Zamknij
REKLAMA

Jak posłowie z naszego okręgu głosowali w sprawie Piątki dla zwierząt?

14:14, 18.09.2020 | O.R
Skomentuj Obraz zoosnow z Pixabay
REKLAMA

W piątek Sejm uchwalił nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.

Nowelizacja wprowadza m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra z wyjątkiem królika. Nowela przyznaje prawo do rekompensaty z budżetu państwa z tytułu zaprzestania chowu lub hodowli zwierząt futerkowych. Przepisy dotyczące zakazu hodowli zwierząt na futra mają wejść w życie po upływie 12 miesięcy od ogłoszenia noweli.

Zgodnie z nowelą ubój rytualny ma być możliwy tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych; kwalifikacje osób uprawnionych do uboju rytualnego, jego warunki i metody określać ma w drodze rozporządzenia minister rolnictwa w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych. Podmiotom wykonującym ubój rytualny ma przysługiwać rekompensata z budżetu państwa z tytułu ograniczenia lub zaprzestania tej działalności.

Nowelizacja wprowadza też zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych i usuwa cyrki z listy podmiotów, które mogą sprowadzać zwierzęta z zagranicy.

W nowelizacji zmienione zostały ponadto definicje "kota rasowego", "kojca" i "kolczatki".

Uchwalone w piątek przepisy zakazują trzymania zwierząt domowych na uwięzi na stałe oraz używania kolczatek, zaś w przypadku tymczasowego uwiązania długość uwięzi musi wynosić minimum 6 m i zapewniać zwierzęciu korzystanie z powierzchni co najmniej 20 m.kw. Nowela zabrania trzymania zwierząt domowych na uwięzi dłużej niż 12 godzin w ciągu doby.

Nowela określa również warunki trzymania zwierząt w kojcu, w zależności od wysokości zwierzęta w kłębie. Dla zwierząt o wysokości do 50 cm w kłębie, powierzchnia kojca nie może wynosić mniej niż 9m kw. W przypadku zwierząt o wysokości od 51 do 66 cm w kłębie, powierzchnia kojca musi wynosić co najmniej 12 m kw. Powyżej 66 cm wysokości zwierzęcia w kłębie, powierzchnia kojca nie może wynosić mniej niż 15 m kw.

Wśród nowych przepisów znalazł się także zapis, że opiekę nad bezdomnymi zwierzętami realizują gminy oraz organizacje społeczne, zajmujące się statutowo ochroną zwierząt, działające nie dla zysku. Przepisy nakładają też na lekarzy weterynarii obowiązek kontroli schronisk dla zwierząt raz na kwartał. (PAP)

Jak głosowali posłowie z naszego okręgu wyborczego, którzy żywo interesują się sprawami naszej lokalnej społeczności i jakie mają zdanie na temat nowych uregulowań prawnych o ochronie zwierząt?

Posłanka Agnieszka Hanajczyk (Koalicja Obywatelska)

Jestem ogromną miłośniczką zwierząt. Mam dwa psy, trzy koty. Czwórkę moich podopiecznych adoptowałam ze schroniska. Od początku pracuję w parlamentarnym zespole przyjaciół zwierząt, byłam jego wiceprzewodniczącą. Już w ubiegłej kadencji przygotowaliśmy projekt zwiększenia ochrony praw zwierząt. Wtedy nie wszedł on do prac. Zabrakło ponad politycznej zgody.Ta kwestia dzieli wszystkie ugrupowania, ale wydaje się, że tym razem uda się osiągnąć większość.Teraz jest szansa i ja bardzo mocno liczę, że uda się ją wykorzystać. Nie wszystko powinniśmy przeliczać na pieniądze. A już na pewno nie życie, dobrostan zwierząt.Takie rzeczy jak futra, zwierzęta w cyrkach to przeżytek, to pieśń przeszłości i naprawdę szukanie argumentów za utrzymaniem dotychczasowej polityki jest niezrozumiałe.Człowieczeństwo mierzymy m. in. skalą empatii. Miarą postępu cywilizacji jest nie tylko rozwój cyfrowy, ale też odejście od praktyk, które nie pasują do obecnych czasów. Będę oczywiście głosowała za wszystkimi zmianami, które doprowadzą do zwiększenia ochrony zwierząt w Polsce.

Martyna Stasiak, asystentka posłanki A. Hanajczyk: Koniec z zarabianiem na cierpieniu zwierząt. Mam nadzieję, że się uda. Trzymajmy za to kciuki. Cieszę się, że Poseł Agnieszka Hanajczyk głosowała za.

Poseł Dariusz Joński (Koalicja Obywatelska). Z posłem KO rozmawialiśmy wczoraj w przerwie posiedzenia Sejmu, deklarował, że będzie głosował za ustawą, choć wątpliwości budzi sposób procedowania ustawy. .

- To niestety ustawa w stylu PiS, przyjmowana na kolanie, w sposób skandaliczny z dnia na dzień. Idea jest szczytna ale diabeł tkwi w szczegółach. W trakcie rozmów w komisji pojawiło się wiele wątpliwości, takich jak skąd będą wypłacane rekompensaty dla przedsiębiorców wygaszających hodowle zwierząt futerkowych, w jakiej wysokości, krótkie vacatio legis ustawy, kwestie uboju rytualnego. Jestem za pogłębioną pracą jeśli chodzi o każdą ustawę, a tym bardziej jeśli chodzi o zwierzęta. Zgłaszałem poprawkę aby wpisać tam zakaz używania koni w dojeździe do Morskiego Oka, Koalicja Obywatelska składała poprawki dotyczące czipowania zwierząt i inne - mówił  poseł Dariusz Joński.

Posłanka Paulina Matysiak (Lewica) głosowała za nowelizacją ustawy. O tym dlaczego mówi na nagraniu.

Poseł Tomasz Rzymkowski (Zjednoczona Prawica) głosował przeciw ustawie.

- Głosowałem przeciw, ponieważ żadna z kluczowych spraw nie została w drodze prac legislacyjnych poprawiona. Jestem przeciwnikiem zakazu uboju rytualnego w eksporcie, bo to uderza bardzo poważnie w polskie rolnictwo, nawet to bez zwierzęce czyli rolnictwo paszowe. Jestem też przeciwnikiem łamania konstytucji, bo ten przepis dający możliwość stworzenia swoistej IRCHy, czyli inspekcji robotniczo-chłopskiej , jakieś ZOMO dla zwierząt, które będzie mogło wchodzić każdemu do domu, gospodarstwa to złamania prawa do poszanowania własności i prywatności. Człowiek czy ma zwierzę czy go nie ma będzie w asyście policji będzie przesłuchiwany, kontrolowany przez ludzi, którzy nie muszą mieć absolutnie żadnego wykształcenia w zakresie zootechniki czy weterynarii. To rzecz niebywała, niespotykana nigdzie na świecie. Jeśli chodzi o hodowlę zwierząt futerkowych nie budzi to we mnie jakiś emocji, bo to branża schodząca, kończąca się. Moim zdaniem można było na ten temat rozmawiać, gdyby ta ustawa ograniczyła się do przepisów związanych z łańcuchami i innymi kwestiami, to zagłosowałbym za. Natomiast w sytuacji bardzo poważnego uderzenia w branżę mięsną i eksport mięsa do krajów islamu i kwestia naruszania czyjej prywatności dana lewackim aktywistom - to tutaj mówię stanowcze NIE - powiedział nam poseł Tomasz Rzymkowski.

Poseł Tadeusz Woźniak (Zjednoczona Prawica), najstarszy stażem parlamentarzysta w tym gronie głosował również przeciw ustawie zaproponowanej przez kolegów z Prawa i Sprawiedliwości.

- Byłem przeciw ustawie w głosowaniu końcowym, wcześniej głosowane było wiele poprawek mniejszościowych i tutaj nasze głosowania były spójne, mówię tu o Klubie Prawa i Sprawiedliwości. Kiedy odrzucono poprawki Solidarnej Polski, nasi koledzy z PiS nie zgodzili się aby je przyjąć. Obie z naszych poprawek były zaopiniowane negatywnie przy równej liczbie głosów w komisji rolnictwa a dotyczyły wizyt organizacji w gospodarstwach. Nie mogliśmy pozwolić aby ludzie zakładali stowarzyszenia aby potem lustrować gospodarstwa i nieruchomości. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że ktoś o niecnych zamiarach pod przykrywką działalności pro zwierzęcej zakłada takie stowarzyszenie i dokładnie penetruje w zupełnie innym celu nieruchomości. To jest bardzo niekorzystne społecznie. Druga sprawa to bardzo krótkie vacatio legis ustawy od 3 do 12 miesięcy w różnych jej artykułach. To zbyt krótki termin na wygaszenie hodowli zwierząt futerkowych. Ale nie tylko chodzi o te zwierzęta, chodzi też o ubój rytualny. Nikogo on nie razi jeśli chodzi o potrzeby Polski, ale razi jeśli chodzi o eksport do Izraela czy krajów arabskich. Ten rynek po prostu nam teraz odpadnie. Proszę zwrócić uwagę, że jeśli my Polacy przestaniemy hodować bydło i drób, które są eksportowane i nasz rynek się niesamowicie skurczy, natychmiast w to miejsce ktoś za granicą będzie te zwierzęta hodował, ubijał i wysyłał na te rynki. Nie może być owczego pędu w jakiejkolwiek sprawie, zabiegaliśmy o refleksję w komisjach.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (44)

Brawo PiS i KOBrawo PiS i KO

18 3

Rzymkowski i Woźniak żegnają się z PiS? Rzymkowski jako poseł tej partii zostanie zawieszony w prawach członka, a Tadziu jako SP wywalony z koalicji? Ale jaja... Ogólnie to brawo PiS i KO za głosowanie ZA ustawą! 14:45, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

majkamajka

7 4

Rzymkowski ostatecznie nie zagłosował jak trzeba, poprostu kłamie 14:58, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

majkamajka

2 0

Trzeba to zweryfikować 15:01, 18.09.2020


majkamajka

8 8

Panu Posłowi Rzymkowskiemu należą się przeprosiny ode mnie - zagłosował jak trzeba. Brawo! 15:12, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UnforgivenUnforgiven

11 12

czyli mam rozumieć że panie Hanajczyk ,Marysiak i Stasiak to wegetarianki które chodzą w plastikowych butach,spodnie przepasają sznurkiem od snopowiązałki a etui do telefonów mają z gazety? 15:19, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AlekAlek

5 7

Tak wyglądają ,że chyba już to noszą. A czy we Francji nie powinni zabronić jedzenia żab i ślimaków bo przecież to też mięso. Tam niech protestują nawet w żółtych kamizelkach. 16:31, 18.09.2020


mieszkaniec mieszkaniec

10 13

Brawo pani posłanko Matysiak, Kutno jest dumne! 15:40, 18.09.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

kutnianinkutnianin

13 1

A z powodu czego to Kutno jest dumne? Cóż takiego ta w/w posłanka zrobiła dla Kutna? 16:23, 18.09.2020


Precz Precz

11 2

Mów w swoim imieniu, a nie Kutna. Ja tam z jej coloksztaltu działalności dumny nie jestem a z Kutna jestem. 20:46, 18.09.2020


mieszkankamieszkanka

6 1

Kutno to jest dumne chyba z powodu wszechobecnego brudu , psich odchodów , ściętych drzew i zabetonowania. Może ty by się posłanka zajęła, co? 09:11, 20.09.2020


tonitoni

9 5

HERSZT z Nowogrodzkiej wymachuje brzytwą -wal się gościu mówią Rzymkowski i Woźniak. 16:23, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Tak pytamTak pytam

3 1

Herszt z Nowogrodzkiej? A panowie posłowie to bohaterowie? Przecież nikt nie kazał jednemu z nich należeć do ugrupowania wchodzącego w skład koalicji rządzącej, a drugiemu przed wyborami wskoczyć na listy PiS- u. Kto tu komu robi wodę z mózgu? 20:10, 19.09.2020


gdzie jeszcze przyjmgdzie jeszcze przyjm

13 2

Gdzie teraz przejdzie ten od poseł co wdrapał się na plecach Kukiza , przeszedł do PiS a teraz gdzie? 16:25, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ternoterno

4 10

Aby postawić się capo di tutti capi to trzeba mieć jaja jak Woźniak i Rzymkowski. 16:33, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RozbawionyRozbawiony

8 1

Przecież nikt im nie kazał wchodzić na listy układane zgodnie z jego intencją. Trzeba było się wtedy postawić:-))))) 00:13, 19.09.2020


terezatereza

6 6

Za odwagę Order Afganistanu dla Rzymkowskiego i Woźniaka - reszta to plewy. 16:34, 18.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HehHeh

5 1

Jaki order? Chyba z kartofla!:-))))) 16:30, 21.09.2020


serdyserdy

5 2

Ci głosowali za - to głosowali ale się nie uśmiechali, a Ci co przeciw- to głosowali w duszy płakali, a wszystko tak dla picu i pod publiczkę. A niech się ciemny lud ucieszy. Może nie zauważą że "MY PANY" rozdajemy społeczne pieniądze swojakom. 17:50, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

timitimi

2 3

SIERMIĘŻNY KOCUR z Nowogrodzkiej pręży grzbiet - aby mu jeno żyłka *%#)!& nie walnęła. 18:26, 18.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

sir Awruk sir Awruk

0 1

To nie ja byłem Ewą, to nie ja skradłem niebo...

Czego może chcieć od życia taki gość jak ja
Nikt już z tego co ktoś zbił nie wymyśli szkła
Może w niebie zrobią błąd i w natłoku spraw
To co szło do innych stron
raz przypadnie nam

Czego można chcieć i kto może nam coś dać
Czasem rzucą parę rad, a sklep pęka w szwach
Kupić chcesz, gotówka jest nie masz czasu stać
Złapie je emeryt choć swoich dosyć ma

Czego może chcieć od życia taki gość jak ja
Ludzi których sam ciągle w sercu ma
Czasem w nocy kilka godzin kręci osiem cyfr
Głos przez setki mil, nie to już nie ty

Czasem myślę jak się skończy ten nasz ziemski start
Czy zbudzimy kiedyś się a w koło będzie raj

Wypijmy za błędy, za błędy na górze
Niech wyjdą na dobre zmęczonej naturze
Wypijmy za błędy, za błędy na górze
Niech wyjdą na dobre zmęczonej naturze
Wypijmy za błędy, za błędy na górze
Niech wyjdą na dobre zmęczonej naturze
Wypijmy za błędy, za błędy na górze
Niech wyjdą na dobre zmęczonej naturze
Wypijmy za błędy.....

Jaka róża taki cierń..... Jaka zdrada taki gniew..... Jaki kamień taki cios.....
Nie dziwi nic.....
Nawet to co jest..... Prawda ???... Dobranoc Zbuntowane Aniołeczki! Dobranoc! 23:48, 18.09.2020

Odpowiedzi:10
Odpowiedz

OdOd

1 1

Gościu, nie zawracaj doopy 20:12, 19.09.2020


kotek psotekkotek psotek

1 1

Brawo "Od" !?... Jesteś *%#)!& Tak trzymaj... Piosenka dla Ciebie...

Złap mnie za rękę
Na koniec mapy zabierz mnie
Przynieś mi tęcze
Ja z Tobą znowu latać chce
I poruszamy znów powietrze
Gdy razem rozpędzamy się
Dotykiem zaginany przestrzeń
Mamy co chcemy
Siebie mamy więc

W tym całym zwariowaniu serc
I w całym tym szaleństwie dobrze wiem
Nie zatrzyma nas już nic

Rozpędzeni prosto w stronę słońca
Zatraceni w sobie tak bez końca
Zaliczamy dziś te wszystkie stany
Bez grawitacji pędząc w nieznane
Mruknij a pofruną szyby z okien
Rozpalamy znowu tu nasz ogień
Każda chwila jest wiecznością,
Kiedy miłością podbijamy kosmos

To takie proste
Kochamy każdy dzień i noc
Żyjemy mocniej
I ciągle uciekamy stad

W tym całym zwariowaniu serc
I w całym tym szaleństwie dobrze wiem
Nie zatrzyma nas już nic...

00:20, 20.09.2020


OdOd

1 1

Nie masz nikogo bliskiego komu mógłbyś te piosenki śpiewać? Ani żony/męża, ani matki czy ojca, nawet sąsiadki? Bardzo, bardzo Ci współczuję, ale, proszę, nie zadręczaj czytelników. Napisz coś od siebie, coś swoimi słowami. 07:12, 21.09.2020


Zbuntowany AniołZbuntowany Anioł

0 0

"Od" jak Ci to przeszkadza to zwyczajnie nie czytaj... Ma je komu śpiewać, ma... Ale faktycznie tu się z Tobą zgodzę, mógłby sam choć raz napisać coś od siebie , coś płynące z głębi serca... coś co sprawi, że odlecę i nie będę chciała wrócić... 07:35, 21.09.2020


kotek psotekkotek psotek

0 1

"Od"!... Słuchaj no Ty!...

"Je­że­li nie lę­kasz się pie­śni
stłu­mio­nej, zło­wro­giej i głu­chej,
gdy ser­ce masz mężne i je­śli
pieśń ko­chasz swo­bod­ną - po­słu­chaj"...:

"Przebrzydła szumowino, pachołku moskiewski,
Ty farbowana świnio, marszałku k.u.r.e.w.s.k.i,
Chamie zbuntowany, zatęchła sklerozo,
Gnoju zasmarkany, ty zdrajco ZOMOZO.

Gnido zarzygana, jadowita mendo,
Ty kukło gówniana, kacapski przybłędo.
Tchórzu zafajdany, ropiejący strupie,
Padalcu rozdeptany, ty wrzodzie na doopie.

Ty diabelskie łajno, ty *%#)!& żołdaku,
Ty k.u.r.w.o sprzedajna, ty rusku zupaku,
Wypierdku Breżniewa, ty ślepy pedale,
Kurduplu tępogłowy, ty *%#)!& bęcwale

Ty skunksie śmierdzący, pluskwo zasuszona,
Wrzodzie ropiejący, ty małpo zielona,
Ty strachu na wróble, zboczony sadysto,
Judaszu za ruble, tępawy marksisto.

Ty pało gumowa, wredny okupancie,
Zakało narodowa, złamany palancie,
Cuchnący śmierdzielu, pełzająca glisto,
Ponury *%#)!& czerwony faszysto.

Ty sługo kremlowy, lokaju sowiecki,
Ty zbóju parszywy, pomiocie radziecki,
Ty mówco obłąkany, nadęty bufonie,
Za naród sprzedany piekło cię pochłonie."

Gościu "Od"!... Nie zawracaj czytelnikom doopy!... Mimo wszystko życzę Ci samych dobrych dni i jeszcze lepszych nocy... OK?... To nie ja byłem Ewą... To nie ja skradłem niebo... Co złego to nie ja... To nie ja, to nie ja, to nie ja...............................................................................................
Do zobaczenia... Pa!

23:29, 21.09.2020


Zbuntowany GRUBAS - Zbuntowany GRUBAS -

1 1

Dokładnie o to mi chodziło...moja prowokacja przyniosła oczekiwany skutek...Podpuścić gościa, żeby sprawdzić co tak naprawdę myśli...I właśnie odlatuję :) 11:21, 22.09.2020


TairawTairaw

0 1

Niech żyje wolność, wolność i swoboda...!!!
Niech żyje eKutno i miasto P. D.........wa...!!! 12:17, 22.09.2020


OdOd

0 0

Kotek- srotek, idź do psychiatry niech ci coś da na uspokojenie, bo cała rodzina cię nie lubi. Musisz być jakąś esbecką mendą. 20:23, 22.09.2020


WiesiekWiesiek

0 0

Niech żyje sojusz robotniczo chłopski i cycate portierki ! 23:06, 22.09.2020


PepitaPepita

0 0

Niech żyje Tairaw ! Niech żyje Internet ! Niech żyje eKutno ! Niech żyje Pani Redaktor Ola ! Niech żyje Polska !

Na pohybel KCI, plandemii, koronaświrusowi, srotkowi "Od", czarnym, czerwonym, POpapranym, PoStrzeLonym i PiSdowatym ! 22:34, 25.09.2020


jaka jest prawda?jaka jest prawda?

2 2

Rzymkowski i Woźniak głosowało przeciw ustawie , ale ja ich nie widzę na liście zawieszonych. To jak to w końcu z tym głosowaniem? 09:29, 19.09.2020

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

UnforgivenUnforgiven

1 0

Woźniak nie jest z pisu,więc nie może być zawieszony. 10:08, 19.09.2020


MartaMarta

3 0

A Rzymkowski to skąd jest jak nie z PiS? 09:07, 20.09.2020


InformatorInformator

1 1

Marto, nie wszyscy posłowie klubu PiS są członkami partii PiS. Można być bezpartyjnym. Tak samo jest w każdym innym klubie parlamentarnym, bo klub to nie partia. 14:50, 20.09.2020


do Informatorado Informatora

1 0

Jak ja nie gram w golfa to nie należę do golfowego klubu. 17:18, 21.09.2020


emerytowana nauczyciemerytowana nauczyci

2 1

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Lepiej późno niż wcale. Na naukę, pracę, odpoczynek, zabawę, walkę, nawrócenie i oświecenie nigdy nie jest za późno. Niech Żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą Prawdę, Światłość i Miłość...

Jak można się nudzić,
Jak można marudzić,
Że świat jest smutny, że jest źle,
Nie rozumiem, nie.
Jak można faktycznie
Na świecie jest ślicznie.
Niech ten co gdera przyjdzie tu,
A ja powiem mu tak: RESZTKI ŚWIADOMYCH POLAKÓW POD SEJMEM PRZECIWKO OKUPACJI I DESTRUKCJI PAŃSTWA PRAWA. Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=_ToUr4b3NNU

Być może Rzymkowski i Woźniak się nawrócili ???...

10:59, 19.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

emerytowana nauczyciemerytowana nauczyci

0 1

Ad vocem

Warto posłuchać i zobaczyć !!!... "Czy pokonają nas globaliści czy pokonamy się sami?" https://www.youtube.com/watch?v=pnW0IF2MTw0 00:20, 22.09.2020


PepitaPepita

1 3


GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

No cóż?... Niezatapialny pancerny okręt PiS+ zsuwa się po równi pochyłej do dna i co dalej robić?... Rzymkowskiemu i Woźniakowi trzęsą się portki jak szczurom lądowym i jak śmierdzące tchórze się nawracają i opuszczają tonącą załogę. Człowieczy los. Do złych struktur się nie wchodzi, na złe wybory się nie chodzi, a do złych okrętów się nie wsiada. Posłowie pobłądzili. I tyle w temacie. Co z tego się utrze??? Tego to nawet praojciec Jurand i praojciec Oerter nie wiedzą. Nieznane są wyroki Niebios, prawda?...

Nic nie może przecież wiecznie trwać
Co zesłał los trzeba będzie stracić
Nic nie może przecież wiecznie trwać
Za kłamstwo, bałwochwalstwo, świętokradztwo, bluźnierstwo, krzywoprzysięstwo, rozpustę, złodziejstwo i marnotrawstwo też przyjdzie kiedyś słono nam zapłacić...

A, mówiłam nie pijcie przed weselem
A, mówiłam przynajmniej nie za wiele
Wszyscy schlaliście mordę macie więc teraz kobrę
Macie kobrę w niedziele w kościele... - Szczęść Boże! Pa!

23:56, 20.09.2020

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

PepitaPepita

2 1

Ad vocem

"Jest, panie kawalerze, zwyczaj w tym kraju, iż gdy kto kona, to mu krewni w ostatniej chwili poduszkę spod głowy wyszarpują, ażeby się zaś dłużej nie męczył. Ja i książę wojewoda wileński postanowiliśmy tę właśnie przysługę oddać Rzeczypospolitej. Ale że siła drapieżników czyha na spadek i wszystkiego zagarnąć nie zdołamy, przeto chcemy, aby choć część, i to nie lada jaka, dla nas przypadła. Jako krewni, mamy do tego prawo. Jeśli zaś nie przemówiłem ci tym porównaniem do głowy i nie zdołałem w sedno utrafić, tedy powiem inaczej. Rzeczpospolita to postaw* czerwonego sukna, za które ciągną Szwedzi, Chmielnicki, Hiperborejczykowie, Tatarzy, elektor i kto żyw naokoło. A my z księciem wojewodą wileńskim powiedzieliśmy sobie, że z tego sukna musi się i nam tyle zostać w ręku, aby na płaszcz wystarczyło; dlatego nie tylko nie przeszkadzamy ciągnąć, ale i sami ciągniemy. Niechaj Chmielnicki przy Ukrainie się ostaje, niech Szwedzi z Brandenburczykiem o Prusy i wielkopolskie kraje się rozprawiają, niech Małopolskę bierze Rakoczy czy kto bliższy. Litwa musi być dla księcia Janusza, a z jego córką – dla mnie!"
„Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k.u.r.w.y!".
"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli."
„Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władze i władz podtrzymywanych przez bandytów. I jeśli takim społeczeństwem jesteśmy, podobnych gospodarzy powinniśmy się pozbyć."
"Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium."
"Naród wspaniały, tylko ludzie k.u.r.w.y."

Pod panowaniem koalicji PO PSL Polska stanęła nad przepaścią.
Pod panowaniem PiS Polska ruchem jednostajnie przyśpieszonym stacza się na dno przepaści.
PIS NA DNO - CO DALEJ Z POLSKĄ? Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=TVtOlPP1C1U

*postaw – staropolska jednostka miary tkanin, głównie sukna. 11:48, 22.09.2020


TairawTairaw

0 1

Pepita jestem z Tobą na dobre i na jeszcze lepsze...!!! 23:08, 22.09.2020


PepitaPepita

0 1

Super !!!... Bardzo fajnie, że jesteś ze mną na dobre i na jeszcze lepsze. Przeogromnie się z tego cieszę. Wielka szkoda że na złe nie jesteś ze mną...???
12:08, 23.09.2020


BumerangBumerang

3 1

To kobiety w dzisiejszych czasach są wojowniczkami światła! Ogromny szacunek dla Was za to co robicie! Faceci mogą Wam tylko pozazdrościć odwagi! Ogromny szacunek dla Was kochane baby! :)

Kobiety mają moc! PRAWDA = ODWAGA. Zobacz: https://www.youtube.com/watch?v=B0j0n7yYaJ4 12:10, 22.09.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TairawTairaw

0 1

O co znowu uderzyłeś głową ? Bumerang opamiętaj się, to nie KCI , piszesz w eKutno. Halo!!!
Kobiety nie są od wojowania...Chyba...??? A z resztą, niech wojują...A Ty się ubierz w sukienkę! 12:31, 22.09.2020


traftraf

1 0

Rzymkowski do lodówki aż skruszeje - a z czasem to może i trafi na półmisek Koby Kaczynskego. 11:50, 27.09.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA