Zamknij
REKLAMA

Gmina Bedlno: Kłopotliwe pytania radnego Tomasza Ryczkowskiego

14:50, 20.02.2021 | O.R
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj, 19 lutego odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Gminy Bedlno zwołana na wniosek wójta Józefa Ignaczewskiego. Na początku wytłumaczył on jaki jest powód dodatkowej sesji.

- Zwołaliśmy sesję aby zmienić Wieloletnią Prognozę Finansową i dodać zadanie, na które chcemy pozyskać środki z zewnątrz. Dotyczy ono Gminnego Ośrodka Kultury. Złożyliśmy już wniosek na termomodernizację ośrodka kultury i szkoły w Pleckiej Dąbrowie. Natomiast w marcu jest zapowiedziany nabór w Urzędzie Marszałkowskim do  Regionalnego Programu Operacyjnego na inwestycje w instytucjach kultury. Musimy utworzyć takie zadanie inwestycyjne,  żebyśmy mogli po prostu zawnioskować, przygotować dokumentację. Jeśli uda nam się pozyskać fundusze na termomodernizację, zrobimy dodatkowo dachy, szambo, które sprawia duże problemy, schody. W GOKu wyremontowaliśmy, czyli pomieszczenia biblioteczne, natomiast na górze są też pomieszczenia które warto również wyremontować, no i wtedy, że tak powiem, mielibyśmy już ośrodek całościowo ocieplony i odnowiony - mówił wójt J. Ignaczewski. 

Rada Gminy Bedlno podjęła uchwałę o zmianie WPF jednomyślnie. Nieobecny był jedynie radny Mariusz Kantorek.

Następnie rada przyjęła również jednomyślnie uchwałę o udzieleniu pomocy finansowej Powiatowi Kutnowskiemu. Chodzi o częściowe pokrycie kosztów trasy autobusu. 

- Na wniosek mieszkańców i radnych udało nam się dojść do porozumienia z powiatem w sprawie linii Dębowa Góra. Wróciliśmy do tego co funkcjonowało kilka lat temu, kiedy jeszcze był PKS Kutno czyli ten autobus właśnie będzie jeździł przez Ernestynów, Stradzew i jeszcze tam dalej zbiera pasażerów. W związku z tym chodzi o to żeby nasza gmina dofinansowała tę linię. W tym momencie mamy dwa połączenia, które są bezpośrednio z naszego terenu do Kutna - informował wójt. 

Radni gminny przekazali petycję w sprawie zapowiadanych masowych szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 planowanych przez Rząd RP od 2021 roku według właściwości. Rada Gminy Bedlno nie jest uprawniona do rozpatrzenia takiej petycji. 

Rada wyraziła zgodę na przejęcie od Powiatu Kutnowskiego części zadań z zakresu zimowego utrzymania dróg powiatowych w roku 2021. Na podstawie tej uchwały gmina Bedlno wydatkuje kwotę około 5,5 tys. zł na odśnieżanie dróg powiatowych na terenie gminy Bedlno. Radni byli za przejęciem zadań od powiatu.

W punkcie interpelacje i zapytania radny Tomasz Ryczkowski z PiS poprosił o wyjaśnienia do odpowiedzi wójta, udzielonej radnemu, w zakresie nauczania dzieci i uczniów z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

- Trzeciego lutego złożyłem do pana wójta interpelację, dotyczącą tygodniowego wymiaru godzin zajęć indywidualnego nauczania. Jedenastego lutego pan wójt mi odpowiedział też pisemnie i mam kilka pytań odnośnie odpowiedzi. Na drugiej stronie użyliście państwo takiego sformułowania: dyrektorzy szkół z terenu gminy organizują nauczanie indywidualne w porozumieniu z organem prowadzącym, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Na czym polega to porozumienie między dyrektorem szkoły organem prowadzącym? - pytał radny T. Ryczkowski.

- W przytoczonej powyżej kwestii jeśli jest dziecko, które ma potrzebę kształcenia specjalnego, rodzic składa to dyrektora placówki orzeczenie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej ze wskazaniami zajęć. Na podstawie tego orzeczenia jest  składany wniosek do pana wójta czy wyraża zgodę. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji istnieje siatka godzin dla klas I-III, IV-VIII. Dodatkowe godziny umieszcza się wówczas w aneksie do arkuszu organizacyjnego szkoły - odpowiedziała skarbnik gminy Elżbieta Czajka. 

- A czy organ prowadzący może w ramach porozumienia nakazać dyrektorowi zmianę przedstawionego przez dyrektora aneksu do arkusza organizacyjnego szkoły?  Na przykład w porównaniu do poprzedniego roku? - spytał radny.

- Arkusz na następny rok szkolny należy przedstawić do końca kwietnia, jeśli następują zmiany, do sierpnia przygotowuje się aneksy - odparła skarbnik. 

- Kto decyduje o liczbie godzin, dyrektor czy organ prowadzący?

 W orzeczeniu jest wskazane ile dziecko z niepełnosprawnością ma mieć godzin, o tym też mówią odpowiednie przepisy - powiedziała E. Czajka. 

- Na samym początku pisma powołujecie się na Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 roku w sprawie indywidualnego obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci i indywidualnego nauczania dzieci i młodzieży tygodniowy wymiar godzin zajęć indywidualnego nauczania. Na przykład dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej jest od 6 do 8 godzin, dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej od ośmiu do dziesięciu, dla uczniów klas 7 i 8 szkoły podstawowej od 10 do 12, no i dla szkół ponadpodstawowych, to nas nie dotyczy, od 12 do 16. Jestem z Wojszyc i moim rejonem jest Szkoła Podstawowa w Bedlnie, tam jest jedna uczennica w siódmej klasie, i pytałem o te właśnie godziny- mówił radny Tomasz Ryczkowski i wyliczył, iż dziewczynka będąc teraz w siódmej klasie ma mniej godzin indywidualnego nauczania, niż w ubiegłym roku, w stosunku do maksymalnej liczby z rozporządzenia.

- Dyrektor nie może dać mniej niż to co wynika z orzeczenia. Jeśli coś tutaj nie tak, to zapytam pracowników Centrum Usług Wspólnych i panią dyrektor, poproszę też orzeczenia. O ile wiem to były maksymalnie przyznane te godziny - powiedziała skarbnik gminy Bedlno. 

- No nie, rozmawiałam z mamą dziewczynki. Dlaczego nie przyznaliśmy tego maksa? - pytał dalej radny PiS. 

- Zweryfikuję, spojrzę na to, takimi oczami jak pan, nie będę pytać matki, tylko mnie interesuje to co w dokumentach - powiedziała E. Czajka.

Sekretarz gminy Zenon Dąbrowski skomentował, że tak wychodzi, kiedy radni zadają ogólne pytania w interpelacji i gmina odpowiada nie znając intencji pytania. 

-Wystarczyło przyjść, zapytać, byśmy mieli dokumenty wszystkie i wyjaśnili pewnie sprawę. A tak są takie niedomówienia - powiedział sekretarz.  

- Wiele razy tak było, że ustalaliśmy wspólne rozwiązanie na komisji wspólnej, a potem było co innego robione - skwitował radny Tomasz Ryczkowski.

Do sprawy wrócimy po szczegółowych wyjaśnieniach wójta J. Ignaczewskiego. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (52)

FerynkaFerynka

14 5

Trudne pytania dla władzy, a ludzie muszą dawać sobie radę. 16:10, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GitGit

8 4

A czy zostały zachowane odległości w związku z reżimem sanitarnym? Na zdjęciu wydaje się, że siedzą jeden obok drugiego. I cyk zgłoszenie do sanepidu za narażanie życia i zdrowia 16:15, 20.02.2021

Odpowiedzi:6
Odpowiedz

SanepidSanepid

7 11

Puknij się w głowę człowieku.. oni wypełniają swoje służbowe obowiązki i wszędzie w powiecie, w gminach się sesje odbywają,
Ale w Gminie Bedlno jak zawsze problem, nikomu nie dogodzisz.. Radni to niech się wezmą za robotę, bo pieniazki to jest komu brać, a robić nie ma komu, po co pisać jakieś pisma skoro wójt jest w gabinecie i można go zapytać.. nie rozumiem takiego postępowania pod publikę, widzę jest parcie na szkło, powodzenia, nie jestem z tej gminy ale obserwuje od wielu lat, ludzie chcieli zmiany i dlatego wybrali innego wójta, ale myślenie i postępowanie zostawili chyba w średniowieczu.. sesje korespondencyjne złe, teraz normalne tez zła... tragedia chyba współczuje obecnemu wójtowi za użeranie się z takim ludźmi.. 18:03, 20.02.2021


OtOt

10 4

Kempa powiedziała co wiedziała. 20:37, 20.02.2021


Sanepid popieramSanepid popieram

6 8

Wreszcie pojawiają się ludzie, którzy to zauważają... tanie zagrywki radnych żeby się wypromować 22:27, 20.02.2021


MieszkaniecMieszkaniec

12 3Żadna zmiana nie nastąpiła ! Miało być rozliczenie,, poprzedniej ekipy" . I co?:
Woda - nie nadaje się do picia ,
drogi - były w fatalnym stanie i są ,
oświetlenie gminy - brak,
jakość obsługi urzędniczej i nie tylko - nie uległa zmianie...
Audyt wykazał braki 750 000 zł i co i ,,kiszka". Nikt nic z tym nie zrobił , a powinien wyjaśnić sprawę :
Wójt , Przewodnicząca -nota bene wykonująca zawód zaufania publicznego , Komisja Rewizyjna , Radni , oczywiście Skarbnik, bo jest do tego powołany.
Z tej zmiany , skorzystał tylko,, królik i znajomi królika "zatrudnieni na intratnych ,dobrze opłacanych stanowiskach , no i jeszcze spokój ducha i gwarancję nietykalności niektórzy urzędnicy.
,,Sanepid" musisz wiedzieć , że dzieci , bieda ludzka , ludzie starsi i zwierzęta są cichsze im bardziej się Je krzywdzi... ,gdyby nie Radny Ryczkowski i inni odważni Radni , to mnóstwo bulwersujących spraw dotyczących Gminy Bedlno nigdy by nie ujrzało światła dziennego.
.
08:39, 21.02.2021


Do SanepidDo Sanepid

4 7

Obowiązki służbowe? A z kim mają ten stosunek służbowy? Sam się pier.dolnij i to porządnie. Wszędzie potrafią rozstawić ławki/ stoły aby zachować wymagane odległość. W powiecie cześć radnych łączy sie zdalnie. A tu zauważyłem dwie osoby z niepoprawnie założoną maseczką, takie zachowania narażają innych. 08:45, 21.02.2021


Do SanepidDo Sanepid

2 1

W tej gminie wiele spraw bylo ustnie zglaszanych i nic z tym sie nie robi. Dopiero jak sie pismo napisze i media sie tym zajmą to niektorzy biegunki dostają. Ludzie czekali na zmianę władzy i zmienil sie Wojt gminy i wiekszosc w Radzie. Niestety "doradcy" i większość urzędników została. 11:33, 22.02.2021


PanienkaPanienka

11 13

Gdyby radny umiał normalnie rozmawiać i pytać to by nie nie było takich śmiesznych sytuacji, radny chyba zrobił profesurę z matematyki haha wstyd na cały powiat
Panie radny wystarczy iść do urzędu i zapytać, a zachowywać się jak gówniarz 18:12, 20.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

EliEli

10 11

Dokładnie, radny cały czas tak postępuje.
Udaje dobrodusznego a tak naprawdę chce poróżnić ludzi, typowe zachowanie pisowca. Ludzie nie dajcie się nabrać ! 18:57, 20.02.2021


oloolo

11 7

Do pięt Panu Radnemu nie dorastasz 19:15, 20.02.2021


Do EliDo Eli

9 6

Przecież Jożik i Andżej to PisBis , ? 08:47, 21.02.2021


EsteEste

13 11

Dobrze, ze ktoś to wreszcie zauważa.
Ten radny często dla poklasku wprowadza ludzi w błąd. 19:02, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RozsądnyRozsądny

14 7

Panienko., wstydzić to się powinni w Gminie, że oszczędzają na dzieciach, a nowych kierowników od spraw zbytecznych, to zatrudnią co chwilę. W gminie Bedlno to jak jakiejś sprawy nie upublicznisz, to zamiotą pod dywan.
19:11, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RozsądnyRozsądny

13 8

A z czym wprowadził w błąd, bo jestem bardzo ciekawy? Łatwo się rzuca takie hasła, żeby kogoś zdyskredytować 19:13, 20.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Rozsądniejszy Rozsądniejszy

5 10

Rozpowiada o przetargach, które nigdy nie miały miejsca a gdy prawda wychodzi na jaw nie pisze sprostowania bo to już mu nie na rękę. PR godny pisu 22:30, 20.02.2021


MieszkaniecMieszkaniec

15 8

Skoro radny jest gowniarzem i wprowadza ludzi w blad. To niech dorosli radni powiedza, ile wynosily nagrody na swieta dla urzednikow. 19:22, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TT

12 7

Nagrody. podwyżki. Tylko to sie dzieje ? Otwórzcie ten urzad może ? 20:41, 20.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HohohoHohoho

12 7

Same podwyżki. Podwyżka podatków dla mieszkańców podwyżka wynagrodzeń dla urzędników. Ho ho ho. Na bogato. A kiedy obietnice przedwyborcze będą zrealizowane? Oszczędna gmina ? 20:46, 20.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Hi HiHi Hi

7 3

Tylko patrzeć, jak Wójtowi, sekretarzowi i pani skarbnik pensję podwyższą i będzie jak za starych, "dobrych" czasów poprzedniej władzy. 08:20, 21.02.2021


HaHa HaHa

10 2

Jest jeszcze lepiej , bo tamtego wójta tylko w gminie i na radzie kobiety broniły , a tego jeszcze na FB ;) 08:43, 21.02.2021


HOOOHOOO

1 2

A takie piękne stare dobre czasy były za poprzedniej władzy. Szkoda gadać. 15:15, 21.02.2021


MieszkaniecMieszkaniec

11 3

A pan z Wrocławia nadal nie przyjeżdża na sesje ? Ale honoru brak żeby zrezygnować? 06:54, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

RodzicRodzic

14 2

"(...) nie będę pytać matki, tylko mnie interesuje to co w dokumentach - powiedziała E. Czajka." Gratulacje dla pani skarbnik "ludzkiego" oblicza i "otwartości" na głos mieszkańców. Tylko pamiętajcie, że to nie dokumenty będą głosować w wyborach na wójta i radnych, tylko ta matka, a koniec kadencji zbliża się wielkimi krokami. 07:52, 21.02.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

FaktFakt

8 0

Trzeba być matką żeby zrozumieć 19:51, 21.02.2021


МАДМАНМАДМАН

1 0

Известно что все мамы желают своим детям добра, но лучшие на свете - это моя мама и
Марианна Bachmeier. Странная женщина этот Чибис, очень странная ...Жалко, жаль ...!
22:34, 21.02.2021


PrzyjacielPrzyjaciel

3 0

A czy w radzie to są radne, ktore są matkami czy są same bezdzietne panny? 12:48, 22.02.2021


OjciecOjciec

5 0

Proszę nie stygmatyzować bezdzietnych panien, bo wrażliwość na krzywdę ludzką nie zależy od tego, czy jest się stanu wolnego, czy jest się mężatką, od ilości posiadanych dzieci, ale od tego, czy jest się człowiekiem, czy nieczułym s... synem 13:01, 22.02.2021


CiekawskiCiekawski

8 2

A mnie ciekawi, czy ten organ prowadzący w końcu może czy nie może nakazać dyrektorowi zmianę przedstawionego aneksu do arkusza organizacyjnego szkoły, bo pytanie było konkretne, a odpowiedź taka jakaś wymijająca. 07:59, 21.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hi HiHi Hi

7 1

Ciekawski, z choinki się *%#)!& życia i urzędów nie znasz i nie kumasz, że jak nie może, to i tak może, bo to organ prowadzący. Tu naciśnie, tam zasugeruje, postraszy, że za dużo szkół w gminie i trzeba którąś zlikwidować i "biedny " dyrektor "sam" dojdzie do "właściwych" wniosków i sam zmieni wszystko, żeby było po myśli Gminy. Nauczyli się tego od poprzedniej władzy. 08:14, 21.02.2021


ZmartwionyZmartwiony

7 7

Szkoda mi dyrektorki z Bedlna. Jak znam życie, zrobią z niej w Gminie teraz kozła ofiarnego z powodu tego całego zamieszania., a ona Bogu ducha winna. 08:28, 21.02.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Co?Co?

9 0

Dyrektorka z Bedlna rozumu swojego nie ma , przepisów nie ogarnia , wrażliwości pozbawiona , czy zwykłej ludzkiej przyzwoitości , że nie wie jak powinna postąpić? Boże widzisz i nie grzmisz! 08:53, 21.02.2021


oloolo

6 0

Zacznijmy od oszczędności w szkole
.Etat dozorcy zbędny, ponieważ kadra dyr jest juz od 5.30 do godz 20.00. 11:04, 21.02.2021


!!!? !!!?

8 0

Qźwa!!! Rodziny to Ona nie ma? 11:35, 21.02.2021


LegalLegal

10 2

Panie Dąbrowski ,tu nie o intencje chodzi , tylko o potrzeby dzieci zabezpieczone przepisami prawa .
Jeżeli Pan tego nie ogarniasz ,to zmień sobie Pan pracę wg Pana kompetencji , wracaj do ,,Swoich" . 09:04, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz RyczkowskiTomasz Ryczkowski

15 7

Negatywne komentarze na tym forum skierowane pod moim adresem przypominają mi wypowiedzi niektórych urzędników wypowiadających się na Sesji. Poza tym dochodzi do tego wszystkiego nienawiść do PiSu.
W związku z tym, że komentujący nie podpisują się swoimi nazwiskami to nie będę się odnosić do tych wypowiedzi.
Niech komentujący napiszą konkretnie o jaki przetarg chodzi? O odśnieżanie? Ja powiedziałem tylko to, co przekazał mi Pan Wójt. A to, że koncepcja się potem zmieniła, to już nie moja wina.
P.S.
Niby ja nie umiem rozmawiać? W zeszłym roku rozmawialiśmy o wejściu drugiej jednostki (dokladnie OSP Pniewo) do KSRG. Większość radnych twierdziła, żebyśmy poczekali. Sprawdzimy, ile nas będzie kosztować obecność w KSRG OSP Wola Kałkowa i wtedy podejmiemy decyzję o wejściu. W pierwszej połowie lutego 2021 zostało podpisane porozumienie, dotyczące wejscia OSP Pniewo do KSRG. I pytanie, dlaczego nie poinformowano o tym radnych z PiS: Adama Gajewskiego, Pana Stanisława Gajewskiego i mnie. Dowiedzieliśmy się z Facebooka o tej decyzji Pana Wójta. I Wy, Szanowni Urzędnicy sie potem dziwicie, że piszemy pisma, ze na Sesji zadajemy pytania? Macie odpowiedź. Pozdrawiam🙂
09:10, 21.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

МАДМАНМАДМАН

2 0

Всего наилучшего в твоей работе для коммуны вся деревня желает!!! 15:45, 21.02.2021


hahahahahaha

10 7

BIEDACZEK, nie jego wina, nienawiść do pisu, pisowcy niepoinformowani hahahaha dooooobryyyy polityk, ludzie już powoli otwierają oczy na takie manipulacje, skończą się wasze propagandy, wkrótce 18:09, 21.02.2021


PanienkoPanienko

12 6

Jeżeli pytań nie sformułujesz na piśmie i nie zadbasz o potwierdzenie w Dzienniku Podawczym , to urzędnicy Ciebie i Twoje pytania mają serdecznie w dopie .
Jedynie interpelacje zmuszają ich do odpowiedzi i działania, ale ostatecznie i tak kluczą i nie załatwią sprawy.
Jeżeli tego nie kumasz to , odłącz się od tego układu ,wyjdź z domu albo zacznij samodzielnie myśleć? 09:41, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Tomasz BukowiczTomasz Bukowicz

11 8

najgorsze w polityce to być klakierem,przyklaskiwać władzy bo znalazło się przy niej przez przypadek nie mając nic merytorycznego do powiedzenia.brawo dla radnego Tomasza.warto wspomnieć że radny nie pobiera diety. 11:34, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

22

8 7

Mam wrażenie że oni wciąż sie uczą i nadal nic nie ogarniają. Szkoda gminy. 17:03, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NoNo

10 7

Zarobki wyższe niż kiedyś. Nagrody wiecznie wypłacają. Zwiększone zatrudnienie, etatów natworzono. Gmina zamknięta. Komisja rewizyjna milczy. Świetnie. 17:06, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HejHej

9 1

Tę wspaniała sytuację zawdzięczamy anżejowi. Jemu podziękować. Policjantka, listonosz. No Oo. 17:11, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

Monika.Monika.

0 5

Cześć panowie, mam na imie Monika 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje gorące zdjęcia ;) http://panieonline.pl/monia89 19:02, 21.02.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

МАДМАНМАДМАН

0 0

И нужно уметь ездить на велосипеде, или не обязательно ...???😭 07:56, 23.02.2021


SzacunekSzacunek

11 0

Szacunek dla Matki, że walczy o przyszłość i godność Swojego Dziecka. BRAWO! 20:35, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MieszkankaMieszkanka

10 8

Radny Tomek Ryczkowski mówi jak jest👍👍👍 21:24, 21.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

praojciec Oerterpraojciec Oerter

5 2

Ostatnio znowu zacząłem słuchać Kaczmarskiego. Niewiarygodne jak jego piosenki odzwierciedlają dzisiejszą rzeczywistość pod panowaniem PiSokomuny. Zwłaszcza "Mury"...
Pozdrawiam znającą smak szczęścia, niezwykle znakomitą komentatorkę Renię.
Wszystkim życzę duuużo zdrowia, roztropności, odwagi i męstwa.
Wyłączcie telewizory !!! Włączcie myślenie🔥🔥🔥💩💩💩❤️❤️❤️👍👍👍 10:30, 22.02.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

1111

3 2

Tak jest! 11:15, 22.02.2021


МАДМАНМАДМАН

0 0

Я, в свою очередь, слушаю группу Ленинград с незаменимым ,, Шнуром" и их песни ,,Точка''
и ,, Пираты XXI века ". Там тоже все отлично !!! С уважением, Миготкu, она милая женщина❤️.
Не читайте KCI и пейте много водки🔥🔥🔥💩💩💩👍👍👍. 05:14, 23.02.2021


So£tysSo£tys

7 6

Teraz beda probowali zrobic z radnego Tomasza Ryczkowskiego👍 pieniacza, a z dyrektorek szkół kozły ofiarne, ktore we wnioskach składają prośbę o mniejsze liczbe godzin😡 11:52, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dffdfdfddffdfdfd

1 0

W Kutnie jest podobnie - trzeba wszystko wymuszać na dyrektorach to co się dzieciom niepełnosprawnym należy (mimo, że dostają duże dotacje dla takich dzieci). Pewnie nie chcą podpaść organom prowadzącym dlatego idą po najmniejszej linii oporu... 13:42, 22.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%