Zamknij

Gmina Kutno stara się o dofinansowanie ocieplenia dwóch szkół

O.R 15:14, 22.05.2020 Aktualizacja: 12:07, 23.10.2025
5 fot. Marek Gołębiewski fot. Marek Gołębiewski

Gmina Kutno stara się o dofinansowanie ocieplenia dwóch szkół. Trwa komplementowanie dokumentacji do wniosku, który gmina skieruje do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi. Gmina będzie się starać o dotację w wysokości do 70% kwoty inwestycji, około 2,8 mln zł. 

Jak mówi wójt gminy Kutno Justyna Jasińska przed nimi planowana termomodernizacja wraz z wymianą źródeł ciepła w Szkołach Podstawowych w Byszewie oraz w Gołębiewku Nowym.

- Inwestycja obejmie wykonanie docieplenia i położenie tynków ścian zewnętrznych, wymianę źródła ciepła na pelet, wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz w części szkoły w Gołębiewku wymianę okien, a w szkole w Byszewie docieplenie jej części i wymianę poszycia dachowego - mówi wójt Justyna Jasińska. 

Realizacja inwestycji ma nastąpić w latach 2020-21.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (5)

tylko pytamtylko pytam

7 2

Gmina stara się o dofinansowanie a krzesło jak w pałacu królewskim czy tez było dofinansowane?

17:07, 22.05.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

1 0

Przecież te szkoły były modernizowane kilkanaście lat temu i...jak zwykle tylko Gołębiewek i Byszew a reszta do likwidacji.

20:30, 23.05.2020
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

MariaMaria

1 0

Alicja, może i Byszew był, ale Gołębiewek jak go postawili, tak stoi.

12:32, 24.05.2020

JaJa

1 0

W tych szkołach gminnych coraz więcej się dzieje! Co chwilę coś słychać, a to docieplenie, a to komputery. Nauczyciele na zdalnym, a tam te mróweczki dłubią w papierach! A co z drogami!

13:02, 24.05.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MM

1 0

A może warto pomyśleć też o szkole podstawowej we Wroczynach tam w pierwszej kolejności powinny zostać wykonane remonty brak sali gimnastycznej toalety w opłakanym stanie szczególnie toaleta klas 1-3, szatnia swoim wyglądem straszy mozna tak by wymieniac.... Moze ktos tym sie zajmie a nie szkołami które całkiem dobrze wyglądają ?

18:30, 24.05.2020
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%