Zamknij
REKLAMA

Plac zabaw obok śmietnika! Mieszkańcy ulicy Matejki kontra TBS (Wideo)

18:13, 26.06.2020 | Redaktor
Skomentuj
REKLAMA

Plac zabaw obok śmietnika, to możliwe tylko w Kutnie - mówią mieszkańcy. Kilka zabawek na niewyrównanym terenie, trudno nazwać placem dla dzieci. Kutnianie z ulicy Matejki są oburzeni inwestycją Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Nie szczędzą słów krytyki o działaniach zarządcy terenu. Niewykoszone trawniki, pozostawiony gruz, brak obiecywanego boiska to tylko niektóre z zarzutów.

Sprawą zainteresowali się radni miejscy Michał Łucki i Robert Feliniak. Pierwszy z Klubu PiS drugi z Porozumienia dla Kutna - klubu prezydenta. Wczoraj mieszkańcy dwóch nowych bloków na Matejki spotkali się z radnymi. Emocje sięgały zenitu, kutnianie są niezadowoleni z niewypełnionych obietnic zarządcy terenu.

- Niestety na samo wykonanie wpływu nie miałem bo to inwestycja TBS sp. zo.o, a nie urzędu. Tyko mogę się oburzać i protestować razem z mieszkańcami - pisze do nas radny Robert Feliniak.

- Podziękowaliśmy wczoraj panu Feliniakowi za to co zrobił w naszej sprawie czyli za nic. Doprowadził do otwarcia placu zabaw i to nieprawda że znalazł się tam przypadkiem. Po otwarciu placu zabaw z panem dyrektorem TBS sp. zo.o umieścił wpis na fb, a teraz słyszymy, że był tam przypadkiem - mówi Tomasz Moruzgała z ulicy Matejki.

W dwóch blokach jest około 30 dzieci, które mogą korzystać z placu zabaw. Są też dzieci starsze, które z utęsknieniem czekają na boisko.  To niestety jak mówi nam dziś dyrektor Jarosław Pałczyński dyrektor ze spółki miejskiej TBS, teren miasta. Inwestycja będzie zatem możliwa dopiero kiedy spółka inwestor na Matejki przejmie skrawek terenu, przeznaczony pod budowę boiska.

Głosy wszystkich stron konfliktu w materiale filmowym Marka Gołębiewskiego.

(Redaktor)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (5)

Tak sądzę Tak sądzę

16 1

Bardzo blisko jest największy miejski plac zabaw w parku Wiosny Ludów. Budowanie małych placów zabaw co dwa/trzy bloki to pomyłka. 18:46, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

e.ue.u

4 2

Było boisko jest blokowisko, o zgrozo to już koniec państwa. 21:29, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MarianMarian

2 0

Kto jest prezesem TBS? 21:40, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AaAa

0 0

Przechodziliśmy z tragarzami .... 22:20, 26.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ezjechelezjechel

14 2

WTF, co to za problemy z d*py. Wielkie państwo myśli, że jak mieszka w nowym bloku z TBSu to odrazu będą mieli ogrodzone osiedle strzeżone monitoringiem jak z serialu? I co to komu przeszkadza? Śmietnik ładny, ogrodzony, odizolowany. Mieszkańcy nie umieją pilnować porządku w wiacie śmietnikowej? Parę metrów dalej jest park z ogromnym placem zabaw. 10:31, 27.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA