Zamknij
REKLAMA

Pracownica starostwa wycofuje skargę na dyrektora ośrodka

10:12, 12.02.2020 | 0.R
Skomentuj
REKLAMA

Jak informuje przewodnicząca Komisji Skarg Wniosków i Petycji radna Magdalena Krupińska-Kotulska wczoraj była nauczycielka wycofała skargę na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Kutnie. Taki jest finał postępowania w sprawie rozpatrzenia i załatwienia skargi złożonej 5 kwietnia 2019 do Starosty Powiatu Kutnowskiego. 

7 stycznia tego roku z uwagi na długi czas procedowania skargi poprosiliśmy zarząd powiatu o informację m.in. o sposobie procedowania skargi, o jej obiegu - czyli kto zadekretował do kogo, terminy procedowania przez Komisję Wniosków Skarg i Petycji, termin rozstrzygnięcia przez komisję i termin przekazania przewodniczącemu pod obrady w celu zakończenia rozpatrywania skargi. W styczniu otrzymaliśmy odpowiedzi, na niektóre z nich.

-  Zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym została przekazana celem rozpatrzenia do Komisji Skarg Wniosków i Petycji Rady Powiatu Kutnowskiego - informuje Tomasz Walczewski z zarządu powiatu. 

Do starosty Daniela Kowalika na początku kwietnia ubiegłego roku wpłynęła skarga na dyrektora SOSW nr 1 Grzegorza Chojnackiego. Skarżąca, wówczas nauczycielka w ośrodku, podnosiła w niej sprawę zawieszenia jej w czynnościach nauczyciela przez dyrektora, treści jego zeznań w postępowaniu w Kuratorium Oświaty w Łodzi i poczucia niesprawiedliwości w rozpoznawaniu jej sprawy.

Jednocześnie od 16 kwietnia 2019 na wniosek Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego wszczęte zostało postępowanie przez Komisję Dyscyplinarną dla Nauczycieli przy Wojewodzie Łódzkim. 25 czerwca ub. r. zostało zakończone uniewinnieniem nauczycielki.

- Komisja Skarg i Petycji obradowała w sprawie skargi w dniach 14.06.2019 r., 21.06.2019 r. i 28 .06.2019 r. - informuje Dariusz Jabłoński, sekretarz powiatu. 

Uczestniczyliśmy w trzech posiedzeniach komisji. Jej członkowie wysłuchali jedynie dyrektora ośrodka, który również pisemnie odpowiedział na zarzuty nauczycielki. Skarżąca nie została zaproszona do złożenia wyjaśnień przed komisją. Od razu skierowano do SOSW nr 1 w Kutnie dwie kontrole, jedną przeprowadzali radni z Komisji Skarg Wniosków i Petycji a drugą kontroler wewnętrzny starostwa. Protokół z tej ostatniej nie został jeszcze przyjęty przez zarząd powiatu. 

Wczoraj, 11 lutego 2020 roku skarżąca, obecnie pracownica w biurze Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Starostwie Powiatowym w Kutnie, wycofała skargę i jak mówi Magdalena Krupińska-Kotulska Komisja Skarg Wniosków i Petycji przekaże odpowiednią informację do przewodniczącego Rady Powiatu Kutnowskiego w celu podjęcia uchwały. 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

po prostu pytampo prostu pytam

3 0

Skarga przez komisję powiatową nie rozpatrzona prawie przez rok?To członkowie komisji są tak zawaleni pracą? Dziwny zbieg okoliczności jak otrzymanie pracy w starostwie i wycofanie skargi. Poza tym jakie wykształcenie ma zatrudniona ,żeby otrzymać pracę w biurze Powiatowego Rzecznika Praw Konsumentów w Starostwie? 06:54, 17.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA