Zamknij
REKLAMA

Umowa na 31 888 000 zł podpisana! Plac Wolności w budowie

13:46, 12.04.2019 | UM Kutno
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego miało miejsce podpisanie umowy na zagospodarowanie Placu Wolności i Rynku Zduńskiego w Kutnie oraz nadzór inwestorski nad tym zadaniem. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Mariusz Sikora Przewodniczący Rady Miasta Kutna, radni Rady Miasta, przedstawiciele firmy UNIBEP S.A. - wykonawcy inwestycji, firmy MBI Sp. z o.o. pełniącej nadzór inwestorski oraz projektanci dokumentacji na to zadanie.

- Cieszymy się, że moment podpisania umowy w końcu nadszedł. To największy projekt realizowany przez Miasto Kutno. Kilkanaście dni temu podpisywaliśmy umowę na rewitalizację Pałacu Saskiego, a dziś przyszedł czas na plac Wolności. Wielu powątpiewało, że to się uda. Mówiono „nie dadzą rady”. Ale wszystko skończyło się szczęśliwie i przechodzimy do fazy realizacji – mówił prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński. Podkreślał, że ta inwestycja jest niezwykle ważna dla naszego miasta. Na zmodernizowanym placu Wolności będą mogły odbywać się przeróżne eventy. Będzie to przestrzeń miejska służąca do wielu spotkań.

Prezydent Burzyński podziękował wszystkim pracownikom zaangażowanym w realizację tego ważnego projektu. Od momentu przygotowania wniosków aplikacyjnych poprzez weryfikację projektów budowlanych, uzyskiwanie stosownych pozwoleń po opracowanie dokumentacji przetargowych. Podziękowania za pracę przy powyższym projekcie skierował również do Zastępcy Prezydenta Jacka Boczkai.

W krótkiej prezentacji Zastępca Prezydenta Jacek Boczkaja przedstawił historię placu Wolności, funkcje jakie pełnił i jak zmieniał się na przestrzeni minionych lat.

Z kolei prezes Leszek Gołąbiecki przedstawił krótko firmę Unibep, wykonawcę przebudowy Placu Wolności. Spółka ma na swoim koncie realizację wielu inwestycji, których wartość opiewała zarówno na kilkaset milionów , jak i kilkadziesiąt tysięcy złotych. Podkreślał, że Unibep do każdego przedsięwzięcia podchodzi odpowiedzialnie. Traktuje je bardzo poważnie, aby końcowy efekt był taki, jak zakładano. Mówił również, że w proces modernizacji pl. Wolności będą zaangażowane także lokalne firmy.

Firma Unibep w przyszłym roku będzie obchodzić 70-lecie. To firma z polskim kapitałem. Od 2005 roku jest spółką giełdową. Przychody spółki za rok 2018 były na poziomie prawie 1,7 mld zł. Spółka zatrudnia 1,5 tys. pracowników.

Kulminacyjnym punktem spotkania było podpisanie umowy z wykonawcą zagospodarowania Placu Wolności i Rynku Zduńskiego w Kutnie firmą UNIBEP S.A., którą reprezentował Prezes Leszek Gołąbiecki

W trakcie spotkania Miasto podpisało również umowę na pełnienie nadzoru inwestorskiego, który będzie pełniła firma MBI Sp. z o. o. W imieniu firmy podpis złożył Prezes Mariusz Przybylski.

Na złożony projekt pn. "Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna" Miasto otrzymało wsparcie unijne w wysokości 18 mln zł w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Umowa o dofinansowanie została podpisana 17 października 2017 roku. Projekt obejmuje modernizację willi dra Troczewskiego, która została zakończona w 2018 roku oraz zagospodarowanie Placu Wolności i Rynku Zduńskiego.

W ramach przeprowadzonego w 2012 roku konkursu wybrana została zwycięska koncepcja urbanistyczno – architektoniczna Placu Wolności i Rynku Zduńskiego w Kutnie. Jej autorem był Robert Charkiewicz Architekt z Warszawy. Prace nad koncepcją kontynuował Zarząd Inwestycji Sp. z o.o., który przygotował ostateczną dokumentację projektową tego zadania.

Miasto rozpoczyna realizację drugiej części projektu unijnego pn. "Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna". Koszt prac budowlanych związanych z modernizacją Placu Wolności wyniesie 31 888 000 PLN, natomiast pełnienie nadzoru inwestorskiego 184 500 PLN.

(UM Kutno)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

zegarmistrz światłazegarmistrz światła

2 1

#"Największym grzechem człowieka jest lenistwo w służbie Bożej."#

Wśród obecnych "elit" politycznych są judasze. Uważajcie na judaszy. Miała być dobra zmiana, a jest zła zamiana. Przy pomocy paskudnej pchły szachrajki Demokracji zamienił złodziej jaruś-stryjek siekierkę PlatfOrmy na PiSowy kijek. Dziś prawdziwych patriotów i chrześcijan już nie ma. A cygany, złodzieje, ku??y i judasze są. I mają się dobrze. Uważajcie na katolickich cyganów, pospolite ku??y, niepospolitych złodziei i komunistycznych judaszy! Uważajcie na PiS i BiS!!!... Uważajcie na przerost formy nad treścią. Uważajcie na propagandę TV Kutno, TV Trwam i KurVizji PiS. Zgodnie z zasadami fizyki, logiki i etyki, obłudni i utopijni, leniwi i marnotrawni rajcowie miejscy z PiS i z BiS nie powinni otrzymywać żadnych diet. Zaoszczędzone w ten sposób środki płatnicze powinny być przeznaczone na nauczanie i wychowywanie dzieci, młodzieży i dorosłych w PRAWDZIE, ŚWIATŁOŚCI i MIŁOŚCI. Pro publico bono! Bóg osądzi tych co czynią ZŁO i tych co na czynienie ZŁA pozwalają. ZŁEM jest wszystko co rodzi nieszczęście, co bezpośrednio lub pośrednio powoduje cierpienia wszelkiego rodzaju. Błogosławieni, którzy czynią dobro. Szczęść Boże!

Z poważaniem
harcownik - zegarmistrz światła
Oświeceniowa Służba Polsce "Reduta". Radio eR.

P.S. Aby przeciwdziałać nadciągającej narodowej katastrofie cywilizacyjnej w państwie, w mieście i w powiecie, OSP "Reduta", oddolnie organizuje pierwszy w historii "Wielki Marsz Zbuntowanych Aniołów i Zimnych Drani". Każdy grosz na wagę "Reduty". Bez grosza ani rusz. "Reduta" myśli, tworzy, pisze i działa tylko dla Was i dzięki Wam!!! Dobrowolne datki na "Redutę" uprasza się przesyłać na żebracze konto:
PKO BP SA 63 1020 3440 0000 7102 0041 1389
Nieustająco dziękujemy wszystkim darczyńcom, sponsorom i ofiarodawcom za zrozumienie i nieustające wspieranie i wspomaganie. Dziękujemy za listy. Nasz email jawabo@op.pl


15:54, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AndersAnders

1 0

Te, Wdowiok nie produkuj się. Nic ci to nie da. To koniec twojej kariery. 23:31, 12.04.2019


WiesławWiesław

1 2

Długi miasta rosną. Wiele ulic i dzielnic miasta jest zaniedbana, a w centrum takie fajerwerki. Do strefy nie można dojechać w godzinach szczytu by nie tkwić w korkach. Tragiczni ci gospodarze miasta, prezydent już powinien dać spokój, prawie 32 000 000 zł... Chore!!!!! 19:50, 12.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

emerytemeryt

4 2

Tyle kasiory na fanaberie budowlaną a dla dogorywającego szpitala nawet złotówki. To gdzie my mieszkańcy miasta będziemy się leczyć - zdychać pod betonowym murem na Placu Wolności ? Pytam się Panie Prezydencie, GDZIE ? 22:14, 12.04.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

emerytka Balbinaemerytka Balbina

1 2

Ja też jestem załamana poczynaniami Pana Prezydenta! Znowu forma przerasta treść! Kręć się kręć wrzeciono wić się tobie wić! Ta pamięta lepiej, czyja dłuższa nić!.... Kręć się, kręć wrzeciono, prysła wątła nić, wstydem Prezydent płonie, wstydź się, Prezydencie, wstydź!.... Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz?.... Prawda?.... Dobranoc! 23:46, 12.04.2019


pepe pepe

1 2

klika sie wyklika 12:25, 13.04.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© ekutno.pl | Prawa zastrzeżone