Zamknij
REKLAMA

Jak idą prace na stacji w PKP w Kutnie?

14:21, 08.08.2020 | Redaktor
Skomentuj fot. Piotr Szatkowski
REKLAMA

Kolejna odsłona prac na stacji PKP w Kutnie, które śledzi dla Was Piotr Szatkowski. Od lipca 2017 roku trwa modernizacja torowiska i stacji. w ramach przebudowy linii kolejowej Warszawa - Poznań. Pierwszy termin zakończenia prac to koniec ubiegłego roku.

Generalnie zmieni się wizerunek wszystkich peronów. Nawierzchnie peronów będą miały dotykowe oraz kierunkowe ścieżki ostrzegawcze, pojawią się windy dostępne dla osób niepełnosprawnych i specjalne miejsce oczekiwania, a przejście pod torami zostanie przebudowane i wyposażone w monitoring.

Na peronach są zamontowane wiaty, ławki, elementy małej architektury, nowe oświetlenie, pojawi się dobre nagłośnienie i system wizualnej informacji dla podróżnych, wygrodzenia i barierki. 

Według planów czwarty peron ma być dwukrawędziowy o długości 261 metrów.

- Modernizacja torów, sieci trakcyjnej i obiektów między Warszawą a Poznaniem zwiększy możliwości przepustowe linii i pozwoli na przejazd znacznie większej liczby pociągów na dobę. Usprawni to ruch zarówno regionalny jak i międzyregionalny. Nowe urządzenia sterowania ruchem kolejowym, nowoczesne Lokalne Centra Sterowania, nowe skrzyżowania bezkolizyjne i przebudowane przejazdy kolejowo-drogowe zwiększą bezpieczeństwo - informuje rzecznik PKP PLK.

 

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

tośkatośka

2 4

Po modernizacji stacji, pojadą z CPK przez Kutno na Berlin skośnoocy mandaryni na pohybel jankesom. 21:24, 08.08.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

0ptyk0ptyk

1 3

Wstawajcie towarzyszu Onucew- znowu się zesraliście do łóżka! 07:22, 09.08.2020


MałyMały

2 1

I twoje resztki mozgu 16:33, 10.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

teoteo

1 4

Od przyszłego roku wejdzie do obrotu banknot 20 zł. z wizerunkiem Kaczyńskiego(ale uważam, ze to dość mizerna promocja facjaty tegoż jegomościa) -i płacąc tymże banknotem będę ruszał w świat z odnowionego torowiska stacji PKP Kutno. Ale tak po prawdzie - a dokądże to ja do jadę za te kacze 20 zł poturbowane kaczą inflacją? 21:59, 10.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

seniorsenior

1 0

Dlaczego nie uruchomiono przejścia podziemnego z ulicy Siemiradzkiego na IV peron? Ludzie chodzą teraz przez zaśmiecone podwórko i co najważniejsze przez najbardziej uczęszczane tory, przez które przejeżdżają obecnie wszystkie pociągi. Sam byłem świadkiem jak starsza pani ciągnąc walizeczkę wchodziła przed pociąg towarowy zmuszając maszynistę do nagłego hamowania. Oczywiście maszynista posłał jej soczystą i zasłużoną wiązankę. 20:10, 11.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA