Klasa III a wystawiła dla swoich kolegów „Bajkę o królewnie Śmieszce i Królu Netykiecie”. Dzieci w ciekawy sposób wyjaśniły rówieśnikom co to jest cyberprzemoc i gdzie szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia. Przypomniały również, że w Internecie nie należy podawać danych osobowych, nie spotykać się z osobami poznanymi w sieci, szanować swoją prywatność. Młodzi artyści zwrócili szczególną uwagę na rozważne korzystanie z portali społecznościowych, nie umieszczanie zdjęć i filmów bez zgody kolegów.
W klasach IV- VI na zajęciach komputerowych omawiano zasady netykiety oraz oglądano materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie opracowane przez NASK. Zorganizowano również wystawy plakatów wykonanych przez uczniów.
Mając na uwadze niepokojące doniesienia dotyczące pojawiających się zagrożeń w Internecie, zorganizowano apel nt. „Bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni w zakresie gier komputerowych o charakterze psychomanipulacyjnym”, natomiast dla rodziców przygotowano gazetkę informacyjną w holu i na stronie internetowej szkoły. W czasie kwietniowych zebrań z Rodzicami odbędzie się spotkanie z przedstawicielem policji.
źródło: SP nr 9
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz