Zamknij
REKLAMA

Druga tura szczepienia nauczycieli. W Dziewiątce połowa kadry chce się szczepić

13:42, 22.02.2021 | Urząd Miasta Kutna
Skomentuj
REKLAMA

Rozpoczęła się druga tura szczepienia nauczycieli w całej Polsce. Podczas pierwszego podejścia, zabieg przeprowadzany był u pedagogów i pracowników oświaty, którzy już wrócili do szkół i pracują stacjonarnie. Do czwartku (19.02) na szczepienia mogli zgłaszać się nauczyciele, którzy na ten moment pracują jeszcze zdalnie, czyli ci, którzy nauczają w klasach IV – VIII szkół podstawowych, nauczyciele ze szkół średnich, a także wykładowcy akademiccy. Osoby rejestrujące się nie mogły mieć jednak ukończonych 65 lat.

W Kutnie do pierwszej tury szczepień zgłosiło się około 70 procent nauczycieli, wychowawców przedszkolnych i pracowników oświaty. Chęć skorzystania ze szczepionki w drugiej turze zabiegów wyraziło prawie 67% nauczycieli z kutnowskich szkół.

- Największy odsetek nauczycieli zadeklarował chęć przyjęcia szczepionki w Szkole Podstawowej nr 4. Było to prawie 82% chętnych. 72,5% zdecydował się na zabieg w Szkole Podstawowej nr 1. Najmniejszy procent zadeklarowanych nauczycieli był w Szkole Podstawowej nr 9, gdzie gotowość do szczepień zgłosiło nieco ponad 54% wszystkich uprawnionych pedagogów – mówi Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego kutnowskiego Urzędu Miasta.

Warto jednak podkreślić, że we wspomnianej SP nr 9 troje nauczycieli nie mogło przyjąć szczepionki z powodu wieku powyżej 60 lat. W sumie do szczepień zgłosiło się 105 nauczycieli uczących w klasach IV-VIII spośród 158 uprawnionych. Dodatkowo troje nauczycieli, którzy nie zdążyli zgłosić się do szczepienia w pierwszej turze, skorzysta z zabiegu w drugim terminie.

(Urząd Miasta Kutna)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

rodzicrodzic

2 4

A później powiedzą ,że dzieci ich zakażają . 18:36, 22.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dsdsdsdsdsds

3 0

prędzej ty zakażasz... głupotą... 10:51, 23.02.2021


REKLAMA
0%