawiająca na jakość, dlatego cieszymy się z tego, że każda z dołączających dziś do nas osób ma duże zasługi dla swoich społeczności lokalnych i znaczące osiągnięcia na swoich obszarach działania.

Biogramy

Paweł Drążczyk - Radny Sejmiku Województwa Łódzkiego. Absolwent  I LO im. M. Kopernika  w Łodzi, ukończył studia na kierunku zarządzania w logistyce a następnie studia podyplomowe z zarządzania nieruchomościami. Posiadacz ministerialnej licencji zarządcy nieruchomości Prowadzi stowarzyszenie, które działa na rzecz mieszkańców Łodzi, jako radny Sejmiku Wojewódzkiego wspiera inicjatywy społeczne w województwie łódzkim. Jest głęboko przekonany, że w życiu publicznym najlepsze efekty daje praca zespołowa. 

Renata Uznańska-Bartoszek - Radna Rady Miejskiej w Pabianicach w latach 2010- 2014, obecnie radna czwartej kadencji Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Pabianiczanka, przedsiębiorczyni, aktywistka, działaczka społeczna na rzecz seniorów, zwierząt, wspierająca osoby słabsze i wykluczone społecznie. Od 2014 roku buduje od podstaw organizacje pozarządowa,  ,,Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan”,  która działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie, popularyzację działań społecznych wśród seniorów i wzmocnienie ich głosu w debacie publicznej.

Bartosz Zalega – Radny w Gminie Aleksandrów Łódzki. Do samorządu trafił po okresie kilkuletniej pracy na rzecz lokalnej społeczności Rąbienia, startując z listy bezpartyjnego komitetu KW Lubię Aleksandrów. Do dzisiaj pozostaje niezależny, zarówno od rządzącej gminą PO, jak i opozycyjnego PIS. W działalności publicznej stawia na dwa główne kierunki, pracę społeczną mającą na celu angażowanie mieszkańców w lokalne sprawy oraz kontroli miejscowych władz samorządowych.

Renata Gostyńska – lokalna działaczka społeczna, członkini fundacji działającej lokalnie na rzecz kultury, wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Włącza się w indywidualną pomoc osobom starszym, a także inicjatywom związanych z tzw. sprzątaniem świata. Jako mieszkanka uczestniczy w obradach komisji rady miejskiej, zgłaszam problemy i sugeruję ich rozwiązania, wnioski do aleksandrowskiego budżetu obywatelskiego.  Bliskie jej tematy to: ekologia, transport publiczny i rowerowy oraz jawność działań Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Bartosz Serenda - samorządowiec, radny Rady Powiatu Kutnowskiego, w latach 2010 - 2014 najmłodszy radny Rady Miasta Kutno, od 2014 do teraz jeden z najmłodszych radnych Rady Powiatu. Były przewodniczący SLD w Kutnie i powiecie kutnowskim. Zwolennik państwa opiekuńczego welfare state i ograniczenia przywilejów elit. Ukończył pierwszą edycję lewicowej szkoły liderów - Akademii Demokracji Socjalnej. Zawodowo PRowiec i trener komunikacji. Absolwent London School of Public Relations.

Przemysław Owczarek – z zawodu antropolog kultury, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, muzealnik, pisarz, animator, redaktor, menadżer kultury i działacz społeczny. Były dyrektor Domu Literatury, w Łodzi. Redaktor Kwartalnika Artystyczno-Literackiego "Arterie", freelancer.

Ewa Szymanowska – działaczka społeczna, wolontariuszka w jednym z łódzkich domów dziecka. Od niedawna rodzic zastępczy. Nigdy nie była członkiem żadnej partii. Zaangażowała się w kampanię prezydencką Szymona Hołowni. Obecnie jest członkinią zarządu województwa łódzkiego Stowarzyszenia Polska 2050. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego oraz studiów podyplomowych z PRu. Była Kanclerzem w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, wieloletnim pracownikiem sektora bankowego.

(Ewa Szymanowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (41)

hehe hehe

17 0

Poczekajcie zaraz Tola spier... .do 2050 :) :) 12:48, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaaaaTaaaa

26 3

Pan Serenda od lewicy po Hołownię. Bez komentarza. A tak z ciekawości. Pamięta Pan jak deklarował rezygnując z bycia w partii, że już nigdy Pan do żadnej partii nie przystąpi?
Kiedyś były idee, a co jest teraz? 12:51, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ReniaΩReniaΩ

0 29

Wreszcie portal zaczął pokazywać prawdziwych mężczyzn. Panie Bartoszu życzę samych sukcesów
w pracy na rzecz powiatu i ludzkości w ogóle. Powodzenia!!!🌹🌼🌹 13:14, 02.03.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

rtrt

5 0

Odczepił się pod hołownie jak rzymkowski pod Kukiza 07:19, 03.03.2021


Pelagia z ul.PerecaPelagia z ul.Pereca

0 2

I co z tego, że się podczepił? Oni wszyscy się gdzieś podczepiają. Ważne że jest fighterem,
prawdziwym macho. A ty co, tylko jęczysz na forum. Weź się lepiej do jakiejś pracy, dobrze?
Panie Bartku niech się Pan nie przejmuje zawistnikami, najlepiej ich wszystkich póki dobry
poziom wody Ochnią do Skandynawi spławić. Bukowicza też. Niech oni się z nimi męczą.
Idę do kur, nara! 10:04, 03.03.2021


Antracja z ul.AszaAntracja z ul.Asza

0 2

Dodać należy koniecznie, pięknym macho. Pokażcie mi ładniejszego radnego, prezydenta, starostę,
posła czy nawet osła. No pokażcie ! Do boju Panie Bartku, o lepsze jutro ! Trzymam kciuki i nie tylko ! 10:14, 03.03.2021


Polska 2023Polska 2023

17 0

Ciekawy bedzie rok wyborczy 2023... 13:14, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MieszkaniecMieszkaniec

11 1

Komitet p. Debicha zmniejsza sie. Wiadomo, że ten tęczowy twór nie miał racji bytu - chodzilo o to, zeby pewne osoby weszły do Rady Powiatu, a potem zaczęły działalność na swoja rękę. 15:32, 02.03.2021


ho hoho ho

21 0

Serenda od sasa do lasa ha ha ha ........ 13:27, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeheHehe

6 0

HeheheheheheHeheheheheheHehehehehehe 21:44, 02.03.2021


A-ZA-Z

22 3

Bliski koniec działalności Pana Hołowni. Pan Bartosz się o to postara. 14:03, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz BukowiczTomasz Bukowicz

26 3

największy powiatowy oszust ,kłamca,manipulant Bartosz Serenda chce zmieniać świat-a to dobre! może niech zacznie od siebie to już będzie ogromna zmiana dla świata. 14:13, 02.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HeheHehe

2 1

Uważaj bo post będzie zabezpieczony i zgłoszony do płokułatuły. A święta już za pasem.... 19:35, 03.03.2021


ciekawaciekawa

0 0

A co to jest płokułatuła ???... 23:18, 03.03.2021


BłądNaStarcieBłądNaStarcie

19 0

Branie kogokolwiek bez rozeznania nie wróży temu przedsięwzięciu sukcesu. 15:23, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MymeMyme

6 0

Dlatego jest wybrany Serenda 15:47, 02.03.2021


ZawiedzionyZawiedziony

20 0

Ruch Hołowni budził moją nadzieję, ale robi się zbyt pojemny. Nie rozumiem i nie zagłosuję. 15:42, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

12341234

23 0

No to Polska 2050 straciła w Kutnie swoją świeżość. Zamiast nowego smacznego dania, stary kotlet. Ludzie mieli zamiar głosować na Hołownię bo to miało być coś nowego. A co nowego dostają? 16:05, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

moje zdaniemoje zdanie

4 0

Ci co mieli głosować na konferansjera to chyba mówiąc potocznie zgłupli. Potok słów , galopada myśli w skrzywionym grymasie twarzy, brak autentyczności i poparcie wsi, to dla was świeżość? Facet gada jak najęty co mu ślina na język przyniesie i co ten co płaci wymaga. 08:04, 03.03.2021


REKLAMA

ZawiedzionaZawiedziona

19 0

Tak bardzo wierzyłam, że Hołownia i 2050 stworzą nową jakość i przyniosą zmiany. Mówił moim głosem.
Kiedyś pan Serenda też zrobił na mnie dobre wrażenie.
Czas mija oczy się otwierają pan S. już wyblakł, a odkąd zaobserwowałam jego profil na FB zmądrzałam 😀
Miałam możliwość podziwiania jego twórczości, zazwyczaj populistycznej, mówię mu "nie, dziękuję". A te jego wrzutki o ważnych wydarzeniach i zdarzeniach światowych i ogólnopolskich, o których trąbią wszystkie media i puchnie FB. Żenada. Każdy wie kto umarł i kto, co osiągnął, ale pan S. musi swoje 3 grosze wrzucić, by zaistnieć.
Obserwując 2050 widzę, że za dużo starych kotów zlatuje się na dobre "jedzonko".
Smutne.
Tak rozbijają się marzenia.
Pan S. pokazał, co umie, a do dowygląda, a 2050 zawodzi moje oczekiwania. Do wyborów 2023 może się wszystko wypalić i znów staniemy przed żałosną decyzją wyboruniejszego zła ☹️

Kiedyś 17:32, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MietekMietek

1 0

Cześć !!!
Au sza la la la mam dwie lewe ręce
Au sza la la la nie mam pieniędzy
Au sza la la la nie mam ochoty
Au sza la la la wziąć się do roboty
Zamiast pracować ja wolę leniuchować
Mama i tato mówią mi
Synu masz lat 53
Najwyższy czas byś skończył szkołę
Inaczej będziesz starym matołem
Mnie taka gadka nic nie obchodzi
Niech życie w szkole marnują młodzi
Au sza la la la mam dwie lewe ręce
Au sza la la la nie mam pieniędzy
Au sza la la la nie mam ochoty
Au sza la la la wziąć się do roboty
Zamiast pracować ja wolę leniuchować
Mama i tato są zmartwieni
Że syn się jeszcze nie ożenił
Że nie ma domu i samochodu
Że się marnuje chłopak za młodu
Ja na ich teksty przymykam oczy
Wolę z kumplami na miasto skoczyć
Au sza la la la mam dwie lewe ręce
Au sza la la la..................................
Przeszedłem koronawirusa, mam przeciwciała. Poznam Panią której nie zależy na moim
mieszkaniu i emeryturze. Pani musi umieć jeździć na rowerze, oraz gotować pomidorową
zupę i najlepiej gdyby miała na imię OLa. Proszę o kontakt poprzez Forum Garsoniera.
No i co Zawiedziona, pogadamy ?
09:49, 03.03.2021


Żeby się tylko wybićŻeby się tylko wybić

13 3

Kiedyś był nijaki rzymkowski podobno też był z Kutna wszyscy oni są tacy sami 17:45, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Gang MarcelaGang Marcela

0 0

Tacy sami
a ściana miedzy nami
Tacy sami

Tacy sami
a ściana miedzy nami
Tacy sami

I nie mów mi nie
Że czasem takie życie się opłaca
Sama dobrze wiesz
Że co dzień tracisz coś co już nie wraca
Samotność to pies
Co kąsa tak bez uprzedzenia
Ja wiem jak to jest...
Znam to przecież, znam, aż do znudzenia


Tacy sami
a ściana miedzy nami
Tacy sami

Tacy sami
a ściana miedzy nami
Tacy sami

P.S. Pozdrawiamy Tomka Bukiewicza. Jesteśmy z Tobą na dobre i na złe. I na zawsze. Trzymaj się mocno. Nie lękaj się. Wypłyń na głębię. I walcz o Prawdę, Światłość i Miłość. Życie to nie jest bajka. Życie to nieustająca walka. Nie zdoła kłamstwo ani fałsz zatrzymać PRAWDY w biegu, nie skrzywi wściekłych łgarzy marsz SOLIDARNOŚCI ściegu... Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to klęska. Kto chce, ten może, kto chce, ten zwycięża, byle chcenie nie było kaprysem ...

Kto z nami ???...
23:13, 03.03.2021


KolKol

4 12

Gratulacje Bartku. Powodzenia 18:34, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Wyborca Wyborca

4 13

Przynajmniej ten gość coś robi wielu mogłoby się uczyć i brać przykład. Są radni którzy nic się nie odzywają albo jak się odezwą to raz na nie wiadomo ile czasu 19:45, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeheHehe

10 0

Co ko konkretnie robi? 21:45, 02.03.2021


LitościLitości

16 0

Pan jest niewiarygodny w mowie i w czynach a właściwie w ich braku.pan swoim postępowaniem sam się ośmiesza.Ciekawe gdzie się pan zapisze w czasie do 2050 roku.Teraz może kółko różańcowe.A Hołownia nic nowego nie wnosi opróczwsi i starych lewaków. 19:45, 02.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

trytry

5 0

Podczepił się pod Hołownię jak Rzymkoski pod Kukiza 07:18, 03.03.2021


??????????

15 2

Niech pan powie dlaczego po wygranym konkursie nie został zatrudniony w gminie Kutno?🤣 19:48, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obiektyw Obiektyw

3 5

Eeech z tego co widać to chyba znów komentarze pisze ten sam polityczny grajdołek i pewnie inni chętni do władzy... 21:44, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HehehHeheh

11 0

Nie pozostaje nic innego, jak tylko popłakać się nad konstytucją..... Porażka 22:01, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmperAmper

6 1

Jedynym który dobrze wjdzie na transferze Bartosza będzie Bartosz. 23:10, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

СумасшедшийСумасшедший

0 5

Он настоящий государственный деятель, можете это видеть, услышать и почувствовать!!!
Он такой же, как Ильич Ленин. Великий человек!!! 👍👍👍 23:20, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Nie zagłosuję bo tycNie zagłosuję bo tyc

8 0

2050 ? CO TO JEST biorą wszystkich jak leci HOŁOWNIA nie wie że mu szykują to co Kukizowi 07:13, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

FalstartFalstart

8 0

Można było się tego spodziewać. Znów będą puste obiecanki, wielkie akcje, a na końcu wielka klapa, no chyba że ci z ruchu Hołowni dadzą się na to wszystko namówić i będą realizować wymyślone na biegu przez BS "projekty". On wymyśli, reszta zrobi. Nikola nie daj się omamić. Niech każdy pracuje na swoje nazwisko. Nie odwalaj roboty za nikogo. Masz pomysł to przekaż plan działania, krok po kroku itd. 07:55, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

serenadaserenada

10 0

A kto tego gościa wybierał do rady powiatu z Hołowni 2050? Przecież startował od Debicha. Kogo on w takim razie reprezentuje jako radny? Kpisz pan z ludzi ? 08:00, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wystylizowanywystylizowany

5 0

Czy ktoś może wytłumaczyć dlaczego taka nazwa Hołownia 2050? Mniemam ,że myślą ,że to będzie rok w którym załapią się na koryto .A łączy ich kapucha nie dobro Polski 08:10, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AmenAmen

6 0

Szansą Hołowni było to, że ludzie widzieli, że to są zupełnie nowe twarze. Jak ludzie zobaczą że to nowe gniazdko starych wyjadaczy, to stanie się dokładnie to samo co wcześniej z Palikotem czy Kukizem. 09:07, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PraktykPraktyk

2 0

Ten radny Marciniak z Krośniewic też jest w tym ruchu Hołowni? Kto z tych radnych powiatowych jest w tym ruchu? 10:16, 04.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NickoNicko

0 0

Czyżby pan Serenda myślał, że uda Mu się taki manewr jak onegdaj panu Rzymkowskimu z Kukizem? 16:42, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NIKTNIKT

0 0

Myślałem coś NOWEGO odmiana, a tu Serenda który z Jońskim rozwalili SLD Kutnowskie , a teraz rozwalą Hołownia 2050. A miała być zmiana. Hołownia 2050 stracił wiele głosów To nie jest moja bajka. 17:20, 18.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%