Zamknij
REKLAMA

Chciejmy dostrzegać, zobaczyć. Stop przemocy!

17:00, 30.09.2020 | MOPS w Kutnie
Skomentuj Obraz press ? and ? z Pixabay
REKLAMA

STOP PRZEMOCY! Co roku 2 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.

Przemoc nie zna płci, wieku, sytuacji ekonomicznej, klasy społecznej, miejsca zamieszkania, kultury. Nieprawidłowe wzorce społeczno-kulturowe, złe nawyki wychowawcze, dysfunkcje w rodzinie utrudniają i pogłębiają problem, przez co zjawisko przemocy rozprzestrzenia się i zostaje niejednokrotnie dziedziczone. Ofiarami przemocy najczęściej padają kobiety i dzieci.

Przemoc nie zawsze jest widoczna, a to że czegoś nie dostrzegamy, nie oznacza, że nie istnieje. Bądźmy uważni, pamiętajmy, że brak reakcji może doprowadzić do tragedii. Przemoc w rodzinie jest przestępstwem i nic jej nie usprawiedliwia!

- Każdy, kto jest świadkiem przemocy ma moralny i prawny obowiązek reagowania,przekazywania informacji do instytucji do tego powołanych tj. Policji, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie - informuje Bożena Budnik, dyrektor MOPS w Kutnie.-  Zapewniamy, że każda wiadomość jest szczegółowo sprawdzana i podejmowane są odpowiednie działania w kierunku ustania przemocy i poprawy relacji w rodzinie.

Jeśli zauważysz coś niepokojącego, nie zwlekaj, zgłoś: Policja 997 ( połączenie bezpłatne) MOPS 24/ 2534446 lub 24/ 2537847 w godz. 7.30- 15.30 email : sekretariat@mops.kutno.pl

-chciejmy dostrzegać, zobaczyć

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc do Miejskiego Ośrodka Pomocy SpołecznejwKutnie lub odwiedzając stronę internetową Ośrodka.

(MOPS w Kutnie)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA